Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Odsłon : 3388130


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Konkurs na Dyrektora Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce oraz uroczysta Gala Plebiscytu Edukacyjnego 2021 Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej
niedziela, 08 maja 2022 18:59, odsłon: 347

W poniedziałek, 11 kwietnia 2022r. w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku odbyła się uroczysta Gala Plebiscytu Edukacyjnego 2021 Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej. Czytelnicy wyłonili najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli w województwie, a także docenili placówki edukacyjne - przedszkola, szkoły i uczelnie. Jesteśmy dumni, że nasza wyjątkowa, pełna pasji Pani Dyrektor, a także terapeuta i nauczyciel - Dorota Ewelina Durzyńska została laureatką tego prestiżowego plebiscytu oraz uczestniczyła w tej pięknej uroczystości.

Więcej…
 
Zajączki obchodzą Dzień Ziemi
środa, 04 maja 2022 19:57, odsłon: 314

22 kwietnia jest Dniem Ziemi, naszej błękitnej planety – domu dla ludzi, zwierząt i roślin. To coroczne wydarzenie obchodzone jest w naszym przedszkolu w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Zajączki wybrały się więc na spacer w pobliżu przedszkola, by posprzątać osiedlowy plac zabaw. W ten sposób, segregując znalezione śmieci do odpowiedniego koloru worków, chcieliśmy oczyścić „malutki skrawek naszej planety”.

Więcej…
 
„Bajka o kurze ,wiośnie i pisankach” czyli wielkanocne przedstawienie w grupie Sarenki
środa, 27 kwietnia 2022 21:49, odsłon: 361

Święta Wielkanocne to bardzo radosny czas, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to rodzinne święta, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać najmłodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą nadszedł czas na świąteczne przygotowań i dekoracje. Z  tej okazji w grupa Sarenek przygotowała wielkanocne przedstawienie pt. "Bajka o kurze, wiośnie i pisankach”. Na premierę inscenizacji została zaproszona Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska.

Więcej…
 
Jeżyki i Żuberki ratują płazy w Białowieży!
środa, 27 kwietnia 2022 21:26, odsłon: 424

Przedszkolaki z grup Jeżyków i Żuberków podczas wycieczki w Białowieży, wzięły udział w Akcji Czynnej Ochrony Płazów. Pod czujnym i profesjonalnym okiem specjalistów Białowieskiego Parku Narodowego, pani Ani Białomyzy oraz Anety Kupień, dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej oraz w zajęciach terenowych w Parku Pałacowym.

Więcej…
 
Wizyta Pana Ministra Jarosława Zielińskiego w naszym przedszkolu
czwartek, 21 kwietnia 2022 13:56, odsłon: 523

8 kwietnia 2022r. odwiedził nasze Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce Pan Minister, Jarosław Zieliński. Podczas gościnnego oprowadzania po przedszkolu przez panią Dyrektor Dorotę Ewelinę Durzyńską spotkał się z przedszkolakami naszej placówki. Pan Minister zapoznał się z osiągnięciami i warunkami funkcjonowania naszego przedszkola a zwłaszcza z jej, niedawno wybudowanym i oddanym do użytku, nowym skrzydłem.

Więcej…
 
Przygotowania Wiewiórek do Świąt Wielkanocnych
czwartek, 21 kwietnia 2022 05:07, odsłon: 322

W minionym tygodniu dzieci z grupy Wiewiórek poznały zwyczaje i tradycje zawiązane z Świętami Wielkanocnymi. Maluszki zapoznały się z tradycją ozdabiania jajeczek, czyli pisanek. Już doskonale wiedzą co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku oraz na świątecznym stole. Nie zabrakło również rozwijania umiejętności liczenia na tekturowych jajkach i innych zabaw matematycznych.

Więcej…
 
Jajko w roli głównej w grupie Jeżyków
poniedziałek, 18 kwietnia 2022 22:31, odsłon: 324

Czy jajko może być bohaterem dnia? Oczywiście! Przedszkolaki w grupie Jeżyków cały, piątkowy dzień „obracały się” wokół jajek. Dowiedziały się  jak różne mogą być jajka i co najważniejsze, wszystko na podstawie własnych obserwacji. Wśród wielu przyniesionych od zaprzyjaźnionego hodowcy jajek, poznały te, które pochodzą od gęsi, kury czubatki, kaczki staropolskiej, przepiórki czy najmniejszej kury świata – seramy. Było co oglądać... Był też czas na malowanie jajek i wybieranie kolorów - każdy przedszkolak miał okazję zrobić to sam. No, prawie sam…

Więcej…
 
Wspólne świętowanie Jeżyków i Sówek
niedziela, 17 kwietnia 2022 22:31, odsłon: 358

Tuż przed Wielkanocą, przedszkolaki z grup Jeżyków i Sówek, spotkały się by wspólnie spędzić przedświąteczny czas. Podczas różnorodnych zabaw muzyczno-ruchowych, śpiewania piosenek, recytacji wierszy oraz kreatywnego ozdabiania wielkiego jajka własnoręcznie wykonanymi pisankami, wszystkie dzieci razem ze swoimi paniami przeżyły wiele miłych wzruszeń. Była to również świetna okazja do wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska przedszkolnego. Kolejnym, być może najważniejszym efektem spotkania, było wykonanie „mega dużej” pocztówki świątecznej z życzeniami dla całej społeczności przedszkolnej, od grup Jeżyków i Sówek – rzecz jasna!

Więcej…
 
Żuberki na konkursie - Eliminacje rejonowe i centralne konkursu recytatorskiego „Роднае слова”.
niedziela, 17 kwietnia 2022 21:26, odsłon: 374

Dzieci z grupy Żuberków wzięły udział w 51 Konkursie Recytatorskim „Ojczyste słowo”, którego celem była popularyzacja twórczości oraz rozwijanie zainteresowań żywym słowem artystycznym. Nasze zdolne przedszkolaki pięknie zaprezentowały się, recytując wiersze w języku białoruskim. Eliminacje rejonowe odbyły się w Hajnowskim Domu Kultury, gdzie I miejsce zajęła Hania. Z., II miejsce Szymon. P., III miejsce Zosia. G. Laureaci uczestniczyli w eliminacjach centralnych w Bielskim Domu Kultury, gdzie wyróżnienie otrzymał Szymon. Serdeczne gratulacje!!!!!

Więcej…
 
Przed Wielkanocą u Sówek.
sobota, 16 kwietnia 2022 21:46, odsłon: 309

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci uwielbiają przygotowania do świąt, jednak nie wszystkie tradycje i zwyczaje są im znane, dlatego ostatni tydzień dzieci w grupy Sówek poświęciły na zgłębianie tajników świąt wielkanocnych.

Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne
sobota, 16 kwietnia 2022 09:42, odsłon: 260

 Obejrzyj więcej:

https://www.youtube.com/watch?v=FjUzYn7qTCg

 

 
Spotkanie z gośćmi z Nadleśnictwa Hajnówka
piątek, 15 kwietnia 2022 21:41, odsłon: 325

Dnia ósmego kwietnia, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z gośćmi z Nadleśnictwa Hajnówka: panią Agnieszką Laskowską - Ginszt oraz panem Wojciechem Furmankiem, zatytułowane: „Nadleśnictwo Hajnówka – przyroda, edukacja i komunikacja społeczna”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Wewnętrznego Doskonalenia Nauczycieli. Uczestniczyła w nim cała kadra pedagogiczna naszej placówki. Gości serdecznie powitała Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska. 

Więcej…
 
Mały wolontariat w naszym przedszkolu i akcja wielkanocna „Dzieci dzieciom".
piątek, 15 kwietnia 2022 21:18, odsłon: 408

Okres przedszkolny, to cudowny wiek do kształtowania przyszłych postaw w stosunku do siebie i otaczającego świata. Warto pokazać dzieciom, że niesienie pomocy może dawać radość, spełnienie i zadowolenie. Udział w Małym Wolontariacie rozwija u dzieci poczucie empatii i wrażliwości na potrzeby innych, kształtuje właściwe postawy społeczne, uczy bezinteresownej pomocy, wyrabia potrzebę odpowiedzialności za siebie i za innych.

Więcej…
 
Narada z dyrektorami w naszym przedszkolu
piątek, 15 kwietnia 2022 19:41, odsłon: 301

6 kwietnia 2022 r. pierwszy raz w naszym przedszkolu odbyła się narada z dyrektorami szkół i przedszkoli objętych nadzorem pedagogicznym Podlaskiego Kuratorium Oświaty. Spotkanie prowadziła starszy wizytator, pani Grażyna Czyżewska. Część artystyczną złożoną z wierszy, piosenek i tańców – głównie o tematyce wiosennej, przygotowały dzieci z grup: Żuberków i Jeżyków. Kolejnym, miłym, akcentem wydarzenia było wręczenie pocztówek świątecznych wszystkim, przybyłym do naszego przedszkola dyrektorów.

Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że mogliśmy być gospodarzami tak ważnego spotkania.

Więcej…
 
Liski z wizytą na Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce.
czwartek, 14 kwietnia 2022 21:38, odsłon: 291

W poniedziałek 11 kwietnia przedszkolaki z grupy Lisków wybrałysię na wycieczkę do Komendy Policji w Hajnówce. Na miejscu przedszkolaki spotkały się z Panią Policjant, która oprowadziła po budynku Komisariatu i opowiedziała o pracy w policji. Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak wygląda praca policjanta oraz jak wygląda mundur policjanta. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele sprzętów pomocnych w codziennej pracy policjantównp. sygnał świetlny, kajdanki oraz pałkę policyjną. Przedszkolaki przekonały się, że policjantowi można ufać i że zawsze mogą na niego liczyć w trudnych sytuacjach.

Więcej…
 
Światowy Dzień Zdrowia w grupie Sówek
czwartek, 14 kwietnia 2022 05:23, odsłon: 260

W dniu 7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji uczestniczyliśmy w specjalnych zajęciach, mających na celu ukazanie dzieciom znaczenia zdrowia oraz poznania sposobów dbania o nie. Zajęcia rozpoczęliśmy pogadanką na temat zdrowia i próby określenia czym też zdrowie jest. Następne dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia, której zadaniem jest pokazanie nam, jakich produktów powinno być w naszej diecie najwięcej, a jakich najmniej. Następnie dzieci w oparciu do uzyskane informacje segregowały żywność na zdrową i niezdrową.

Więcej…
 
Kolorowe zajęcia u Sówek
czwartek, 14 kwietnia 2022 05:15, odsłon: 471

Zajęcia plastyczne, polegające na mieszaniu kolorów to niezwykła frajda dla dzieci, ale też nauka poprzez eksperymentowanie. Wiosna to pora na powrót ciepłych barw, a więc i na naszych zajęciach plastycznych pojawiły się wiosenne kolory. Dzieci bawiły się w łączenie kolorów farb, jednocześnie próbując odgadnąć, jaki kolor przy ich mieszaniu powstanie. Wykorzystując barwy podstawowe, takie jak: żółty, czerwony, zielony, biały, czarny wspólnie tworzyliśmy kolory zielone, błękitne, brązowe i koralowe. Następnie wytworzone kolory wykorzystaliśmy do wykonania pracy plastycznej „Wiosenne kwiaty”. Zajęcia pobudziły wyobraźnie dzieci i zachęciły do dalszego eksperymentowania.

Więcej…
 
Drodzy Rodzice!
piątek, 08 kwietnia 2022 12:43, odsłon: 258

Drodzy Rodzice!

Potwierdzenie przez rodzica kandydata zakwalifikowanego

woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia

 

od 11.04.2021 r.  do 22.04.2021 r.

 

Druk oświadczenia należy pobrać z naszej strony internetowej

lub w przedszkolu i dostarczyć do

Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce.

 

Załącznik do pobrania:

images/stories/pliki/oswiadczenie.odt

 

 
Światowy Dzień Autyzmu w grupie Lisków
czwartek, 07 kwietnia 2022 21:41, odsłon: 310

W piątek 1 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Autyzmu. Tego dnia, solidaryzując się z osobami cierpiącymi na autyzm i przyłączając się do akcji „Świecimy na niebiesko” której celem jest przede wszystkim, zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się osoby z tym zaburzeniem oraz ich najbliżsi. Symbolem tego święta jest właśnie żarówka. W tym dniu w naszej grupie również dominował kolor niebieski i do wykonania prac plastycznych używaliśmy tyko niebieskich farb, z których powstały nam piękne motyle.

Więcej…
 
Czytamy i rozwijamy wyobraźnię
środa, 06 kwietnia 2022 21:09, odsłon: 382

W ramach propagowania w naszym przedszkolu czytelnictwa oraz działalności koła literackiego „Czytadełko”, w poszczególnych grupach wiekowych odbyło się rozwijanie pasji do czytania. Grupy Sówek, Wiewiórek i Jeżyków mogły posłuchać wiersza pt.: „Kwiecień” wg pomysłu nauczycielki ilustrowanego sylwetami bohaterów wiersza, wykonanymi własnoręcznie przez dzieci z grupy Zajączków. I mali i duzi wiedzą bowiem, że czytanie to rozwijanie myślenia, wyobraźni oraz wzbogacanie języka polskiego. Sówki, Wiewiórki i Jeżyki dowiedziały się kto zasnął na leśnej polanie i dlaczego kwiecień jest plecień (bo nie z powodu plotek). Ponadto w grupie Zajączków odbyło się spotkanie z paniami z naszej biblioteki: Asią Kisielewicz i Agnieszką Kazberuk, które przedstawiły teatrzyk Kamishibai na podstawie baśni H. CH. Andersena: „Brzydkie kaczątko”.

Więcej…
 
Tablice manipulacyjne Żuberków.
wtorek, 05 kwietnia 2022 23:42, odsłon: 359

Tablica manipulacyjna to zabawka, która została zainspirowana pedagogiką Montessori, która mówi, że dziecko przyswaja wiedzę ze środowiska, w którym się znajduje. Taką zabawkę, można wykonać samemu, potrzeba odrobinę chęci, czasu i pomysłu. Potrzebne elementy znajdziemy w garażu, sklepie budowlanym i pasmanterii. Są to z pozoru nie potrzebne rzeczy np. stare zawiasy, kłódki, lusterka, w sumie wszystko to, co może wydać się interesujące dla małego dziecka. Taka zabawka umożliwia dzieciom swobodne korzystanie z przedmiotów, które zwykle są poza ich zasięgiem.  

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 20

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information