Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości 
Odsłon : 3388560


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Zebranie z Rodzicami
poniedziałek, 05 września 2022 11:51, odsłon: 165

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na zebranie z Panią Dyrektor Przedszkola,

podczas którego zostaną podane wszelkie informacje

 dotyczące funkcjonowania naszej placówki.

9 września (piątek) o godz. 16.15 – sala gimnastyczna

Po zakończeniu zebrania ogólnego

nauczycielki poszczególnych oddziałów

zapraszają na spotkania grupowe do swoich sal.

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

 im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

 

 
Wyprawka na rok szkolny 2022/2023
piątek, 26 sierpnia 2022 09:04, odsłon: 167

Wyprawka dla 3 -4 latka :

·       worek podpisany z zapasowymi ubraniami na przebraniaꓽ majteczki, skarpetki, podkoszulki i bluzki z długim rękawem, spodnie itp.

·       komplet pościeli na leżakowanieꓽ pościel w worku (poduszeczka i kocyk\kołderka w pasujących do nich poszewkach, np. 140 cm x 200 cm) lub „śpiworek” dla przedszkolaka

·       plastikowy worek na pościel

·       wygodna piżamka

·       4 opakowania chusteczek higienicznych (wyciąganych)

·        3 paczki chusteczek nawilżonych

·       4 papiery toaletowe

·       4 ręczniki papierowe (rolki XXL)

·       3 mydła w płynie

·       kapcie wkładane lub na rzep

·       ryza papieru ksero

Wyprawka dla 5 -6  latka:

·       worek podpisany z zapasowymi ubraniami na przebraniaꓽ majteczki, skarpetki, podkoszulki i bluzki z długim rękawem, spodnie itp.

·       4 opakowania chusteczek higienicznych (wyciąganych)

·       1 paczka chusteczek nawilżonych

·       4 papiery toaletowe

·       4 ręczniki papierowe (rolki XXL)

·       3 mydła w płynie

·       kapcie wkładane lub na rzep  

·       ryza papieru ksero

- Przygotowaną i podpisaną wyprawkę należy dostarczyć do wychowawcy w dniu 1 września.

- Kwoty wyprawki (na artykuły papiernicze) oraz kart pracy nauczycielki podadzą podczas zebrań organizacyjnych w poszczególnych oddziałach.

 

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce
Dorota Ewelina Durzyńska

 

 
Zajęcia adaptacyjne
piątek, 26 sierpnia 2022 08:57, odsłon: 149

Drodzy Rodzice!!!

Serdecznie zapraszamy

na zajęcia adaptacyjne

we wszystkich grupach przedszkolnych

w dniu 30 sierpnia 2022r.

o godzinie 10.00

 

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce
Dorota Ewelina Durzyńska

 
Uroczyste zakończenie grupy wakacyjnej w Przedszkolu nr 3
poniedziałek, 01 sierpnia 2022 22:19, odsłon: 529

Bańki mydlane, gry, zabawy przy muzyce z chusta animacyjną i wiele, wiele innych atrakcji czekało dziś na dzieci. A wszystko to na zakończenie naszej wspólnej pompikowej grupy wakacyjnej. Przez całe słoneczne dni lipca mieliśmy mnóstwo frajdy, zabawy, różnych kąpieli w basenach, zajęć ruchowych, plastycznych, a nawet wspólne głośne pompikowe czytanie. Pani Dyrektor Dorota Durzyńska przyniosła nam pyszny poczęstunek: ciasteczka, owoce, chrupki i popcorn.

Więcej…
 
Wakacyjni artyści
poniedziałek, 01 sierpnia 2022 22:15, odsłon: 432

Przedszkolaki podczas wakacji wzięły udział w niezwykłych zajęciach plastycznych, połączonymi jednocześnie z pobytem na świeżym powietrzu. I tak oto w pompikowym przedszkolu  dzieci korzystając z pięknej pogody miały możliwość zdobyć nowe doświadczenie, podczas wspólnego malowania farbami na folii stretch umieszczonej między drzewami ogrodu przedszkolnego. Malowanie na folii okazało się świetną zabawą pobudzającą wszystkie zmysły w trakcie której, najmłodsi artyści eksperymentowali z kolorami i wykazywali się niezwykłą inwencją twórczą.

Więcej…
 
Citius, altius, fortius (Wyżej, Szybciej, Dalej) - zajęcia sportowe na pompikowej sali gimnastycznej
poniedziałek, 01 sierpnia 2022 22:10, odsłon: 318

W pompikowym przedszkolu jak zwykle dużo się dzieje.  Dziś niestety zawiodła nas pogoda, więc dzieci bawiły się na naszej pięknej sali gimnastycznej. Pod czujnym okiem nauczycieli maluchy sprawdzały swoje zdolności koordynacyjne i kondycyjne na specjalnym torze przeszkód.

Więcej…
 
Wakacyjne Boogie Woogie
poniedziałek, 01 sierpnia 2022 22:06, odsłon: 360

Kolejny dzień w ostatnim tygodniu lipca w naszym przedszkolu przyniósł nowe doświadczenia i zadania. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zajęciach muzycznych, które zostały zorganizowane na przedszkolnym placu zabaw.

Więcej…
 
Wakacyjne pompikowe czytanie w Przedszkolu nr 3
poniedziałek, 01 sierpnia 2022 21:55, odsłon: 399

W poniedziałek, 25 lipca na naszym kolorowym, pięknym placu przedszkolnym odbył się głośnie czytanie przedszkolakom. Czytanie zainaugurowała Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska wraz z nauczycielami.

Więcej…
 
Basenowe szaleństwa przedszkolaków
poniedziałek, 25 lipca 2022 14:28, odsłon: 416

W  naszym pompikowym  przedszkolu lato rozgościło się na dobre. A jeśli lato, to piłki, bańki mydlane, zabawy w piasku i … oczywiście w basenie na placu przedszkolnym.

Więcej…
 
„Kolorowy zawrót głowy” w grupie Wiewiórek
poniedziałek, 25 lipca 2022 14:21, odsłon: 380

W tym tygodniu w sali Wiewiórek zrobiło się niezwykle kolorowo. Przedszkolaki w czasie wesołych zabaw utrwalały swoją znajomość wszystkich barw.

Więcej…
 
Co starszaki wiedzą o ekologii?
poniedziałek, 25 lipca 2022 14:13, odsłon: 312

Okazuje się, że wiedzą bardzo dużo.  Kolejny tydzień wakacyjnego dyżuru w grupie starszaków spędzamy w temacie ekologii, poszanowania przyrody i klimatu.

Więcej…
 
Wakacyjnie w grupie Zajączków
poniedziałek, 25 lipca 2022 13:47, odsłon: 352

Wakacje to przede wszystkim czas wolny, zabawy i leniuchowanie. Ale letni odpoczynek może być również czasem intensywnego rozwoju dzieci, bo wakacje wpływają pozytywnie na kreatywność oraz koncentrację. I tak tez było w grupie Zajączków które spędziły aktywnie i kreatywnie czas w przedszkolu. W minionym tygodniu przedszkolaki doskonaliły umiejętności swobodnego wypowiadania się m.in. na temat wakacyjnych wycieczek. Dzieci wzbogacały słownictwo, zachęcane były do aktywnego wypoczynku oraz usprawniały motorykę małą. Zajączki poznały nową piosenkę pt. „Na wakacje”, gdzie rozwijały poczucie rytmu, wykonały pracę plastyczne oraz piękne korale z makaronu.

Więcej…
 
Ahoj, przygodo! – Wiewiórki na wakacjach.
sobota, 16 lipca 2022 23:07, odsłon: 306

Wakacje są przede wszystkim po to by się dobrze bawić, relaksować  i bez żadnych wyrzutów sumienia odpoczywać na całego! Przedszkolaki w grupie Wiewiórek swoją zabawę przeniosły w nadmorskie okolice. Z żeglarskimi czapkami na głowie, w marynarskich, paseczkowych stylizacjach „pływały” statkiem po morzach i oceanach. „Nurkowały” w profesjonalnym  sprzęcie pływackim, wyławiały muszelki z wody, wsłuchiwały się w szum morza ukryty w muszlach a także wykonały pracę plastyczną, w której główną bohaterką była meduza.

Więcej…
 
Wakacje zawitały u Lisków!
sobota, 16 lipca 2022 20:57, odsłon: 335

Wakacje to zdecydowanie najlepszy czas w roku. Lody, plaża, krótkie rękawki – z tego słynie lato. Dzieci z wakacyjnej grupy Lisków mogły przekonać się, że w wakacje można o wiele, wiele więcej. Tak więc zamieniliśmy się w prawdziwych artystów. Dzieci mogły wykazać się kreatywności, przy wykonywaniu prac plastycznych związanych z latem. Kwiatki, rybki w akwarium czy kolorowe biedronki – wszystko to, czego w wakacyjnych miesiącach jest najwięcej. Było przy tym dużo radości i śmiechu, w szczególności gdy z odbitych rączek i nóżek powstały kolorowe rybki.

Więcej…
 
Sensoryczne zabawy w letniej atmosferze
sobota, 16 lipca 2022 20:35, odsłon: 288

Zabawy sensoryczne lubią dzieci małe i duże o tym doskonale wiemy. Dodatkowo w towarzystwie takiego sprzętu sportowego jakie posiada nasze przedszkole w szczególności. Podczas kolejnego tygodnia wakacyjnych atrakcji nauczycielki zaprosiły dzieci na salę gimnastyczną wyposażoną w mnóstwo ciekawych przyborów. Zajęcia miały na celu pobudzenie wielozmysłowe. Pierwszą zasadą, aby rozpocząć ćwiczenia było zdjęcie butów i skarpetek przez wszystkich uczestników. I już czekała na dzieci jazda na deskorolce, nie myślcie sobie ,że taka tradycyjna.

Więcej…
 
Zakodowane wakacje w grupie Zajączków
sobota, 16 lipca 2022 07:01, odsłon: 308

Kolejny tydzień wakacji już za nami. W tym tygodniu przedszkolaki z grupy Zajączków brały udział w zabawach opierających się na zasadach kodowania. Kodowanie to ciekawe zajęcia polegające na rozwiązywaniu problemów w kreatywny sposób. Dużo pozytywnych emocji wszystkim dzieciom przyniosły zabawy z kolorowymi kubeczkami. Przedszkolaki tworzyły wieże według wzoru, zamieniając narysowane obrazki w trójwymiarowe budowle. Jednak najciekawsze konstrukcje powstawały w dziecięcej wyobraźni. Nawet rozpadające się wieże motywowały do podjęcia kolejnego działania i zbudowania czegoś większego i piękniejszego.

Więcej…
 
Na dobry początek wakacji w grupie Wiewiórek.
poniedziałek, 11 lipca 2022 21:06, odsłon: 339

Wakacje to czas, który bez wątpienia trzeba poświęcić na odpoczynek. To, jak odpoczywamy, w dużej mierze zależy od  naszych przyzwyczajeń, pasji, zainteresowań, warunków i aktualnych możliwości. Każdy jednak lubi oderwać się od codzienności podczas letniego wypoczynku w inny sposób.  Dla dzieci  najbardziej atrakcyjną formą wypoczynku  jest ciekawie spędzony czas połączony z relaksem. Może to być szaleństwo w plenerze, swobodna aktywność twórcza, spokojne bawienie się ulubionymi zabawkami, zatopienie się w świat fantazji  podczas słuchania czytanych bajek, oglądanie filmów czy granie w gry planszowe.

Więcej…
 
Wakacyjne zabawy taneczno – ruchowe.
niedziela, 10 lipca 2022 22:56, odsłon: 444

Taniec i ćwiczenia muzyczno – ruchowe mają wielopłaszczyznowe znaczenie w rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Wiek przedszkolny to okres, w którym rozwój dziecka przede wszystkim uwarunkowany jest jego aktywnością. Nieodłącznym elementem w przedszkolu w nauczaniu dzieci jest muzyka, która świetnie działa na zmysły, wyobraźnię, zaspokaja potrzeby ruchowe i wywołuje uśmiech na twarzach. Mamy teraz okres wakacyjny i w naszym przedszkolu są dzieci z innych placówek, stąd pomysł takiej wakacyjnej dyskoteki. Dzieci mogły poznać nowych kolegów i koleżanki, inne panie. Wspólne wężyki, pociągi, zabawy z chustą animacyjną, zagadki i konkursy okazały  się dobrym sposobem na integrację z innymi dziećmi i adaptację w nowym wakacyjnym przedszkolu.

Więcej…
 
Wakacyjny czas w grupie Jeżyków.
niedziela, 10 lipca 2022 22:37, odsłon: 318

Za nami pierwszy tydzień wspólnie spędzonego czasu na grupie wakacyjnej. Podczas tak krótkiego okresu odbyło się mnóstwo ciekawych i różnorodnych zajęć oraz aktywności. Pierwsze dni poświęciliśmy na zabawy integracyjne i lepsze poznanie siebie nawzajem. W deszczową środę również nikt się nie nudził. W naszej grupie odbyły się zajęcia muzyczno - ruchowe przy akompaniamencie pianina i „kija deszczowego”. Powstały też piękne prace - „Rybki”, wykonane metodą Doroty Dziamskiej „Edukacja przez ruch”. Zaś w czwartkowy poranek wyruszyliśmy w podróż do Egiptu. Poznaliśmy wiele ciekawostek i słownictwa związanego z tym krajem. Tego dnia chętni uczestnicy mogli zamienić się w „żywe mumie egipskie”.

Więcej…
 
Wakacje!!!
niedziela, 03 lipca 2022 11:27, odsłon: 297

 

życzy

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

wraz z pracownikami

 

  

 
Ach co to była za noc...Żuberkowe nocowanie w przedszkolu.
niedziela, 03 lipca 2022 10:47, odsłon: 340

Na zakończenie przedszkola, przed wakacjami, dzieci z grupy Żuberki nocowały w  przedszkolu wraz ze swoimi wszystkimi  paniami. Już od tygodnia pakowały plecaki, walizki i wyczekiwały na ten  dzień. Nasza  imprezka rozpoczęła się od zabaw na placu przedszkolnym, w trakcie były serwowane lody w kawiarence pod parasolem, a później już czekały atrakcje w naszej sali. Ogrom radości sprawiło układanie śpiworów, rozpakowywanie swoich bagaży.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 20

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information