Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 153 gości 
Odsłon : 3388373


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Tydzień Baśni i bajek u Lisów i Sówek.
wtorek, 15 lutego 2022 07:22, odsłon: 367

W pierwszym tygodniu lutego odbyliśmy podróż do krainy baśni i bajek z grupą Lisów i Sówek. Obie grupy miała możliwość być razem przez parę dni i brać udział w wspólnych zajęciach oraz super razem się  bawiły przy poznawaniu nowych bajek. Za nami tydzień baśni i bajek, którego celem było zainteresowanie dzieci bajkami, które są niezwykle piękne i każdaz nich ma w sobie jakiś przekaz. Podczas trwania zajęć dzieci z grupy Sówek i Lisków codziennie poznawały postacie z różnych bajek.

Więcej…
 
Żuberki eksperymentują ze śniegiem .
niedziela, 13 lutego 2022 21:24, odsłon: 400

Zimowe zabawy są super, ale  dużo frajdy dają także zimowe eksperymenty. Dzieci sprawdziły czy śnieg jest czysty. Zanim rozpoczęły eksperyment to były pewne, że na pewno śnieg jest czysty. Jakie było ich zdziwienie, jak się okazało, że są w błędzie. Śnieg jest brudny od zanieczyszczeń jakie są na zewnątrz. Gdy za mało nam śniegu, to możemy zrobić sztuczny śnieg. Obejrzeliśmy prezentację, w jaki sposób można wykonać sztuczny śnieg. Podzielimy się naszą wiedzą.

Więcej…
 
Liski poznają teatr i emocje!
poniedziałek, 07 lutego 2022 00:07, odsłon: 423

Ostatni tydzień stycznia dzieci z grupy Lisków spędziły na poznawaniu teatru. Dowiedziały się przede wszystkim co to jest teatr, co się tam robi i jak trzeba się tam zachowywać. W nawiązaniu do teatru dzieci poznały emocje, które każdy aktor musi potrafić odegrać, więc i my zamieniliśmy się w aktorów. Dzieci pokazywały swoje emocje, a dodatkowo nauczyły się wyjątkowo trudnej umiejętności, czyli sposobów na pozbycie się złości. Jednym z nich było pompowanie balonika złości i przebijanie go, co sprawiło dzieciom bardzo dużo radości.

Więcej…
 
Bezpieczne ferie zimowe w grupie Jeżyków
wtorek, 01 lutego 2022 20:58, odsłon: 401

Ferie zimowe są po to aby bawić się, odpoczywać i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki często brakuje czasu. Zabawy na śniegu, zjazdy z górki na sankach, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Warto jednak pamiętać, że podstawą zimowych uciech jest zdrowy rozsądek i ostrożność.

Więcej…
 
Niespodzianka dla babć i dziadków w wykonaniu Żuberków.
środa, 26 stycznia 2022 21:15, odsłon: 428

Dziadkowie, zaraz po rodzicach, są najważniejszymi osobami w życiu dzieci. Relacja wnuków  z dziadkami daje bezwarunkową miłość, czas wspólnie spędzony na ciekawych opowieściach jak to kiedyś było, jak się żyło i bawiło gdy nie było gier komputerowych ani telefonów komórkowych. Obcowanie ze starszymi osobami uczy też dzieci naturalnego porządku świata, tego, że się starzejemy, czasem chorujemy, w końcu musimy również pogodzić się ze stratą kogoś bliskiego. Dziecko oswaja się z tymi procesami, a także uczy tolerancji dla starości czy słabości.

Więcej…
 
Wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka w grupie Jeżyków
środa, 26 stycznia 2022 21:01, odsłon: 478

W przedszkolnym kalendarzu styczeń to wyjątkowy miesiąc. Zaznaczone są w nim  dwa szczególne ważne dni, które wzbudzają pozytywne emocje. Jest to oczywiście Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie to największy skarb każdego dziecka. Sprawiają, że dzieciństwo staje się bardziej szczęśliwe. Babcia i dziadek mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, rozumieją rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie kochają.

Więcej…
 
„Kochamy Was! Kochamy całym sercem!” – Dzień Babci i Dziadka w grupie Sarenek
środa, 26 stycznia 2022 20:50, odsłon: 476

Dzień Babci i Dziadka to szczególne zimowe święto, które wzbudza mnóstwo radosnych uczuć. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. To właśnie oni czynią dzieciństwo, każdego dziecka bardziej kolorowym, szczęśliwym i radosnym. W podzięce za ich wielkie serce i dobroć przedszkolaki z grupy Sarenek postanowiły nagrać  film z uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Mali artyści z dużym zaangażowaniem śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Ich trud opłacał się. Powstał piękny i wzruszający prezent.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w grupie Lisków
środa, 26 stycznia 2022 20:45, odsłon: 398

W styczniu babcie i dziadkowie obchodzą swoje wielkie święto. W tym dniu wnuki z grupy Liski składały życzenia za pomcą nagrania z wystepu, w związku z sytuacją pandemiczną nie mogliśmy zaprosić do przedszkola naszych ważnych gości jakimi są babcia i dziadek. Przygotowania rozpoczęły się dużo wcześniej od nauki wierszy, piosenek, tańców i własnoręcznie wykonywanych upominków. Dzieci w pięknie udekorowanej sali, zaprezentowały swój wysytęp i układ taneczny. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, życzymy dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia!

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka u Sówek
środa, 26 stycznia 2022 20:24, odsłon: 608

Dnia 21 stycznia miało miejsce wielkie wydarzenie, do którego dzieci z grupy Sówek przygotowywały się już od początku miesiąca – Dzień Babci i Dziadka. Słowa „babcia i dziadek” zawsze wywołują wśród dzieci uśmiech na twarzy, miłe skojarzenia a także cudowne wspomnienia. Dziadkowie są ważnym osobami w życiu dzieci – zawsze mają dla nich czas, rozumieją dziecięce rozterki, a swoje wnuczęta kochają bardzo mocno. Dzieci wiedząc, jak wielkie serca mają ich dziadkowie w podziękowaniu przygotowały dla ich występ, do którego sumienie się przygotowywały ćwicząc każdego dnia.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka u Zajączków
środa, 26 stycznia 2022 20:20, odsłon: 604

Dni 21 i 22 stycznia są wyjątkowe - to Dzień Babci i  Dziadka. Nasze Babcie i Dziadkowie są różni: młodsi lub trochę starsi, w okularach lub bez nich, ale są rodzicami naszych rodziców i bardzo, bardzo ich kochamy. To oni zazwyczaj mają więcej cierpliwości i czasu niż nasze zabiegane mamy i zapracowani tatusiowie. To oni poświęcają nam swoje wolne chwile. I kochają nas nad życie. U babci zawsze możemy zjeść naleśniki z dżemem, a dziadek spokojnie nam wytłumaczy, do czego służy śrubokręt.

Więcej…
 
Wiewióreczki Kochają Babcie i Dziadków.
środa, 26 stycznia 2022 20:06, odsłon: 466

Dzieci z grupy Wiewiórek, już wiedzą, że  21 i 22 stycznia obchodzimy  Dzień Babci i Dziadka. Ze względu na ścisłe zasady bezpieczeństwa podczas pandemii, niestety nasi bliscy nie mogli nas odwiedzić w placówce. Na pamiątkę tak wyjątkowego Święta przygotowaliśmy program artystyczny, poprzez który dzieci wyraziły swoją wdzięczność i miłość do swoich Dziadków. Materiał został nagrany  i przekazany do obejrzenia wspólnie w domu. Dzieci wyrecytowały wiersz płynący z serca „ Dziękujemy!”, w którym opowiedziały jak bardzo kochają i dziękują seniorom za rozśmieszanie, pocieszanie i służenie pomocą.

Więcej…
 
Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2022/2023
środa, 26 stycznia 2022 19:39, odsłon: 404

1. Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2022/2023 trwa od 1 do 31 marca 2022 r. i odbywa się na zasadach określonych w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r., poz. 1082 ze zm.), Zarządzeniu Nr 11/2022 Burmistrza Miasta Hajnówka z dnia 24 stycznia 2022 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Hajnówkaoraz Uchwale Nr XXXVI/248/18 Rady Miasta Hajnówka z dnia 31 stycznia 2018 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Hajnówka, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

Więcej…
 
Bal karnawałowy u Sówek.
środa, 26 stycznia 2022 00:26, odsłon: 406

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykłe przeżycie, często wyczekiwane przez wiele tygodni. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z COVID zamiast jednego wielkiego balu przedszkolnego, każda grupa przygotowała zabawę karnawałową we własnym gronie. W dniu 19.01.2022r. już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać księżniczki, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. 

Więcej…
 
Zabawy Żuberków na Balu Karnawałowym
środa, 26 stycznia 2022 00:19, odsłon: 384

W karnawale dookoła wielkie bale. Tak i w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć tak fajnej imprezy. Wszędzie sami przebierańcy: Zorro w czarnej masce tańczył i Elza razem z nim, nie wiadomo, kto był kim. Super - men z Batmanem przy przeciąganiu liny się siłowali, policjant Bartek porządku pilnował i z Iron - menem Pawłem dyskutował. Czarownica Ola wraz z Czerwonym Kapturkiem czarnych Kotków pilnowała, a Cyganka z Jednorożcem w rytm muzyki podskakiwała. 

Więcej…
 
Bal nad bale w grupie Jeżyków
wtorek, 25 stycznia 2022 23:51, odsłon: 525

Dnia 19 stycznia odbył się w grupie Jeżyków bal nad bale. W pięknie przygotowanej na tę okazję sali bawiły się dzieci przebrane za supermenów, policjantów, biedroneczki, koty, czarownice, dinozaury, aniołki, księżniczki, Roszpunki, Elzy… W magicznych pudełkach panie znajdowały karteczki z propozycją zabawy, którą odczytywały chętne dzieci. Najpierw odbył się taniec w parach z balonem. Wiele frajdy sprawiła zabawa z chusta animacyjną, a jeszcze więcej pokaz mody karnawałowej na bieżąco oceniany wesołymi „emotkami” przez panie. Do wspólnej zabawy w „kaczuszki” dołączyła również nasza Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska.

Więcej…
 
Bal karnawałowy w grupie Lisków
wtorek, 25 stycznia 2022 23:45, odsłon: 399

Liski z niecierpliwością czekały na swój pierwszy bal w przedszkolu, który miał miejsce 19 stycznia. Bal Karnawałowy rozpoczyna się od magicznego otwarcia naszej sali przez sympatycznie Panie. Tego dnia nasze najmniejsze przedszkolaki miały również gościa na swoim pierwszym balu, odwiedziła nas pani Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Odziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce Dorota Ewelina Durzyńska. W kolorowej, udekorowanej balonami sali odbyło się wiele zabaw muzyczno – ruchowych ,,Jedzie pociąg z daleka’’, ,,magiczne krzesła’’, tańców ,,lambado’’ przy których nasze księżniczki i inne postacie z bajek mogły ćwiczyć sprawność ruchową, wesołej muzyki i innych atrakcji jakim było przejście przez magiczny tunel.

Więcej…
 
Radosny Bal karnawałowy u Wiewiórek
wtorek, 25 stycznia 2022 22:09, odsłon: 482

Dzień 19 stycznia zostanie na długo w sercach i wspomnieniach dzieci z naszej grupy. Od samego rana do udekorowanej kolorowymi balonami i światełkami sali przybywały postacie, które do tej pory mogliśmy ujrzeć tylko w bajkach, komiksach lub książeczkach. Zawitała do nas wesoła para Piratów, „super psiaki” z bajki pt. „Psi Patrol”- Skye, Chase, Marshall. Pojawili się również super bohaterzy w trzech odsłonach. Na miejsce przybył uśmiechnięty Wampir i wielozębny Dinozaur. Porządku strzegł nasz pan Strażak, który zabrał ze sobą cały potrzebny asortyment - hełm, gaśnicę i krótkofalówkę. Na naszym „czerwonym dywanie” nie zabrakło również pięknych Księżniczek w eleganckich szatach oraz bielutkiego Aniołka z czarodziejską różyczką. Zabawę rozpoczęliśmy od zawodów tanecznych z balonami.

Więcej…
 
Piękne bale w Karnawale – grupa Sarenek
poniedziałek, 24 stycznia 2022 22:54, odsłon: 473

Karnawał to miła tradycja, której towarzyszy skoczna muzyka i wesoła zabawa. W środę 19 stycznia 2022r. na pięknie udekorowanej sali bawiło się mnóstwo znakomitych gości. Przedszkolaki z grupy Sarenek zamienili się w wytworne księżniczki w różnych bajek, czarodziejki, superbohaterów, cukiernika, pirata, świnkę Peppę, aniołka. W tym roku największą popularnością cieszyła się postacie policjantów i wojskowych.

Więcej…
 
Zajączki na balu karnawałowym
poniedziałek, 24 stycznia 2022 22:21, odsłon: 441

We środę, 19 stycznia u  Zajączków odbył się niecierpliwie wyczekiwany bal karnawałowy. Od samego rana do sali „napływały” kolorowe i tajemnicze postaci: pięknie ubrane księżniczki, Elsa z Krainy Lodu, delikatne wróżki, sprytny kotek, pani kowbojka wprost z Dzikiego Zachodu, Batman, Spider – Man, a nawet Hrabia Drakula. Aż nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich bohaterów baśni, bajek, filmów oraz super – bohaterów. Zabawa rozpoczęła się tuż po śniadaniu. Suknie księżniczek falowały w tanecznych pląsach i korowodach.

Więcej…
 
Sówki ruszają na pomoc ptakom.
poniedziałek, 24 stycznia 2022 21:40, odsłon: 399

Pomoc ptakom w okresie zimowym jest bardzo ważna i o tym wiedzą już dzieci z grupy Sówek. W zeszłym tygodniu zdobyliśmy sporo informacji o ptakach – o tym, które zimują u nas, a które odlatują, dlaczego powinniśmy dokarmiać ptaki oraz najważniejsze - co powinno się znaleźć w karmniku, a czego nie powinniśmy tam wsypywać. Zabawom też nie było końca – bawiliśmy się w „ptasie” zabawy oraz wykonaliśmy kilka prac plastycznych, a wszystko po to, aby w jak największym stopniu poznać ptasi świat. Po zdobyciu tych informacji razem przystąpiliśmy do wykorzystania wiedzy w praktyce.

Więcej…
 
Sarenki dokarmiają ptaki
piątek, 21 stycznia 2022 12:04, odsłon: 485

Dzieci z grupy Sarenek doskonale już wiedzą, w jaki sposób – i dlaczego! – należy zimą dokarmiać ptaki. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jakie ptaszki zostają z nami, a które odlatują do ciepłych krajów. Wiemy też, czym można dokarmiać ptaki. Nasze kochane przedszkolaki stworzyły kule ze smalcu i ziaren, które następnie powiesiły w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmnikach oraz zawieszą nowe. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przetrwać trudnych zimowych warunków.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 20

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information