Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 160 gości 
Odsłon : 3388411


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Dyniowo u Sarenek
czwartek, 03 listopada 2022 18:06, odsłon: 130

Nazywano ją królową jesieni, ona zaś mówi o sobie, że jest rośliną o wielu twarzach. Mowa tutaj oczywiście o naszej wspaniałej dyni. Z tej okazji w grupie Sarenek świętowaliśmy Dzień Dyni. Na nasze zajęcia przybył wspaniały gość - Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska. Tego dnia do przedszkola zostały przyniesione dynie, a najmłodsi ubrali się na pomarańczowo. Niektórzy nawet przebrali się w piękne dyniowe stroje. Dzień Dyni pozwolił przedszkolakom poznać wielką różnorodność dyń oraz wzbogacił ich wiedzę na temat tych warzyw. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyń.

Więcej…
 
Korale z kasztanów w grupie Sówek
czwartek, 03 listopada 2022 17:56, odsłon: 208

Zajęcia plastyczne, które odbyły się w grupie Sówek, to jedna z form zabawy. Twórczość dziecka podczas tworzenia prac przejawiała się w sposób swobodny i naturalny. Dzieci mając do dyspozycji kasztany przy pomocy nauczyciela nawlekały na długą nić tworząc piękne korale, naszyjniki. Prace plastyczne rozwijały wyobraźnię i aktywność twórczą dzieci, wyzwalały pozytywne emocje integrując grupę.

Więcej…
 
Dzień Kundelka w grupie Żuberków
czwartek, 03 listopada 2022 05:24, odsłon: 227

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. W tym miesiącu odbywa się wiele akcji mających na celu pomoc zwierzętom. 25.10 obchodzony jest Dzień Kundelka. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością dzieci z grupy Żuberków świętowały ten dzień. Na początku przywitaliśmy się z naszym grupowym pieskiem - pluszowym Michałem, tak nazwały go Żuberki. Następnie Michał wysłuchał opowieści naszych małych przedszkolaków o ich pieskach.

Więcej…
 
Jesienne zabawy językowe u Sówek i Wiewiórek
sobota, 29 października 2022 22:33, odsłon: 353

W październiku odbyły się inauguracyjne zajęcia dla dzieci z grupy Sówek i Wiewiórek w ramach innowacji pedagogicznej „Wesoła logopedia 3 – 4 – latka”. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie raz w miesiącu, a ich celem jest  wspomaganie i stymulowanie prawidłowego rozwoju mowy dzieci i zapobieganie powstawaniu wad wymowy. Podczas pierwszego spotkania przedszkolaki z wesołą dynią ćwiczyły buzię i język, a przy pomocy siły własnego wydechu i słomki kolorowały jesienne listki.

Więcej…
 
Kolorowe parasole w grupie Żuberków
czwartek, 27 października 2022 20:12, odsłon: 157

„Parasolki, parasole – kolorowe i wesołe. Każdy parasolkę ma!” Mają ją też dzieci z grupy „Żuberki”! A to dzięki temu, że same ją przygotowały! No prawie same, bo pomogły im w tym Panie nauczycielki, ale ich pomoc była naprawdę niewielka, bo dzieci z „Żuberków” są naprawdę wyjątkowe i przygotowanie grupowego parasola stało się dla nich wielką frajdą, ale też i nie lada wyzwaniem!

Więcej…
 
II Jesienny Pokaz Mody u Żubra Pompika
środa, 26 października 2022 21:34, odsłon: 300

19 października 2022 r. w Przedszkolu Nr 3 z Odziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce odbył się Jesienny Pokaz Mody pod honorowym Patronatem Pani Dyrektor Eweliny Doroty Durzyńskiej zorganizowany przez nauczycielkę Barbarę Koźluk. Rozpoczął się od występu dzieci z grupy zajączków. Przedszkolaki miały okazję do zaprezentowania niezwykłych i jedynych w swoim rodzaju strojów jak w prawdziwym teatrze.

Więcej…
 
Żuberki rozpoczynają nowy projekt edukacyjny: Sensoryczny Kogel -Mogel
środa, 26 października 2022 21:30, odsłon: 318

W październiku dzieci z grupy Żuberków przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Sensoryczny Kogel-Mogel. Projekt ma na celu usprawnianie motoryki małej i dużej, wprowadzenie dzieci w świat sensoplastyki, dostarczanie wrażeń dotykowych, wspieranie rozwoju zmysłów, rozwijanie orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni.

Więcej…
 
Z książkami za pan brat czyli odwiedziny Pań z Biblioteki Miejskiej w grupie Sarenek
środa, 26 października 2022 21:26, odsłon: 158

W piątek w naszym przedszkolu w grupie sarenek gościliśmy Panie z Miejskiej Biblioteki w Hajnówce. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowań książkami, pobudzenie wyobraźni oraz rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki. Pani Asia zaprezentowała nam prezentacje na temat jesieni oraz pokazała wiele książek z tym związanych, zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, kolorowe ilustracje, podkreślała tez jak ważne jest czytanie książek.

Więcej…
 
Akademia dla naszych pań - obchody Dnia Edukacji Narodowej.
czwartek, 20 października 2022 21:22, odsłon: 489

W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej czyli 14 października każdego roku obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty. W naszym przedszkolu również świętowaliśmy w tym dniu na  zorganizowanej akademii. Uczestniczyli w niej pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska, pani Wicedyrektor Bogusława Wołodkiewicz, pracownicy przedszkola oraz przedszkolaki ze wszystkich grup. Dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności w wierszu, piosence oraz tańcu.

Więcej…
 
Jak świętowaliśmy Dzień Drzewa w naszym przedszkolu?
czwartek, 20 października 2022 20:44, odsłon: 338

Tegorocznym wyzwaniem realizowanym przez wszystkie grupy przedszkolne było przygotowanie plakatu wybranego gatunku drzewa występującego w większości w Puszczy Białowieskiej. Dzieci razem ze swoimi paniami wykonały siedem prac przedstawiających następujące drzewa: lipę, jarząb, dąb, klon, kasztanowiec, brzozę i świerk. Dodatkowym zadaniem było wyszukanie i prezentacja ciekawostek związanych z wybranym gatunkiem. W przedszkolnej szatni powstała oryginalna Galeria Drzew, którą od 10 października wszyscy możemy obejrzeć.

Więcej…
 
Sarenki „Pod Rozbrykanym Kucykiem”
wtorek, 18 października 2022 22:17, odsłon: 227

Piękna jesienna pogoda zachęca do odkrywania nowych miejsc w naszym mieście. Sarenki kochają zwierzęta dlatego wybraliśmy się do stadniny koni w Dubinach. Po przejechaniu kilku przystanków autobusem i krótkim spacerze dotarliśmy do gospodarstwa Pani Ewy. Na początku zostaliśmy zaproszeni do stajni gdzie, czekały już na nas wesołe kózki i kury. Dzieci chętnie głaskały i przytulały zwierzęta. Przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w dojeniu kozy o imieniu Franka. Zadanie to nie było łatwe ale, udało się. Dzieci odprowadziły również stado kóz na pastwisko i mogły dotknąć prawdziwego barana z rogami.

Więcej…
 
Dzień Drzewa w grupie Sarenek
niedziela, 16 października 2022 20:49, odsłon: 210

10 października w grupie Sarenek świętowaliśmy Dzień Drzewa. Jest to bardzo ważna data dla każdego małego ekologa. Na zajęciach Sarenki poznały różne gatunki drzew rosnących w Polsce oraz ciekawostki z nimi związane. Wiedza przyrodnicza naszych przedszkolaków jest ogromna. Sześciolatki dobrze wiedziały jaką rolę spełniają drzewa w naszym środowisku i co by się stało gdyby ich zabrakło.

Więcej…
 
Dzień Drzewa u Żuberków.
niedziela, 16 października 2022 20:47, odsłon: 334

Drzewa odgrywają bardzo ważną rolę dla życia na Ziemi, gdyż dzięki prowadzonemu na ogromną skalę procesowi fotosyntezy najskuteczniej produkują tlen w atmosferze. Jeden hektar lasu liściastego może wyprodukować około 700 kg tlenu, co stanowi dobowe zapotrzebowanie na tlen dla ponad 2500 ludzi. Jedno drzewo wytwarza w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób.

Więcej…
 
Dzień Drzewa w grupie Sówek i Zajączków - inauguracja innowacji pedagogicznej z wykorzystaniem elementów metody Marii Montessori "Maluszki i starszaki razem poznają świat".
niedziela, 16 października 2022 19:24, odsłon: 259

Coroczne obchody Święta Drzewa – 10 października, na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń ekologicznych w naszym przedszkolu. Dla dzieci z grup: Sówek i Zajączków był to początek realizacji zajęć Innowacji Pedagogicznej z wykorzystaniem elementów metody Marii Montessori pt. „Maluszki i starszaki razem poznają świat”. Wspólnie z zaproszonym gościem, panią Agnieszką Laskowską - Ginszt z Nadleśnictwa Hajnówka, przedszkolaki poznawały tajniki dwóch gatunków drzew: lipy i klonu.

Więcej…
 
„Wyprawa do dżungli” – z wizytą w Hajnowskim Domu Kultury.
niedziela, 16 października 2022 19:18, odsłon: 208

Grupa Jeżyków i Zajączków wraz z paniami pewnego dnia znalazła się w dżungli. Spotkać tu można było dużo fajnych zwierzątek, rozpoznać ich głosy, odszukać ukryte maskotki. Przedszkolaki wzbogaciły wiadomości o zwierzętach egzotycznych. Podczas zagadek i zabaw taneczno-ruchowych rozwijaliśmy percepcję słuchową, wyobraźnię oraz koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową. Taka wspólna podróż to również integracja dzieci z różnych grup, pomoc młodszym. Na zakończenie małpkowy przysmak zjedliśmy i  wyruszyliśmy na jesienny spacer  do naszego przedszkola. A tak dla przypomnienia, jakie zwierzątka kryją się w dżungli proponuję rozwiązać zagadki.

Więcej…
 
MAGICZNE I TAJEMNICZE MIEJSCE W PRZEDSZKOLU... – WIEWIÓRKI W SALI DOŚWIADCZANIA ŚWIATA
wtorek, 11 października 2022 18:08, odsłon: 355

Terapia Snoezelen jest terapią polisensoryczną odbywającą się w Sali Doświadczania Świata. Jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie, wyposażone w różnorodne urządzenia stymulujące rozwójn zmysłów. Głównym celem organizowania tego typu sal jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze pełnej relaksu i akceptacji. Następuje wszechstronna stymulacja układu nerwowego dziecka.

Więcej…
 
„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” – jak Sarenki dbają o zdrowie
poniedziałek, 10 października 2022 19:01, odsłon: 351

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Sarenek rozmawiały o tym jak należy dbać jesienią o zdrowie. Przedszkolaki dowiedziały się, że najważniejszym elementem naszej odporności są witaminy znajdujące się w warzywach i owocach. Na początku tygodnia dzieci przygotowały przepyszny sok owocowy. Sarenki po umyciu owoców pokroiły je na mniejsze cząstki. A następnie pod czujnym okiem nauczyciela przedszkolaki powoli wrzucały jabłka, gruszki, ,marchewki  do sokowirówki. Samodzielnie wykonany sok smakował każdemu.

Więcej…
 
Zwierzopodróżaki w świecie smaków zaklętych w słoikach
poniedziałek, 10 października 2022 18:54, odsłon: 251

5 października w grupie Wiewióreczek odbyło się pierwsze spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej „Zwierzopodróżaki”. Zwierzątka z naszych przedszkolnych grup: Wiewiórki, Sówki, Żuberki, Zajączki, Jeżyki, Liski i Sarenki będą w tym roku podróżowały do świata zmysłów i odkrywały nowe doznania. Wiewióreczki jako pierwsze odbyły podróż do świata smaku i kulinarnych przygód.

Więcej…
 
W jesiennym rytmie w grupie Sówek
poniedziałek, 10 października 2022 18:32, odsłon: 298

Gdy zaczyna się jesień przyroda krok po kroku przygotowuje się do spoczynku zimowego a wszystko co nas otacza zmienia kolorystykę z zielonej na żółtą lub pomarańczową a także brązową. To był również najlepszy czas by dzieci z grupy Sówek dowiedziały się jak najwięcej na temat jesiennych zmian.

Więcej…
 
Jesienią Jeżyki wcale, a wcale się nie lenią.
czwartek, 06 października 2022 21:43, odsłon: 273

Jesienną piosenkę już pięknie śpiewamy i w jej rytmie wesoło fikamy. Nie przeszkadza nam jesienna słota, na spacerki chodzimy i liśćmi się bawimy. Dary jesienne w kąciku przyrody zbieramy, a kasztany w liczmany zamieniamy. Zdolności manualne chętnie rozwijamy, drzewko wyklejamy, torby jeżykowe tworzymy i się zgodnie na placu zabaw bawimy. Przygoda z lasem i super zabawa twórcza z warzywami uwieńczona cudnymi muchomorkami i borowikami.

Więcej…
 
Liski żegnają lato nad Bugiem
poniedziałek, 03 października 2022 19:54, odsłon: 264

26 września, przy pięknej słonecznej pogodzie, Liski wybrały się do Drohiczyna. Jest to przepiękne miasto, położone nad brzegiem Bugu. Mieliśmy okazję zobaczyć przede wszystkim Diecezję Drohiczyńską i opłatkarnię – miejsce,  gdzie siostry mniszki benedyktynki wypiekają Chleb Eucharystyczny: opłatki i komunikanty. Obejrzeliśmy mikser do wyrobu ciasta, pomieszczenia z regałami szczelnie wypełnionymi opłatkami oraz wytwornicę z parą do nawilżania. Oczywiście siostry i ksiądz Piotr Jurczak, który o nas dbał, poczęstowali nas opłatkami – były kruche, delikatne i rozpływały się w ustach.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 20

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information