Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 117 gości 
Odsłon : 3388495


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Jesienią Jeżyki wcale, a wcale się nie lenią.
czwartek, 06 października 2022 21:43, odsłon: 273

Jesienną piosenkę już pięknie śpiewamy i w jej rytmie wesoło fikamy. Nie przeszkadza nam jesienna słota, na spacerki chodzimy i liśćmi się bawimy. Dary jesienne w kąciku przyrody zbieramy, a kasztany w liczmany zamieniamy. Zdolności manualne chętnie rozwijamy, drzewko wyklejamy, torby jeżykowe tworzymy i się zgodnie na placu zabaw bawimy. Przygoda z lasem i super zabawa twórcza z warzywami uwieńczona cudnymi muchomorkami i borowikami.

Więcej…
 
Liski żegnają lato nad Bugiem
poniedziałek, 03 października 2022 19:54, odsłon: 264

26 września, przy pięknej słonecznej pogodzie, Liski wybrały się do Drohiczyna. Jest to przepiękne miasto, położone nad brzegiem Bugu. Mieliśmy okazję zobaczyć przede wszystkim Diecezję Drohiczyńską i opłatkarnię – miejsce,  gdzie siostry mniszki benedyktynki wypiekają Chleb Eucharystyczny: opłatki i komunikanty. Obejrzeliśmy mikser do wyrobu ciasta, pomieszczenia z regałami szczelnie wypełnionymi opłatkami oraz wytwornicę z parą do nawilżania. Oczywiście siostry i ksiądz Piotr Jurczak, który o nas dbał, poczęstowali nas opłatkami – były kruche, delikatne i rozpływały się w ustach.

Więcej…
 
Dzień Przedszkolaka w Wiewiórkach
niedziela, 02 października 2022 15:13, odsłon: 248

Wiewióreczki w tym roku Dzień Przedszkolaka świetowały bardzo aktywnie i zdrowo. Zaraz po śniadaniu poszliśmy na salę integracji sensorycznej gdzie mieliśmy do pokonania tor przeszkód, czekała tam na nas trampolina, zjeżdżalnia, deskorolka, beczka, oraz inne atrakcyjne zabawki, każde dziecko mogło skorzystać z wybranego przez siebie sprzętu pobudzając swoje zmysły i dostarczając sobie bodźców sensorycznych.

Więcej…
 
"Moje dziecko idzie do szkoly" - zajęcia w grupie Lisków i Zajączków
niedziela, 02 października 2022 15:09, odsłon: 229

Nasze przedszkole kolejny rok włączyło się do realizacji programu edukacyjnego „Moje dziecko idzie do szkoły”. Jego głównym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków prozdrowotnych i  prawidłowych postaw  wśród dzieci. Jednym z wielu elementów tych działań jest promowanie bezpieczeństwa na drodze. Wdrażając przedszkolaków w temat dzieci z grupy Zajączków i Lisków odbyły spotkanie edukacyjne prowadzone przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

Więcej…
 
Liski obchodzą Dzień Przedszkolaka
środa, 28 września 2022 17:05, odsłon: 400

We wtorek w całym naszym przedszkolu obchodziliśmy najważniejsze święto dla każdego przedszkolaka – Dzień Przedszkolaka. Tego dnia Liski mogły uczestniczyć w  przeróżnych zabawach muzycznych i ruchowych. Bawiliśmy się z balonami podbijając je, łapiąc, turlając i podrzucając na kolorowej chuście animacyjnej. Nic przecież nie cieszy przedszkolaków tak, jak spontaniczna zabawa z odrobinką szaleństwa. Każdy Lisek otrzymał tego dnia medal przedszkolaka i słodki drobiazg: lizaka w kształcie serduszka. Szkoda, że święto przedszkolaka trwa tylko jeden dzień, ale my każdego dnia lubimy nasze przedszkole i naszą lisią grupę.

Więcej…
 
Dzień przedszkolaka w grupie Zajączków.
wtorek, 27 września 2022 22:45, odsłon: 311

Dwudziestego września to taki dzień, o którym pamiętają wszystkie przedszkolaki, bo to ich święto: Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zsali Zajączków dochodziły zapachy słodkich i smacznych gofrów przyrządzonych przez przedszkolaków. Oczywiście tego wyjątkowego dnia zabawom i uciechom nie było końca. Maszerowaliśmy więc wspólnie w rytm hymnu każdego przedszkolaka pt. : „Jestem sobie przedszkolaczek”;nie zabrakło również najróżniejszychzabaw muzyczno - ruchowychz wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Więcej…
 
ZEBRANIE RODZICÓW Z PANIĄ DYREKTOR PRZEDSZKOLA NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. ŻUBRA POMPIKA W HAJNÓWCE
wtorek, 27 września 2022 16:28, odsłon: 581

Dnia 9 września 2022r. na nowej sali gimnastycznej Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce odbyło się zebranie rodziców wszystkich naszych wychowanków  z Panią Dyrektor Dorotą Durzyńską oraz Panią Wicedyrektor Bogusławą Wołodkiewicz. Pani Dyrektor powitała wszystkich licznie przybyłych rodziców, a następnie przekazała zebranym wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania przedszkola. Zaprosiła rodziców do współpracy w ramach ulepszania oraz urozmaicania pobytu ich dzieci w przedszkolu. Pani Dyrektor jest otwarta na pomysły oraz propozycje wypływające od rodziców, zachęciła do zgłaszania inicjatyw. Ponadto wyczerpująco odpowiedziała na liczne pytania oraz udzieliła wszelkich wyjaśnień na temat poruszanych kwestii nurtujących rodziców.

Więcej…
 
Dzień Przedszkolaka w grupie Sarenek
poniedziałek, 26 września 2022 22:40, odsłon: 352

Co roku 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten ma dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji między innymi gry i zabawy integracyjne, malowanie twarzy, konkurencje sportowe,  ozdabianie balonów, zabawy z chustą animacyjną, quizy  oraz dyskoteka przy ulubionych przebojach dziecięcych. To była cudowny dzień pełen zabaw, śmiechu i radości.

Więcej…
 
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.
niedziela, 25 września 2022 23:04, odsłon: 281

Takim hasłem Żuberki powitały też ważny dla nich dzień. Świętowanie rozpoczęto od zabaw integracyjnych, ruchowych i sportowych, które dzieci kochają najbardziej. Następnie odbyła się taneczna impreza w rytm znanych przebojów muzycznych. Były też zabawy z balonami. Aby ten dzień został zapamiętany na długo, Żuberki stworzyły wspólnie pracę plastyczną – fotobudkę, w której następnie każdy chciał zrobić zdjęcie. Dzień był wspaniały, a przedszkolaki czekają już na swoje święto za rok.

Więcej…
 
Jeże świętują Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
niedziela, 25 września 2022 22:55, odsłon: 624

Przedszkolaki mają swoje święto ustanowione przez Sejm. To Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz dostarczać dzieciom okazji do świętowania, do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Jeżyki w tym dniu przyszły wystrojone na jak bal. Jak się bawić to się bawić. Wraz z wesołym Klaunem i innymi paniami przywitały w tym dniu Kubusia - kolegę z grupy, który rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Radości sporo było, tańce, zabawy z chustą animacyjną oraz wykonanie swojej torby z logo grupy.

Więcej…
 
„Być jak Vashti!” – Sarenki odkrywają swoje talenty
czwartek, 22 września 2022 21:59, odsłon: 222

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi w poszukiwaniu własnych umiejętności, zdolności i talentów. Dzień Kropki to nie tylko dobra zabawa ale, również poznawanie i odkrywanie swoich mocnych stron. Przedszkolaki z grupy Sarenek obejrzały bardzo inspirujący film o małej dziewczynce – Vashti, która odkryła swój talent do rysowania różnych kropek. Dzieci szybko zrozumiały, że tytułowa kropka to symbol naszych zdolności oraz chęci do ich odkrywania.

Więcej…
 
Dzień Przedszkolaka w grupie Sówek
środa, 21 września 2022 21:46, odsłon: 419

To było pierwsze świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w grupie Sówek. Co prawda, nasze dzieci są jeszcze przed oficjalnym pasowaniem na przedszkolaka ale nie mogliśmy zapomnieć o tak ważnym wydarzeniu więc bawiliśmy się i świętowaliśmy na całego! Tego dnia u dziewczynek w strojach dominował kolor różowy a u chłopców, dla odmiany – ulubiony niebieski. Były też opaski na głowach dzieci – z sylwetą dziewczynki i chłopca rzecz jasna!

Więcej…
 
Wspólne zabawy Zajączków i Jeżyków w Wesolandii.
środa, 21 września 2022 16:32, odsłon: 257

Z rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw "Wesolandia" w Bielsku Podlaskim. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grup Zajączków i Jeżyków, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Na miejscu czekało wiele atrakcji: kulkowe baseny, linki, siatki do wspinaczki oraz różne zjeżdżalnie.

Więcej…
 
Dzień kropki w grupie Żuberków.
środa, 21 września 2022 16:14, odsłon: 224

15 września po raz kolejny nasze smyki obchodziły Dzień Kropki. Dzień kropki to dzień kreatywności i nieszablonowego myślenia, wiary we własne umiejętności. Nasze maluchy miały tego dnia  dużo czasu na zaprezentowanie swoich talentów. Najpierw obejrzeliśmy bajeczkę pt „Kropka” a następnie porozmawialiśmy o tym, w czym każdy z nas jest najlepszy. Odpowiedzi były przeróżne. Ktoś najlepiej tańczy, ktoś biega, ktoś najlepiej rysuje, a ktoś najlepiej stoi na jednej nodze.

Więcej…
 
Które grzyby można jeść a które są trujące? - zastanawiają się dzieci z grupy Sarenek
wtorek, 20 września 2022 22:14, odsłon: 170

Dnia 9 września grupa Sarenek została zaproszona na ekspozycję grzybów przez Białowieski Park Narodowy. Na wystawie można było zobaczyć wiele różnych gatunków grzybów. Wystawę podziwiały liczne rzesze przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, którzy chętnie zgłębiali swoją wiedzę i podziwiali zebrane eksponaty. Organizowana wystawa była doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o grzybach, ich różnorodności, niezmiernie ważnej roli jaką odgrywają w przyrodzie. Zaprezentowane zostały naturalne okazy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących oraz zdjęcia gatunków grzybów rzadkich i objętych ochroną. 

Więcej…
 
Liski poznają grzyby
wtorek, 20 września 2022 21:36, odsłon: 212

W piękne wrześniowe popołudnie Grupa Lisków udała się na Wystawę grzybów Puszczy Białowieskiej zorganizowanej przez Białowieski Park Narodowy. Dzieci miały okazję wziąć udział w bardzo interesujących warsztatach oraz poznać rzadkie i pospolite grzyby występujące w naszej puszczy. Dowiedziały się jak wyglądają grzyby trujące a jak jadalne i jak je o siebie odróżnić. Poznały zasady bezpiecznego grzybobrania i właściwego zachowania w lesie.

Największe zainteresowanie przedszkolaków wzbudziły huby, czyli grzyby nadrzewne, które można było wziąć do rąk, sprawdzić czy są ciężkie i jak pachną, a nawet po nich porysować.

Więcej…
 
Zajączki na Wystawie Grzybów
wtorek, 20 września 2022 21:17, odsłon: 168

Białowieski Park Narodowy z myślą o placówkach oświatowych naszego regionu zorganizował kolejną 26 Wystawę Grzybów Puszczy Białowieskiej. Jak co roku na edukacyjną mini ekspozycję grzybową do Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce wybrały się dzieci z naszego przedszkola. Grupa Zajączków aktywnie uczestniczyła w przygotowanych dla nich zajęciach. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć zbiór różnych gatunków grzybów, wyodrębnionych w poszczególne grupy: grzyby jadalne, grzyby niejadalne w tym między innymi grzyby nadrzewne oraz grzyby trujące.

Więcej…
 
Dzieci z grupy Sówek poznają przedszkole.
wtorek, 20 września 2022 20:05, odsłon: 278

„Najtrudniejszy pierwszy krok”! Na szczęście, dzieci z grupy Sówek mają go już za sobą. Może i nie było łatwo, może i było troszkę płaczu i nieskrywanej tęsknoty… Najważniejsze, że z każdym, kolejnym dniem nasze przedszkolaki coraz więcej się uśmiechają, cieszą się na nasz widok i chcą być z nami. To nasz mały a jednocześnie wielki sukces!

Więcej…
 
Pomagać ważna sprawa!
poniedziałek, 19 września 2022 04:36, odsłon: 187

Już po raz kolejny w grupie Sarenek obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia, nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły ćwiczenia praktyczne doskonalące umiejętność podstaw reanimacji. Zajęcia miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Więcej…
 
„Bezpieczna droga do przedszkola” – spotkanie z panią policjantką w grupie Jeżyków i Sarenek.
niedziela, 11 września 2022 21:24, odsłon: 323

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa! Zapoznajemy dzieci z bezpiecznym zachowaniem na placu zabaw, w sali, jak również z zachowaniem na drodze. Naszym gościem była pani asp.szt Barbara Sawienia z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, dzięki której w bardzo ciekawy sposób utrwaliliśmy zasady przejścia na zielonym świetle i znajomość znaczenia świateł sygnalizatora. Jeżyki i Sarny poznały elementarne zasady ruchu drogowego. Przypomniały także, jak bezpiecznie jeździć rowerem lub hulajnogą i o konieczności noszeniu odblasków wieczorem. Chętne dzieci opowiadały jakie maja kaski na rower i ochraniacze.

Więcej…
 
Spotkania adaptacyjne w naszy przedszkolu
środa, 07 września 2022 22:21, odsłon: 422

Głównym celem zajęć adaptacyjnych jest zmniejszenie napięcia emocjonalnego dziecka w pierwszych kontaktach z przedszkolem. Aby więc ułatwić dzieciom start w przedszkolu po wakacyjnej przerwie, a w szczególności maluszkom, Pani Dyrektor wraz z nauczycielkami zorganizowała spotkania adaptacyjne. Ach cóż to był za dzień? Gwarno i wesoło, dzieci wraz z rodzicami odwiedziły nasze przedszkole! W każdej grupie czekały na nie zabawy integracyjne, kolorowe balony, radosna muzyka oraz wiele innych ciekawych atrakcji.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 20

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information