Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości 
Odsłon : 3388261


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Grupa Lisków i zwierzęta z dżungli.
niedziela, 13 marca 2022 23:53, odsłon: 303

W pierwszym tygodniu marca grupa ,,Lisków” realizowała blok tematyczny ,,Zwierzęta z dżungli i sawanny’’. Przedszkolaki zdobywały wiadomości na temat środowiska życia i wyglądu zwierząt egzotycznych. Aktywność plastyczna była też zabawą sensoryczną, a mianowicie malowanie stopy farbą oraz odbijanie jej na kartce i w efekcie końcowym wyszła paszcza krokodyla. Dzieci odszukiwały zwierzęta egzotyczne ukryte pod farbą.

Więcej…
 
Wspólne, uzupełniające Pasowanie na Przedszkolaka.
czwartek, 03 marca 2022 23:36, odsłon: 418

Tegoroczna uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w naszej placówce odbyła się 9 grudnia, niestety tego dnia nie wszystkie maluszki mogły być obecne w przedszkolu. Z uwagi na to, że jest to wyjątkowe święto dla każdego dziecka nie mogliśmy pozostawić ich bez wspaniałych wspomnień.

Dnia 18 lutego spotkaliśmy się w grupie Sówek, by każdy maluszek miał możliwość dołączyć do grona szczęśliwych i prawdziwych przedszkolaczków. Tego pięknego dnia Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska przy pomocy „czarodziejskiej kredki” dokonała uroczystego pasowania  dzieci z grupy Wiewiórek, Sówek i Lisków.

Więcej…
 
Tłusty czwartek u Lisków
czwartek, 03 marca 2022 00:01, odsłon: 301

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. To staropolskie przysłowie ucieszy z pewnością niejednego. Oznacza bowiem, że przed nami jest Tłusty Czwartek! Przedszkolaki ten dzień obchodziły na wesoło i bardzo pomysłowo. Liski otrzymały zadanie zrobienia pączków z masy sensorycznej. Aby je wykonać samodzielnie wyrobiły masę z mąki, jogurtu i kakao, co sprawiło im wiele radości. Niemal każdy chciał mieć udział w tym zadaniu. Kiedy masa była gotowa, przystąpiły do formowania pączków i posypywania ich brokatem.

Więcej…
 
Sówki świętują najsłodszy dzień w roku
środa, 02 marca 2022 23:49, odsłon: 303

Ostatni czwartek był najsłodszym dniem w tym roku, bowiem by to tłusty czwartek. Dzieci z grupy Sówek miały okazję do poznania i świętowania tego polskiego zwyczaju. Historia tradycji jedzenia pączków jest bardzo długa i też tą opowieścią rozpoczęliśmy zajęcia. Dzieci dowiedziały się, że kiedyś te łakocie nie były przygotowywane na słodko, a przeciwnie – na słono. Następnie wysłuchaliśmy wierszyków o pączkach oraz staropolskich przysłów, próbując wyjaśnić ich znaczenie.

Więcej…
 
Jeżyki i Żuberki na zajęciach otwartych w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce
środa, 02 marca 2022 23:32, odsłon: 355

Dnia 23 lutego dzieci z grup Jeżyków i Żuberków odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce. Sześciolatki z obu, najstarszych grup z naszego przedszkola miały okazję wziąć udział w zajęciach otwartych przygotowanych specjalnie na tę okoliczność dla przyszłych pierwszoklasistów.

Największą atrakcją cieszyły się tory przeszkód zorganizowane na sali gimnastycznej. Wszystkie przedszkolaki bardzo sprawnie i z wielkim zaangażowaniem pokonywały wyznaczone zadania. W programie obowiązkowym było również przejście szkolnymi korytarzami (nawet w czasie przerwy między lekcjami!), obejrzenie szkolnej stołówki a także obejrzenie występu w wykonaniu uczniów trzeciej klasy.

Więcej…
 
Rekrutacja uzupełniająca nr 2 do nowoutworzonych oddziałów przedszkolnych dla dzieci 3 i 4 letnich w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce w ramach projektu „Przedszkola bez barier"
środa, 02 marca 2022 18:02, odsłon: 314

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci 3 i 4 letnich do składania formularzy zgłoszeniowych do dwóch oddziałów przedszkolnych w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce utworzonych w ramach projektu „Przedszkola bez barier" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce oraz w biurze projektu (Urząd Miasta Hajnówka, ul. Aleksego Zina 1, pokój 206), a także w wersji elektronicznej na witrynie przedszkola - www.przedszkole3.hajnowka.pl oraz urzędu www.hajnowka.pl.

Więcej…
 
Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023
poniedziałek, 28 lutego 2022 18:00, odsłon: 271

Drodzy Rodzice!

 

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

trwa od 1 do 31 marca 2022r.

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Dorota Ewelina Durzyńska

 

 

Dokumenty są do pobrania w załącznikach poniżej oraz w budynku przedszkola.

 

Serdecznie zapraszamy!

Do pobrania:

Klauzula RODO do wniosku

Wniosek i załączniki

 
Obchody Światowego Dnia Kota w grupie Żuberków.
niedziela, 27 lutego 2022 22:04, odsłon: 288

Światowy Dzień Kota obchodzimy w Polsce już od ponad dziesięciu lat. Przedszkolaki przebrane za kociaki, świetnie się bawiły podczas kocich tańców oraz oglądania filmu edukacyjnego, z którego dowiedziały się wiele ciekawostek o kotach i ich życiu. Koty nie odczuwają słodkiego smaku – kubki smakowe odbierające smak słodki są u tych zwierząt nieaktywne. Hmmm, pewnie dzięki temu nie maja próchnicy. My mamy odciski palców, a one wzór na nosie, który jest dla kota jak nasz odcisk palca – każdy z nich jest unikalny.

Więcej…
 
Słodki dzień u Zajączków
niedziela, 27 lutego 2022 21:51, odsłon: 377

I nie chodzi tu wcale o „tłusty czwartek”, ale o dzień pieczenia gofrów. W ramach tygodniowego projektu „Zawody naszych rodziców” Zajączki poznawały pracę kucharza. Tego dnia więc mieszaliśmy, dodawaliśmy, próbowaliśmy, aż powstały chrupiące gofry.  Nie była to wcale łatwa praca. Jako dodatek do pysznych gofrów  można było wybrać  bitą śmietanę, owoce, cukier puder oraz różne rodzaje konfitur. 

Więcej…
 
Sarenki bawią się w teatr!
wtorek, 22 lutego 2022 08:25, odsłon: 325

Zabawy teatralne to istotny element wpływający na rozwój dziecka, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, umuzykalnia, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości, pomagają przełamać nieśmiałość, uczą współdziałania w zespole. Aktorskie odgrywanie ról to przede wszystkim bardzo dobra zabawa dająca wiele radości. Przedszkolaki z grupy Sarenek w minionym tygodniu realizowały tematy związane ze sztuką. Największą popularnością cieszyły się zajęcia o charakterze teatralnym.

Więcej…
 
Sówki obchodzą Dzień Kota
wtorek, 22 lutego 2022 08:12, odsłon: 295

Kot to spełnienie ludzkich marzeń o udomowieniu tygrysa. Nieco dziki, chadzający własnymi drogami, obdarzony taką samą gracją jak wielkie koty zamieszkujące afrykańską sawannę, ale jednocześnie dostępny, przyjacielski, pozwalający podrapać się za uszkiem. Dlatego właśnie ludzie, a zwłaszcza dzieci od tysięcy lat gościnnie otwierają przed kotami drzwi swoich domów. 17 lutego jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Kota, dlatego dzieci z grupy Sówek postanowiły uczcić ten dzień zabawami, w których główna rolę odgrywa KOT.

Więcej…
 
Walentynki w grupie Sówek
wtorek, 22 lutego 2022 08:04, odsłon: 343

Każdego roku jest jeden dzień, który kojarzy się z ogromem miłości i pozytywnych uczuć - Dzień Świętego Walentego. Popularne Walentynki, obchodzone są na całym świecie, gdzie w różny sposób celebruje się dzień miłości i zakochanych. Nasze Sówki również świętowały ten dzień, ale my skupiliśmy się na grach i zabawach gdzie motywem przewodnim było serce. Pierwszą i wprowadzającą w walentynkowy nastrój zabawą były poszukiwania serduszek. Każdy maluch miał za zadanie znalezienie serduszek umiejscowionych w całej sali.

Więcej…
 
„Walentynkowy ruch” w grupie Jeżyków – zajęcia z wykorzystaniem Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
niedziela, 20 lutego 2022 23:43, odsłon: 338

Każda okazja do ruchu jest dobrym pomysłem na spędzenie czasu i wykorzystanie naturalnej energii dzieci w bardziej świadomy sposób. W grupie Jeżyków taką okazją był dzień Walentynek, podczas którego wspólnie z przedszkolakami doświadczaliśmy Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne. Dlaczego właśnie tą metodą? Przede wszystkim ze względu na swą prostotę, naturalność i możliwość stosowania jej w każdych warunkach. Jest to po prostu metoda dla każdego. Każdy może w niej uczestniczyć w takim zakresie, w jakim jest to dla niego możliwe. Nie ma słabszych, gorszych, czy smutnych. Wszyscy są aktywni, radośni i zwycięscy. Każdemu coś się uda, każdy zostanie pochwalony i zachęcony do wysiłku. I tak właśnie było…

Więcej…
 
Walentynki w grupie Sarenek
niedziela, 20 lutego 2022 21:45, odsłon: 409

W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości... Walentynki to święto, które obchodzone jest na całym świecie 14 lutego. Dzieci z grupy Sarenek przybyły do przedszkola ubrane na czerwono. Na początku próbowaliśmy wyjaśnić czym są Walentynki, pomysłów było mnóstwo – według Sarenek jest to święto „zakochanych, przytulaków, uścisków i całusów”.

Więcej…
 
Walentynki w grupie Wiewióreczek
niedziela, 20 lutego 2022 21:00, odsłon: 318

Dnia 14.02.2022 roku w naszej grupie królował kolor czerwony, dzięki któremu odczuwalny był wyjątkowy nastrój. Podczas wyjątkowych zajęć nie brakowało rozmów o uczuciach i miłych słowach, którymi możemy obdarować bliskie osoby. Każdy przedszkolak opowiedział co według niego oznacza sformułowanie -  „Kocham Cię!”, znaczeń było mnóstwo i każde było fantastyczne. Dzieci miały za zadanie odnaleźć z rozsypanki brakujące elementy „serduszkowej układanki”. Wiele radości  maluszkom sprawiła zabawa ruchowa do melodii piosenki - „Serduszko w rytmie cza - cza”. Następnie podczas muzyki wymienialiśmy się swoimi papierowymi sercami z przyjaciółmi z grupy.

Więcej…
 
V Przedszkolny Festiwal Logopedyczny
piątek, 18 lutego 2022 20:51, odsłon: 294

 

Więcej…
 
Co słychać u Zajączków?
piątek, 18 lutego 2022 20:40, odsłon: 548

U Zajączków w lutym mnóstwo ciekawych rzeczy się dzieje. 14 lutego świętowaliśmy Walentynki, bo przecież to nie tylko dzień dla zakochanych, ale też dzień, w którym można się do kogoś przytulić i powiedzieć, że się go bardzo lubi. Z tej okazji odwiedziła nas nawet Pani Dyrektor, która powiedziała, że bardzo lubi zarówno grupę naszych Zajączków i zajączkowe panie, ale też wszystkie dzieci i panie z całego przedszkola. Pani Dyrektor otrzymała od nas czerwony balonik w kształcie serca.

Więcej…
 
Ekumeniczny Koncert Kolęd to już tradycja naszego przedszkola.
piątek, 18 lutego 2022 20:31, odsłon: 393

Zima już pomalutku od nas ucieka, więc dla przypomnienia chwil radosnych przedstawiamy  wspólne  kolędowanie. Koncert pod patronatem naszej pani dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej w tym roku był w formie online. Uczestniczy pięknie zaprezentowali swoje kolędy i pastorałki, przesłali nam i dzięki temu możemy sobie teraz powspominać. Dla ciekawostki zdradzimy, że według tradycji autorem pierwszej kolędy był św. Franciszek z Asyżu, zaśpiewano ją w nocy z 24 na 25 grudnia 1223 roku we włoskim Greccio, gdzie Święty po raz pierwszy postanowił „odtworzyć” grotę Narodzenia Jezusa w Betlejem.

Więcej…
 
Dzień Zakochanych u Lisków
środa, 16 lutego 2022 21:54, odsłon: 387

W poniedziałek14 lutego grupa Liskówobchodziła Walentynki. Z tej okazji wszyscy ubrali się na czerwono, był to prawdziwy dzień miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, tańce z balonami, bawiły się serduszkami i wykonywały walentynkowe prace plastyczne pt. ,,Drzewko Szczęścia”. Wszyscy wiemy, że "przez żołądek do serca", więc nasze Lisy przygotowały gofry w kształcie serca, nie mogło zabraknąć spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć w tym dniu. Dzień Miłości w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego.

Więcej…
 
Ale pycha.. Czyli Dzień pizzy w Sarenkach
środa, 16 lutego 2022 21:25, odsłon: 300

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego 9 lutego w grupie Sarenek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy - cóż to była za frajda! Dzieci poznały etapy powstawania pizzy, uczestniczyły w zabawach tematycznych oraz własnoręcznie komponowały swoją ulubioną pizzę. Najbardziej wyczekiwanym momentem była degustacja wypieków małych kucharzy. Przygotowane pizze trafiły do przedszkolnej kuchni, zapach z piekarnika rozchodził się po całym przedszkolu, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego dania.

Więcej…
 
"Projekt Policja" w grupie Jeżyków
środa, 16 lutego 2022 18:45, odsłon: 422

4 lutego w grupie Jeżyków odbyły się zajęcia z udziałem policjantek z Powiatowej Komendy Policji w Hajnówce: oficera prasowego – sierżant sztabowej Pauliny Pawluczuk – Kośko, dzielnicowej – sierżant Justyny Kruszewskiej oraz naszej pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej. Nasze przedszkolaki miały wyjątkową okazję posłuchać kolejnej historii małego żuberka Pompika, z rozdziału „Tropy na śniegu” w wykonaniu naszych gości. Była to również dobra okazja by porozmawiać z dziećmi na temat bezpiecznych zabaw zimowych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 20

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information