Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Odsłon : 3388156


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
I Przedszkolny Konkurs PLastyczny "Wiosna, rodzice i ja"
poniedziałek, 04 kwietnia 2022 21:45, odsłon: 282

Więcej…
 
„Muzycznym Szlakiem Hajnówki” – zabawy Sarenek i Jeżyków w HDK
czwartek, 31 marca 2022 22:38, odsłon: 401

23 marca 2022 roku przedszkolaki z grupy Sarenek i Jeżyków wybrały się na wycieczkę do Hajnowskiego Domu Kultury. Dzieci zostały zaproszone na muzyczne zajęcia prowadzone przez Panią Martę Gredel. Prowadząca zabawę  zabrała przedszkolaki w fantastyczną podróż do najciekawszych zakątków naszego regionu. Na początku czekała wszystkich muzyczna rozgrzewka by już za chwilę wsiąść w kolejkę wąskotorową i ruszyć w nieznane. Dzieci w czasie wspólnej zabawy poznawały rośliny i zwierzęta mieszkające w naszej puszczy, chętnie rozwiązywały zagadki, brały udział w zawodach sportowych – biegały z piłką, poduszką na głowie oraz jeździły na deskorolce.

Więcej…
 
Dzień Wody w grupie Lisków.
środa, 30 marca 2022 18:43, odsłon: 274

22 marca obchodziliśmy Dzień Wody. Z tej okazji w grupie Lisków nie mogło zabraknąć rozmowy o wodzie i  o tym czy jest potrzebna. Dzieci dowiedziały się, że człowiek składa się w dużej mierze z wody, że na Ziemi jest jej bardzo dużo i w związku z tym, zgodnie stwierdziły, że musimy o wodę dbać i ją oszczędzać. Najprostszym sposobem jest przede wszystkim zakręcanie wody podczas mydlenia rąk, co dzieci miały możliwość zaobserwować i bardzo poważnie do tego podeszły, bo kolejne mycie rąk było pod hasłem „myjemy tak, jak nas Pani nauczyła”.

Więcej…
 
Żuberki pieką pyszny chleb.
wtorek, 29 marca 2022 20:16, odsłon: 323

Dzieci zamieniły się w piekarzy i ochoczo przystąpiły do pracy. Najpierw omówiły przepis, aby wiedzieć co jest potrzebne do przygotowania pysznego chleba. Odmierzały ilość mąki, dodawały sól i drożdże. Po dokładnym wymieszaniu składników wymieszały wszystkie składniki i przełożyliśmy ciasto do foremek wysmarowanych oliwą. Chleb oddaliśmy paniom kucharkom, aby go upiekły a sami obejrzeliśmy i omówiliśmy kilka etapów jego powstawania, począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni.

Więcej…
 
Jeżyki z wizytą w nowej sali profilaktycznej Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce
wtorek, 29 marca 2022 18:27, odsłon: 346

W tym roku szkolnym grupa Jeżyków wyjątkowo dynamicznie współpracuje z Powiatową Komendą Policji w Hajnówce. Szczególnym działaniem, którym chcielibyśmy się pochwalić było wykonanie makiety miasta Hajnówka, która docelowo została umieszczona w nowo otwartej sali profilaktycznej.  Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, dopiero 25 marca mogliśmy osobiście zobaczyć efekt wspólnej pracy dzieci i pań w nowej, edukacyjnej sali, funkcjonującej pod czujnym okiem policji.

Więcej…
 
Obchody Światowego Dnia Wody w grupie Jeżyków
poniedziałek, 28 marca 2022 20:57, odsłon: 331

Światowy Dzień Wody to dobra okazja, aby docenić ten zasób, który dała nam natura i przypomnieć, jak ważne jest jego zachowanie dla istnienia całej planety. 22 marca grupa Jeżyków podczas zajęć edukacyjnych oraz przeróżnych, innych działań pogłębiała wiedzę z tej dziedziny. Wprowadzeniem do tematu było obejrzenie krótkiego filmu edukacyjnego „Woda wokół nas”. Dzieci zastanawiały się nad tym, co robimy, powinniśmy zrobić, albo czego robić nie powinniśmy aby chronić to naturalne bogactwo.

Więcej…
 
Dzień wody w grupie Sarenek
niedziela, 27 marca 2022 22:52, odsłon: 382

Światowy Dzień Wody przypada 22 marca. Jest to świetna okazja, aby przedszkolaki zgłębiły temat oszczędzania wody oraz poszerzyły wiedzę na temat krążenia wody w przyrodzie. Na co dzień często zapominamy, jak ważna jest woda dla każdego żywego organizmu, a bez niej nie może być życia. Dzieci dowiedziały się, jak należy oszczędzać wodę w formie zabawy z gra planszowa oraz wykonały piękne prace plastyczne, zrobiły  eksperymenty badawcze: co pływa, co tonie? Nie zabrakło oczywiście zabaw przy muzyce tworząc wielkie fale.

Więcej…
 
Żuberki obchodzą Światowy Dzień Wody.
niedziela, 27 marca 2022 22:17, odsłon: 262

W takim dniu przypominamy przedszkolakom  o docenianiu  daru natury jakim jest woda. Warto uświadamiać, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej. Chociaż woda zajmuje ok. 3/4 powierzchni naszej planety, to ponad połowa mieszkańców Ziemi za około 33 lata może zacząć odczuwać skutki niedoboru wody zdatnej do picia. Z problemem niedoboru wody w Polsce borykamy się co roku, szczególnie w rolnictwie i hydrologii. Obejrzeliśmy prezentację „Woda wokół nas”, a później omówiliśmy sposoby oszczędzania wody.

Więcej…
 
Światowy Dzień Wody w grupie Wiewiórek
niedziela, 27 marca 2022 21:54, odsłon: 330

Jak ważna jest woda w naszym życiu, o tym już dzieci z grupy Wiewiórek wiedzą doskonale. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od zagadek słownych związanych z głównym zagadnieniem, czyli z wodą. Następnie w ruch wprawiliśmy rozłożoną wielkoformatową folię- to właśnie jej szum i wiaterek sprawił wiele radości i poczuliśmy się jak nad morzem. Improwizowaliśmy ruchowo wierszyk „Deszcz”, wykorzystując swoje zwinne rączki. Nie zabrakło również eksperymentu z wodą i kilkoma potrzebnymi przyborami.

Więcej…
 
Żuberkowy ogródek witaminek.
czwartek, 24 marca 2022 22:29, odsłon: 341

Żuberki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca zespołowa. Dzieci przyniosły potrzebne przybory (pojemniczki, doniczki) ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Obejrzały i omówiły różne nasionka i cebulki, a następnie przystąpiły do założenia zielonego ogródka w sali.

Więcej…
 
Powitanie Wiosny z Marzannami w stylu Eko
czwartek, 24 marca 2022 23:01, odsłon: 365

Gdy przychodzi wiosna pięknieje świat a uśpiona na czas zimy przyroda budzi się do życia. Zieleń staje się dominującym kolorem a coraz bardziej grzejące słońce robi wszystko by jak najdłużej cieszyć otaczające środowisko. Wiedzą to wszyscy, dzieci i dorośli, mali i duzi, po prostu każdy z nas. 21 marca dzieci ze wszystkich grup spotkały się na placu przedszkolnym by wspólnie zamanifestować nową porę roku – Wiosnę.

Więcej…
 
Ach, co to był za dzień! - Pokaz Mody Wiosennej.
czwartek, 24 marca 2022 22:51, odsłon: 350

Tuż przed oficjalnym powitaniem kalendarzowej Wiosny w naszych progach, odbył się pokaz najnowszych wiosennych trendów modowych. W pokazie od najlepszych projektantów (rodziców)  wzięli udział reprezentanci wszystkich grup naszego przedszkola. Pokaz Mody Wiosennej swoim honorowym patronatem objęła Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska.

Więcej…
 
Wiosenne eksperymenty z wodą u Sówek.
czwartek, 24 marca 2022 22:39, odsłon: 252

W minionym tygodniu maluszki z grupy Sówek poznawały procesy pogodowe zachodzące w naturze. Marzec jest dobrym miesiącem do obserwacji zjawisk pogodowych, bo jak głosi przysłowie "w marcu jak w garncu". Jednym z tematów zajęć był deszcz. Najpierw maluszki dowiedziały się że woda w przyrodzie występuje w 3 stanach skupienia. Wodę jako ciecz już znały i masę radości sprawiły  dzieciom badania dotyczące koloru, smaku i zapachu wody. Dzieci próbowały także łapać wodę, co okazuje się nie lada wyczynem.

Więcej…
 
Sarenki w świecie dinozaurów
czwartek, 24 marca 2022 22:24, odsłon: 254

Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów i poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dzieci szukały dino - skamielin w piasku kinetycznym, obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury, kim jest paleontolog. Wykonały wiele prac plastycznych a także stworzyły wielkiego dinozaura, wykorzystując przy tym różne materiały, dzięki temu przeniosły  się w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

Więcej…
 
Żuberkowa gimnastyka ogólnorozwojowa.
czwartek, 24 marca 2022 22:02, odsłon: 239

Zabawy ruchowe i gimnastyczne dla przedszkolaków to super frajda, tym bardziej że dzieci w tym wieku są bardzo aktywne. Mają na celu  pozytywne wpływanie na rozwój ruchowy i motoryczny dziecka. Takie zajęcia stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej- rozwijają, uczą i bawią. Dzieci ćwiczą prawidłową postawę oraz wzmacniają odporność fizyczną. Różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe oraz ćwiczenia umożliwiają dzieciom przyjemne spędzenie czasu i  są ważnym środkiem oddziaływania zdrowotnego i wychowawczego.

Więcej…
 
Wiosenne prace w małym ogródku Sarenek
niedziela, 20 marca 2022 19:38, odsłon: 293

Sarenki już dawno poczuły, że wielkimi krokami zbliża się wiosna, dlatego jak co roku postanowiliśmy założyć nasz ogródek. Przedszkolaki zgromadziły potrzebne skrzynki, kiełkownicę, konewkę, ziemię oraz nasiona i cebulki kwiatów. Przed rozpoczęciem pracy dzieci przypomniały sobie, co potrzebne jest roślinom by szybko i pięknie rosły. Następnie wszyscy ochoczo wzięli się do pracy. Sarenki posadziły cebulę na szczypior, nasiona rzodkiewki na smaczne i zdrowe kiełki, posiały kwiaty szałwii i aksamitek oraz założyły hodowlę fasoli.

Więcej…
 
V Przedszkolny Festiwal Logopedyczny
niedziela, 20 marca 2022 19:09, odsłon: 415

6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy, z tej okazji 10 marca w naszym przedszkolu odbyła się już piąta edycja Przedszkolnego Festiwalu Logopedycznego pod patronatem  Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej. Celem przedsięwzięcia było kształtowanie umiejętności i nawyku poprawnej i wyrazistej artykulacji, rozwijanie słownictwa i uzdolnień recytatorskich, indywidualnych zdolności twórczych dzieci oraz uzupełnienie i urozmaicenie zajęć terapii logopedycznej.

Więcej…
 
Akcja Małego Wolontariatu - Pomoc dzieciom z Ukrainy
wtorek, 15 marca 2022 23:01, odsłon: 285

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddzialami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Pani Dorota Ewelina Durzyńska

 
Dzień Kobiet u Sówek.
poniedziałek, 14 marca 2022 22:39, odsłon: 347

Dzień Kobiet to święto, które jest obchodzone 8 marca. Kobiety świętują w tym dniu już od ponad 100 lat. Jest to święto wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i tych małych. Tego dnia wszyscy chłopcy są dżentelmenami i swoim koleżankom, paniom oraz mamom sprawiają miłe niespodzianki. Dzieci z grupy Sówek także uczciły ten dzień. Wszyscy przygotowali króciutką inscenizację w której znalazły się wiersze, piosenki i moc życzeń dla wszystkich kobiet.

Więcej…
 
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kobieta w oczach dziecka - Kobieta w stylu EKO" oraz podsumowanie cyklu zajęć o tematyce ekologicznej
poniedziałek, 14 marca 2022 22:13, odsłon: 1263

8 marca w naszym przedszkolu to szczególnie wyjątkowy dzień. Nie tylko dla wszystkich pań i dziewczynek ale dla całej społeczności przedszkolnej. Od wielu lat Dzień Kobiet obchodzimy w niezwykły sposób. W tym dniu  przedszkolaki przygotowały dla wszystkich pracowników naszej placówki program artystyczny, który z wielkim zachwytem wszyscy oglądali. Jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną w zeszłym roku zmieniliśmy  program uroczystości. Tym razem podobnie jak w roku ubiegłym to panie przygotowały wyjątkowe zajęcia edukacyjne  mające na celu promocję ekologicznego stylu życia.

Więcej…
 
Rekrutacja uzupełniająca
poniedziałek, 14 marca 2022 19:23, odsłon: 283

Rekrutacja uzupełniająca nr 3 do nowoutworzonych oddziałów przedszkolnych dla dzieci 3 i 4 letnich w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce w ramach projektu „Przedszkola bez barier".
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci 3 i 4 letnich do składania formularzy zgłoszeniowych do dwóch oddziałów przedszkolnych w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce utworzonych w ramach projektu „Przedszkola bez barier" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 20

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information