Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Odsłon : 2338579


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Wyzwanie na dziś - budujemy bazę!
piątek, 29 maja 2020 07:58, odsłon: 162

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Mały, cichy, przytulny kącik do zabawy, odpoczynku lub po prostu do posiedzenia, schowania się. Ma ściany, dach, podłogę, reszta zależy od pomysłowości i potrzeb dziecka. Jest zbudowana z prostych, dostępnych materiałów – krzeseł, szafek, koców, sznurków, spinaczy do prania, kija od szczotki… a w środku -  co tylko chcemy. To jest właśnie ,,BAZA”. W bazie można robić wiele rzeczy – czytać, bawić się, zrobić piknik, grać w gry, układać puzzle, leżeć… albo po prostu – nic… i też jest przyjemnie.

Więcej…
 
Zabawy plastyczne z Panią Halinką cz. 3
czwartek, 28 maja 2020 10:34, odsłon: 118

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Recykling to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jego celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych i zmniejszenie oraz ponowne wykorzystanie  odpadów. Dzieci wcale nie potrzebują drogich, gotowych materiałów plastycznych, żeby dobrze się bawić. Potrafią czerpać radość ze ,,zwyczajnych'' działań, badać i tworzyć na przykład z.... odpadów. Zależy to tylko od naszej wyobraźni. Wspólnie z dziećmi możecie wykonać prace korzystając z odpadów. Moje propozycje na wspólne zabawy:

Więcej…
 
Miasto, w którym mieszkam
środa, 27 maja 2020 13:13, odsłon: 115

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Koronawirus nie jest nam straszny. W tym czasie nie możemy się nudzić. Dziś wykonamy pracę plastyczną: "Miasto, w którym mieszkam". Malujemy swój dom, sklepy, park, budynki... cokolwiek. Wykonujemy pracę plastyczną dowolną metodą wspólnie z dziećmi w warunkach domowych. Powodzenia i pozdrawiam.

 

 

 

Więcej…
 
Domowa, rosnąca farba
poniedziałek, 25 maja 2020 07:27, odsłon: 246

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Witajcie moi drodzy! Chcielibyście malować farbami, ale okazuje się, że nie macie ich zakupionych, sklep jest akurat nieczynny lub nie macie możliwości? Nie martwcie się! Farby można wykonać w domu! Zdradzę Wam sekret, że są jeszcze lepsze niż te kupowane, ponieważ po wyschnięciu rosną. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami. Zapraszam do wspólnej zabawy! Można się trochę pobrudzić, warto pokonywać bariery dotykowe i malować…

Więcej…
 
Świętujemy I urodziny nadania imienia Żubra Pompika
piątek, 22 maja 2020 13:31, odsłon: 457

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

 

Dzień 31 maja jest dla naszej placówki wyjątkowy. Tego dnia mija bowiem rok od nadania imienia dla naszego przedszkola. Jesteśmy dumni, że nosimy imię Żubra Pompika, bohatera książek pana Tomasza Samojlika. 31 maja ubiegłego roku świętowaliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi. W związku z tym, że nasze przedszkole na razie pracuje zdalnie, a chcielibyśmy wrócić wspomnieniami do chwil sprzed roku, mamy dla Was, Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci, dwie propozycje. 

Więcej…
 
Logopedyczne origami
piątek, 22 maja 2020 08:27, odsłon: 217

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Origami to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii. Dziś zaproponuję wykorzystanie niektórych elementów origami do przygotowania zabawek w domu i ćwiczeń logopedycznych. To świetna zabawa, ćwiczenia manualne, oddechowe i rozwijające mowę. Tu znajdziecie moje propozycje dla Was wyszukane w Internecie:

Więcej…
 
Przedszkolna Galeria Domowych Pomysłów cz. II
czwartek, 21 maja 2020 06:17, odsłon: 299

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

To już II część naszej Przedszkolnej Galerii Domowych Pomysłów. Warto dodać, że coraz chętniej przysyłacie zdjęcia i dzielicie się swoimi poza przedszkolnymi doświadczeniami. Opisujecie treści „złapanych” często w locie ujęć, komentujecie dość inną niż do tej pory sytuację w domu, opowiadacie o motywacji dzieci do naszych, cotygodniowych propozycji. Zaskakujecie nas swoimi pomysłami, profesjonalizmem w fotografowaniu dzieci i co jest miłe - większą aktywnością.

 

Więcej…
 
Konkurs "O złotą różdżkę dobrej wróżki"
środa, 20 maja 2020 09:50, odsłon: 119

Szanowni Państwo!

w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną konkurs „O złotą różdżkę dobrej wróżki” został przeniesiony na jesień 2020 roku, ale podjęliśmy decyzję o realizacji innego konkursu skierowanego do najmłodszych mieszkańców naszego województwa. Proponujemy pierwszy konkurs recytatorski dla przedszkolaków w formie online „Domowe Wierszowanie”.

Więcej…
 
Kolorowe miesiące
środa, 20 maja 2020 07:16, odsłon: 380

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Za oknami  i nie tylko, coraz piękniejsze widoki: pogodne niebo, słonko, a las pachnie cudownie… Wiosna w pełni, za chwilę nadejdzie upragnione lato. Chciałabym przybliżyć najmłodszym nasze cztery pory roku i związane z nimi miesiące, w prosty, zabawny sposób. Otwieram cykl głośnego czytania dzieciom zatytułowany „Kolorowe miesiące” – za pomocą strony internetowej będę czytała dzieciom humorystyczne wierszyki, odpowiednie do każdej z pór roku. Dziś rozpocznę ten cykl i dowiecie się, w jaki sposób te kolorowe miesiące powstały. Zapraszam do wysłuchania i jak zwykle, do czytania zawsze: głośnego, cichego, rano, przed snem, niezależnie czy to bajki, baśnie, wiersze czy komiksy. Czytajcie!

A teraz zobacz i posłuchaj:

images/stories/pliki/20.05.20_KOLOROWE_MIESIACE.mp4

 

Anetta Trusiewicz - Kolinko

 
W kuchni jak w prawdziwym laboratorium
poniedziałek, 18 maja 2020 13:44, odsłon: 193

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

 

Tak naprawdę kuchnia to jedno wielkie laboratorium naukowe, w którym na co dzień zachodzą rozmaite zjawiska fizyczne i chemiczne. Domowe laboratorium nie wymaga wielu przygotowań, a efekty potrafią być zaskakujące. Oto proste propozycje eksperymentów, które można przygotować z dzieckiem w domu.

Więcej…
 
Mania kubeczkowania
piątek, 15 maja 2020 07:45, odsłon: 180

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

 

Powoli kończą się pomysły na zabawę, coraz częściej od swoich dzieciaków „słyszę mamo nudzi mi się…”. Wszystkie puzzle ułożone, gry rozegrane po sto razy, ogrom rysunków wisi na ścianie i co dalej… Ponad dwa lata temu rozpoczęłam swoją przygodę z kodowaniem. Ostatnio w ramach odświeżenia swoich wiadomości wzięłam udział w szkoleniu z kodowania. I to był strzał w dziesiątkę, zastrzyk nowych pomysłów i nuda została odczarowana.

Więcej…
 
14 – DNIOWE WYZWANIE LOGOPEDYCZNE dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola
czwartek, 14 maja 2020 07:02, odsłon: 201

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Do dzieła! Miłej zabawy : )
termin realizacji wyzwania 15 – 29 maja 2020r.

1. dzień – policz językiem wszystkie swoje zęby;
2. dzień – wstań rano i" zapiej jak kogut" 5 razy „kukuryku”;
3. dzień – znajdź piórko i dmuchaj na nie tak, by unosiło się jak najdłużej w powietrzu;

Więcej…
 
Rehabilitant radzi - ćwiczenia gimnastyczne w domu
środa, 13 maja 2020 08:54, odsłon: 198

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Ruch jest podstawowym bodźcem rozwojowym. Dzięki aktywności ruchowej dziecko poznaje otoczenie i opanowuje nowe umiejętności. Ruch wpływa stymulująco na rozwój dziecka. Jest jednym ze wskaźników rozwoju i zdrowia. Zapraszam do ćwiczeń w domu.

Ćwiczenie 1: /potrzebne przybory – kijek/

Dziecko siedzi po turecku z rękoma wyciągniętymi w górę. Dorosły stoi za dzieckiem trzymając nad nim kijek. Dziecko wyciąga ręce w górę starając się dostać palcami kijka. Dziecko nie może odrywać bioder od podłogi.

Więcej…
 
Przyjaciel z gąbki
wtorek, 12 maja 2020 16:30, odsłon: 155

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

 

Czy to mały czy to duży każdy lubi misie. Dziś zaproponuję Wam wykonanie misia z gąbki. Potrzebujemy jedynie:

- gąbki, u mnie to duża samochodowa, (wy wykorzystajcie każdą jaką macie do dyspozycji w domu)

- 4 gumeczki - recepturki lub do włosów,

- guziki lub inne materiały na oczy i nos,

-  klej i oczywiście wasze sprytne, malutkie rączki. Zacznijcie od przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów. A teraz…

Nałóżcie gumeczki w miejscu jednego ucha i drugiego (u góry), jedna łapka i następna (u dołu). O, proszę! "Przyjaciel z gąbki" zaczyna mieć oznaczone kształty.

Więcej…
 
Oświadczenie
poniedziałek, 11 maja 2020 08:18, odsłon: 99

Oświadczenie dotyczące funkcjonowania stołówek w placówkach oświatowych

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi likwidacji stołówek szkolnych oświadczam, że stołówki szkolne i przedszkolne w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Hajnówka, będą funkcjonowały nadal.

Nie planujemy ich likwidacji.

Burmistrz Miasta
Jerzy Sirak

 

 
Moje miasto, mój region...
poniedziałek, 11 maja 2020 07:19, odsłon: 158

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Drodzy Rodzice, Kochane przedszkolaki!

Jest piękna  wiosna, sprzyja ona wierszokletom i poetom. Proponuję napisanie krótkiego wiersza na temat naszego miasta, bądź regionu, Puszczy Białowieskiej. Do wierszowania może przyłączyć się także rodzeństwo. Poniżej wiersz, który napisałam wraz synkiem:

Więcej…
 
Konkurs plastyczny
piątek, 08 maja 2020 12:45, odsłon: 102

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

„Święte Dziecię – męczennik Gabriel Zabłudowski

 

- patron i pomocnik dzieci i młodzieży.”

 

Drodzy uczniowie,

w tym roku przypadają bardzo szczególne rocznice

dotyczące Patrona dzieci i młodzieży

- św. Gabriela Zabłudowskiego.

Są to okrągłe rocznice kanonizacji i odnalezienia Jego relikwii.

Więcej…
 
Ćwiczenia codziennego dnia w teorii pedagogicznej Marii Montessori
piątek, 08 maja 2020 12:29, odsłon: 125

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Według Marii Montessori dziecko podlega ciągłym zmianom w sferze rozwoju ruchowego. Najważniejszy jego etap przypada na okres przedszkolny. Według M. Montessori ruch i intelekt tworzą całość i dlatego nie można ich rozdzielić. Ruch i praca łączą się z intelektem, jego rozwojem i zdrowiem jednostki. Ruch wpływa też na rozwój osobowości. „Ruch ma więc istotne znaczenie dla życia i wychowanie nie może być pojmowane jako hamujący czynnik dla ruchu, ale jedynie i przede wszystkim jako pomoc do sensownego zużywania energii i do jej normalnego rozwoju.”

Więcej…
 
I jeszcze o teatrze…
czwartek, 07 maja 2020 08:06, odsłon: 375

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

W nawiązaniu do artykułu mojej koleżanki Bogusi Wołodkiewicz z dnia 6 maja, słów parę jeszcze o teatrze. Kochane dzieci i drodzy dorośli! Gdy za oknem pada, albo świeci słońce, w domu, na balkonie czy w ogrodzie - w każdej chwili – bawcie się w teatr!  Nieważne czy będzie to pantomima, zabawy paluszkowe, teatrzyk papierowy, sylwet, kukiełkowy czy też pacynki. Możecie zrobić postacie nawet ze skarpetek, których już nie nosicie – powstanie wtedy teatrzyk skarpetkowy (zapytajcie mamy, czy możecie je wziąć). Możecie wykorzystać swoje pluszaki. I bawić się w teatr, nieważne czy to będzie pięć minut, godzina czy cały dzień.

Więcej…
 
Pobawimy się w teatr?
środa, 06 maja 2020 08:34, odsłon: 155

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Zabawy teatralne są dla dziecka w wieku przedszkolnym nie tylko przyjemnym doświadczeniem. Teatr łączy w sobie wiele dziedzin twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, taniec, ruch sceniczny i plastykę. Kontakt z nim już od najmłodszych lat pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną dziecka. Improwizowane teatrzyki są sposobnością do kształcenia umiejętności wyrażania myśli, doskonalenia wyobraźni, empatii a także przyczyniają się do rozwoju słownictwa, dykcji.

Więcej…
 
Informacja dotycząca funkcjonowania żłobka i przedszkoli samorządowych
wtorek, 05 maja 2020 08:10, odsłon: 392

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w dniu wczorajszym (4 maja 2020 r.) odbyło się spotkanie konsultacyjne, zorganizowane przez Burmistrza Miasta Hajnówka z dyrektorami żłobka i przedszkoli samorządowych oraz przedstawicielami Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Hajnówce, w sprawie dalszego funkcjonowania żłobka i przedszkoli samorządowych.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information