Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Odsłon : 2338551


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Świąteczny nastrój Żubrów
czwartek, 12 grudnia 2019 23:18, odsłon: 345

Gdy za oknem zimy wciąż brak, w żuberkowej sali zimowo i świątecznie. Na oknach mienią się białe gwiazdki, choinka skrzy  się od lampek…W świąteczny nastrój wprowadziło nas zarówno dekorowanie sali, jak i spotkanie z zaprzyjaźnionymi paniami z biblioteki: Agnieszką i Asią. W ramach prowadzonego w naszej grupie koła literackiego „Czytadełko”, przyniosły one ze sobą mnóstwo książek o tematyce zimowej i świątecznej. Pani Asia przeczytała nam opowiadanie o zapracowanym Mikołaju, a my wyrecytowaliśmy wiersze, które przygotowujemy na świąteczne spotkanie z rodzicami. 6 grudnia zaś obchodziliśmy Mikołajki.

Więcej…
 
„Ekologiczna choinka” – wspólne dekorowanie choinki ozdobami z wykorzystaniem surowców wtórnych
środa, 11 grudnia 2019 23:59, odsłon: 336

W Mikołajkowe święto dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych udekorowały świerkowe drzewko podarowane nam przez leśników z Nadleśnictwa w Hajnówce. Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie  ozdób choinkowych z użyciem surowców wtórnych. Każda grupa wymyśliła dekoracje według własnego pomysłu. Warunkiem, który należało spełnić było wykorzystanie  wybranych kolorów: białego, szarego i srebrnego.

Więcej…
 
Czego dowiedziały się Żubry o osobach niewidomych?
środa, 11 grudnia 2019 21:13, odsłon: 265

„Jak rozpoznać osobę niewidomą?” – pod takim hasłem, dnia 9 grudnia, przebiegały warsztaty w grupie Żubrów. Odwiedziły nas panie: Dorota i Ela z Polskiego Związku Niewidomych. Pomogły nam one zrozumieć, jak ważna jest pomoc osobom niewidomym i niedowidzącym oraz jakim bogactwem są oczy każdego z nas. Żubry mogły przekonać się, jak to jest żyć i funkcjonować, gdy otacza nas ciemność, jak ważni są wtedy ludzie dookoła nas, ich życzliwość i pomoc.

Więcej…
 
Wiewiórki w poszukiwaniu Świętego Mikołaja.
wtorek, 10 grudnia 2019 00:29, odsłon: 298

Mikołajki to szczególny dzień dla każdego – i małego i dużego ;) Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały spotkania ze Świętym Mikołajem. Jednak w tym roku tak łatwo nie było. Dzieciaki musiały same wybrać się w drogę by spotkać tego sympatycznego Staruszka w czerwonym stroju. W czasie spaceru dzieciom towarzyszyły przede wszystkim pozytywne emocje i radość, że już za chwilę będą mogły siąść na kolanach Mikołaja i otrzymać upragniony prezent. Mikołaja znaleźliśmy w Księgarni „Puszczyk”.

Więcej…
 
Mikołajki u Jeżyków
poniedziałek, 09 grudnia 2019 23:55, odsłon: 273

Mikołajki wśród przedszkolaków wyzwalają szczególny rodzaj emocji – wielką radość i niepewność zarazem. To już trzeci rok w przedszkolu jak wspólnie spędzamy te chwile. Ubrania w kolorze czerwonym i mikołajkowe czapki na głowach to obowiązkowe stroje na ten dzień. W grupie Jeżyków świętujemy podwójnie, gdyż tego dnia jeden z naszych wychowanków – Bronek, ma swoje urodziny! Życzenia od wszystkich dzieci i pań oraz gromkie „100 lat” to rzecz oczywista. A i poczęstunków tego dnia było więcej niż zwykle. Cukierki od jubilata i ciasteczka własnego wyrobu od Oliwki – same słodkie niespodzianki.

Więcej…
 
Przedświąteczne spotkanie z artystami Filharmonii Podlaskiej.
poniedziałek, 09 grudnia 2019 23:34, odsłon: 240

Uczestniczyliśmy w spektaklu muzycznym „Co mówią zwierzęta w wigilijną noc?” w wykonaniu artystów Filharmonii Podlaskiej. Kotka Kicia śpiewając opowiadała nam o sobie. Wraz z nią na instrumentach grali pies Azorek i chomik Mały. Oczywiście był z nimi ich dobry pan, którego wszyscy doskonale znają, bo to Święty Mikołaj. Przesłaniem audycji było to, aby dba o zwierzęta, gdyż są to nasi mali przyjaciele. Przedszkolaki doskonale o tym wiedzą, że trzeba dobrym być dla zwierząt. Przynoszą potrzebne rzeczy i jedzenie na zbiórkę do schroniska, która trwa w naszym przedszkolu.

Więcej…
 
Wiewióreczki są już przedszkolakami
poniedziałek, 09 grudnia 2019 23:04, odsłon: 267

"Pasowanie na przedszkolaka" jest jedną z najważniejszych uroczystości w przedszkolu zarówno dla nauczycieli jak i dzieci. Co roku najmłodsza grupa "Wiewióreczek" prezentuje swoje umiejętności zdobyte podczas pierwszych 2-3 miesięcy w przedszkolu. Dzieci w obecności Pani Dyrektor, swoich nauczycielek oraz rodziców starają się przekonać wszystkich zebranych gości, że są już gotowi, by otrzymać zaszczytny tytuł "Prawdziwego Przedszkolaka".

Więcej…
 
Mikołajkowo u Zajączków.
niedziela, 08 grudnia 2019 23:30, odsłon: 1103

Dzień Mikołajek, to nie dzień bajek. Tu wszystko stać prawdziwe się może, więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja możesz być pewny – on Ci pomoże! Mikołajki to dla dzieci taki dzień, na który czekają przez cały rok z niecierpliwością. Zajączki starały się być grzeczne, a wszystko po to , aby otrzymać upominki. Pięknie zjadały obiadki, nawet suróweczki znikały z talerzyka, bo Renifer podglądął i przekazywał informacje św. Mikołajowi. Podczas wesołej zabawy w Klubokawiarni Lipowart odwiedził nas wyczekiwany gość i wręczył wór prezentów. Podczas tańców elfikowych również czekała na dzieci niespodzianka.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w grupie Sarenek
niedziela, 08 grudnia 2019 23:00, odsłon: 358

System „Edukacja przez ruch” Doroty Dziamskiej wspiera prawidłowy rozwój dziecka zapewniając wszechstronną, zintegrowaną stymulację. Dotyczy wspomagania rozwoju dzieci 3-10 letnich. Usprawnia poszczególne funkcje organizmu dziecka w celu jak najlepszego przygotowania do nauki w szkole. Wspiera rozwój pamięci długotrwałej. Usprawnia i koryguje zaburzone funkcje dziecka, wspomaga rozwój jego zdolności i zainteresowań. Zapewnia każdemu dziecku poczucie sukcesu, poczucie akceptacji i przynależności do wspólnoty.

Więcej…
 
Wizyta delegacji Lokalnych Grup Działania w naszym przedszkolu
czwartek, 05 grudnia 2019 09:19, odsłon: 294

W naszym przedszkolu gościła delegacja Lokalnych Grup Działania z województwa lubelskiego, w ramach  realizacji  projektu pt.: „Rozwój Lokalny Kierowany Przez Społeczność z perspektywy Lokalnych Grup Działania wdrażających wielofunduszowe Lokalne Strategie Rozwoju”. W ramach w/w projektu między innymi był prezentowana inicjatywa pt.: „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez rozbudowę i przebudowę Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Żubra Pompika w Hajnówce”, którą przedstawił delegatom prezes LGD w Hajnówce - pan Eugeniusz Kowalski. Delegację powitała Dyrektor Przedszkola Dorota Ewelina Durzyńska, przedstawiając wymagania rozwojowe placówki z głównym naciskiem na szczególne dostosowanie warunków do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Więcej…
 
Jeżyki na Konwencie Żubrowym Białowieskiego Parku Narodowego
wtorek, 03 grudnia 2019 09:21, odsłon: 350

28 listopada dzieci z grupy Jeżyków reprezentowały naszą  placówkę - Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika, na Konwencie Żubrowym zorganizowanym przez naszych przyjaciół z Białowieskiego Parku Narodowego w Pawilonie Edukacyjnym przy Pokazowym Rezerwacie Żubrów w Białowieży. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w Programie pt. „Przygoda z żubrem” przygotowanym z okazji 90 rocznicy restytucji żubra w Puszczy Białowieskiej. Jedną z największych atrakcji wydarzenia był udział przedszkolaków w konkursie na karnawałowe przebranie żubra. Z pomocą rodziców, którzy samodzielnie przygotowali stroje dla swoich dzieci, mieliśmy na „żubrowym wybiegu” aż sześć indywidualnych prezentacji. Jak się później okazało zostaliśmy nagrodzeni aż pięcioma wyróżnieniami!!!

Więcej…
 
Dzień Kredki w grupie Zajączków
niedziela, 01 grudnia 2019 23:46, odsłon: 523

Obchody Dnia Kredki rozpoczęła nasza pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Przeczytała nam wesoły wiersz o tym, co lubią kolorowe kredki. Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi, które bardzo często wykonują rysunki, kolorują. Taka kredka potrafi „narysować marzenia", a nawet napisać „list do św. Mikołaja. Na początku Zajączki bawiły się z użyciem chusty animacyjnej; utrwaliliśmy kolory, poćwiczyliśmy liczenie.

Więcej…
 
Czy to lato, czy też zima ćwiczyć trzeba mój kolego!
czwartek, 28 listopada 2019 22:05, odsłon: 258

Żuberki wtorkowego ranka spotkała miła niespodzianka. Do naszej sali wszedł Pan  Łukasz Łukasiewicz - rehabilitant ruchowy z kolorowym sprzętem do różnych ćwiczeń. Żuberki przebrały się w stroje do ćwiczeń i w podskokach zabrały się do wykonywania poleceń naszego gościa. Zajęcia rozpoczęliśmy od piosenki „Przedszkolaczek tańczy, tańczy, tańczy”, następnie przyszedł czas na ćwiczenia z kolorowymi woreczkami. Za pomocą woreczków ćwiczyliśmy naszą równowagę, prawidłową posturę ciała i rzuty do celu.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w grupie Jeżyków
czwartek, 28 listopada 2019 21:42, odsłon: 237

Gdy co roku przychodzi ten dzień – Światowy Dzień Pluszowego Misia, wszystkie dzieci bardzo się cieszą i z wielką przyjemnością przynoszą swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Wśród wielu, różnej wielkości i koloru misiów zdarzają się też i inne ukochane przytulanki… Tego dnia pewne jest to, że przedszkolaki mają zapewnioną świetną zabawę w doborowym towarzystwie i ta zasada jest priorytetowa!

Więcej…
 
Misiowy uścisk łapy w Żuberkach
wtorek, 26 listopada 2019 01:01, odsłon: 230

Dzień 25 listopada jest Świętem Pluszowego Misia. W grupie Żuberków tego dnia królowały i te pluszowe, i te kudłate, białe, brązowe, z klapniętym uszkiem.  Czy to Kubuś Puchatek, czy Miś Koralgol, Kung Fu Panda, czy Miś Uszatek – wszyscy kochamy misie. Żuberki miały okazję dowiedzieć się, skąd się wzięło misiowe świętowanie; wspólnie ułożyły puzzle – oczywiście z misiem; rozwiązywaliśmy też zagadki obrazkowe i słuchowe o misiach.  Przekazaliśmy sobie mocny, „misiowy uścisk dłoni”.

Więcej…
 
Sarenki w HDK - "Kino młodego widza" i "Historie utkane z nici"
wtorek, 26 listopada 2019 00:52, odsłon: 234

19 listopada Sarenki wybrały się w odwiedziny do Hajnowskiego Domu Kultury. Celem tej wyprawy było skorzystanie z oferty HDK dotyczącejprzedsięwzięcia pt "Kino młodego widza". Naszym przewodnikiem i animatorem była tego dnia pani Kasia Czurak - mama Mikołaja. To z jej inicjatywy i dzięki jej pomocy mogliśmy skorzystać z małej, ale bardzo wygodnej i pięknej sali kinowej w "Górniku".

Więcej…
 
Tydzień o zdrowiu w grupie Wiewiórek – „W zdrowym ciele – zdrowy duch”
wtorek, 26 listopada 2019 00:11, odsłon: 226

Przez ostatni tydzień przedszkolaki zastanawiały się nad tym, co trzeba robić by być zdrowym a dobre samopoczucie i uśmiech na twarzy towarzyszył każdego dnia. Wiewiórki poznały piramidę zdrowia. I teraz już wiedzą, że najważniejszy jest ruch. Swoją kondycję fizyczną wzmacniały poprzez zabawy ruchowe z różnymi przyborami oraz ćwicząc przy muzyce. Wzbogacając wiadomości na temat zdrowego żywienia przedszkolaki poznały różne grupy produktów spożywczych oraz ich znaczenie dla zdrowia. Wiewiórki wiedzą już, które produkty są zdrowe a których należy unikać.

Więcej…
 
Ćwiczenia ewakuacji w naszym przedszkolu
czwartek, 21 listopada 2019 23:41, odsłon: 272

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. W przypadku szkół, przedszkoli i pozostałych jednostek użyteczności publicznej jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego w każdym roku na terenie miasta Hajnówka odbywają się treningi ewakuacji, w którym uczestniczą wszyscy pracownicy danego obiektu. Za przygotowanie planów ewakuacji i jej prowadzenie odpowiedzialny jest kierownik zakładu pracy.

Więcej…
 
Żuberkowe sposoby na jesienną niepogodę
czwartek, 21 listopada 2019 23:20, odsłon: 222

Jesienna aura nie zawsze sprzyja dobremu nastrojowi, ale w grupie Żuberków mimo deszczu i szarości  za oknem, dzieciom towarzyszą świetne humory. Nasze starszaki wykorzystują każdą chwilę na radosne zabawy o jesiennym charakterze. Według nas wystarczy mieć ciekawe pomysły oraz wspaniałe towarzystwo do zabawy. Kto by się spodziewał, że kilka cekinów, garść pomponów i mieniący się brokat w butelce z wodą i gliceryną wywoła tyle radości w starszakach.

 

Więcej…
 
Uroczyste obchody Święta Niepodległości
środa, 20 listopada 2019 00:16, odsłon: 368

Uroczyste obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszym przedszkolu 12 listopada 2019r. W uroczystości, zorganizowanej w holu głównym przedszkola, wzięły udział: dyrektor przedszkola Dorota Ewelina Durzyńska, nauczycielki i dzieci z poszczególnych grup oraz pozostały personel. Z uwagi na tak ważne święto, wszyscy obecni ubrani byli odświętnie, z przypiętymi biało - czerwonymi kotylionami. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor z panią Haliną, serdecznie witając zebranych, a w szczególności dzieci, które biorą udział w tak niezwykłej i ważnej uroczystości.

Więcej…
 
Tydzień zwierząt domowych w Wiewiórkach
środa, 13 listopada 2019 23:47, odsłon: 306

W minionym tygodniu najmłodsze przedszkolaki poznawały zwierzęta zamieszkujące w domach. Zajęcia były nie tylko teoretyczne ale i praktyczne. Wiele dzieci posiada albo chciałoby posiadać puchatego domownika jednak nie zawsze wiedzą one z czym to się wiąże. Pani terapeutka z zajęć dogoterapeutycznych przyzwyczaja dzieci do właściwego zachowywania się w obecności psa, oswaja niektórych z drugą żywą istotą, pokazuje sztuczki „Czagi”, ale przede wszystkim uświadamia dzieci w obowiązkach  jakie niesie za sobą opieka nad zwierzakiem.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information