Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Odsłon : 2291910


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Przedświąteczne spotkanie w grupie Jeżyków
wtorek, 24 grudnia 2019 00:48, odsłon: 428

18 grudnia w grupie Jeżyków odbyło się wyjątkowo uroczyste spotkanie o tematyce świątecznej. Po raz pierwszy przedszkolaki przygotowały Jasełka – przedstawienie bożonarodzeniowe z charakterystycznymi dla tego wydarzenia postaciami: Maryją i Józefem, pastuszkami, aniołami i Trzema Królami. Wśród obecnych na spotkaniu rodzin naszych wychowanków, gościliśmy również naszą Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską oraz Przewodniczącego Rady Rodziców, Pana Piotra Czuraka.

Więcej…
 
Przedszkolaki z grup Jeżyków i Sarenek na I Jarmarku Bożonarodzeniowym w Hajnówce
niedziela, 22 grudnia 2019 22:08, odsłon: 486

15 grudnia dzieci z grup Jeżyków i Sarenek reprezentowały nasze przedszkole na I Jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Puszczyków Głos i Miasto Hajnówka.  Razem ze swoimi paniami  zaśpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz zatańczyły „Mikołajkowy taniec” przy dźwiękach brzęczących dzwoneczków. I mimo niezbyt sprzyjającej „pseudo-zimowej” aury wszystkich rozgrzewała gorąca atmosfera płynąca prosto z małych i trochę większych serc…

Więcej…
 
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w grupie Wiewióreczek.
niedziela, 22 grudnia 2019 21:25, odsłon: 343

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze chwile w całym roku. Jest to magiczny czas pełen miłości i radości, kiedy spełniają się wszystkie marzenia, a ludzie okazują sobie wzajemną troskę i dobroć. Każdy z nas stara się jak najlepiej przygotować do nadchodzących świąt. Przedszkolaki z grupy Wiewiórek również z wielkim zaangażowaniem rozpoczęły przygotowania do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach poznawały tradycje i zwyczaje związane ze świętami. Chętnie opowiadały o tym, jak wygląda świąteczny czas w ich domach.

Więcej…
 
Akcja „Nakarm pieska” - zakończona!
niedziela, 22 grudnia 2019 21:10, odsłon: 241

W naszym przedszkolu po raz kolejny przeprowadziliśmy zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt „Ciapek” w Hajnówce. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt ze schroniska, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Jak co roku rodzice naszych dzieci wykazali się ogromną wrażliwością na los bezdomnych zwierząt.Dzięki ich ofiarności udało się zgromadzić dużą ilość pożywienia , smakołyków dla psów oraz poduszek i kocyków. Dzięki takiej pomocy zwierzętom w schronisku przed długi czas nie dokuczy głód i nie będą marznąć na chłodzie.

Więcej…
 
I miejsce w kategorii Przedszkole Roku 2019
poniedziałek, 16 grudnia 2019 22:31, odsłon: 543

12 grudnia w siedzibie Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla najlepszych placówek i nauczycieli Województwa Podlaskiego. Wielką niespodzianką a jednocześnie dużą nobilitacją dla nas okazało się zajęcie I miejsca w kategorii Przedszkole Roku 2019!!! Na ręce pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej, która osobiście wzięła udział w tak zaszczytnym wydarzeniu zostało przekazanych szereg wyjątkowych nagród.

Więcej…
 
Mikołajki u Sarenek
niedziela, 15 grudnia 2019 21:36, odsłon: 248

6 grudnia wszystkie dzieci czekają na spotkanie ze świętym Mikołajem. Mają nadzieję, że uroczy święty obdaruje ich upominkami za całoroczne starania i wybaczy wszystkie "wpadki". Sarenki udały się tego dnia do księgarni "Puszczyk", gdzie czekał na nich ubrany na czerwono, roześmiany, z wielkim workiem prezentów najprawdziwszy św. Mikołaj.

Więcej…
 
Świąteczny nastrój Żubrów
czwartek, 12 grudnia 2019 23:18, odsłon: 304

Gdy za oknem zimy wciąż brak, w żuberkowej sali zimowo i świątecznie. Na oknach mienią się białe gwiazdki, choinka skrzy  się od lampek…W świąteczny nastrój wprowadziło nas zarówno dekorowanie sali, jak i spotkanie z zaprzyjaźnionymi paniami z biblioteki: Agnieszką i Asią. W ramach prowadzonego w naszej grupie koła literackiego „Czytadełko”, przyniosły one ze sobą mnóstwo książek o tematyce zimowej i świątecznej. Pani Asia przeczytała nam opowiadanie o zapracowanym Mikołaju, a my wyrecytowaliśmy wiersze, które przygotowujemy na świąteczne spotkanie z rodzicami. 6 grudnia zaś obchodziliśmy Mikołajki.

Więcej…
 
„Ekologiczna choinka” – wspólne dekorowanie choinki ozdobami z wykorzystaniem surowców wtórnych
środa, 11 grudnia 2019 23:59, odsłon: 299

W Mikołajkowe święto dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych udekorowały świerkowe drzewko podarowane nam przez leśników z Nadleśnictwa w Hajnówce. Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie  ozdób choinkowych z użyciem surowców wtórnych. Każda grupa wymyśliła dekoracje według własnego pomysłu. Warunkiem, który należało spełnić było wykorzystanie  wybranych kolorów: białego, szarego i srebrnego.

Więcej…
 
Czego dowiedziały się Żubry o osobach niewidomych?
środa, 11 grudnia 2019 21:13, odsłon: 222

„Jak rozpoznać osobę niewidomą?” – pod takim hasłem, dnia 9 grudnia, przebiegały warsztaty w grupie Żubrów. Odwiedziły nas panie: Dorota i Ela z Polskiego Związku Niewidomych. Pomogły nam one zrozumieć, jak ważna jest pomoc osobom niewidomym i niedowidzącym oraz jakim bogactwem są oczy każdego z nas. Żubry mogły przekonać się, jak to jest żyć i funkcjonować, gdy otacza nas ciemność, jak ważni są wtedy ludzie dookoła nas, ich życzliwość i pomoc.

Więcej…
 
Wiewiórki w poszukiwaniu Świętego Mikołaja.
wtorek, 10 grudnia 2019 00:29, odsłon: 250

Mikołajki to szczególny dzień dla każdego – i małego i dużego ;) Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały spotkania ze Świętym Mikołajem. Jednak w tym roku tak łatwo nie było. Dzieciaki musiały same wybrać się w drogę by spotkać tego sympatycznego Staruszka w czerwonym stroju. W czasie spaceru dzieciom towarzyszyły przede wszystkim pozytywne emocje i radość, że już za chwilę będą mogły siąść na kolanach Mikołaja i otrzymać upragniony prezent. Mikołaja znaleźliśmy w Księgarni „Puszczyk”.

Więcej…
 
Mikołajki u Jeżyków
poniedziałek, 09 grudnia 2019 23:55, odsłon: 227

Mikołajki wśród przedszkolaków wyzwalają szczególny rodzaj emocji – wielką radość i niepewność zarazem. To już trzeci rok w przedszkolu jak wspólnie spędzamy te chwile. Ubrania w kolorze czerwonym i mikołajkowe czapki na głowach to obowiązkowe stroje na ten dzień. W grupie Jeżyków świętujemy podwójnie, gdyż tego dnia jeden z naszych wychowanków – Bronek, ma swoje urodziny! Życzenia od wszystkich dzieci i pań oraz gromkie „100 lat” to rzecz oczywista. A i poczęstunków tego dnia było więcej niż zwykle. Cukierki od jubilata i ciasteczka własnego wyrobu od Oliwki – same słodkie niespodzianki.

Więcej…
 
Przedświąteczne spotkanie z artystami Filharmonii Podlaskiej.
poniedziałek, 09 grudnia 2019 23:34, odsłon: 197

Uczestniczyliśmy w spektaklu muzycznym „Co mówią zwierzęta w wigilijną noc?” w wykonaniu artystów Filharmonii Podlaskiej. Kotka Kicia śpiewając opowiadała nam o sobie. Wraz z nią na instrumentach grali pies Azorek i chomik Mały. Oczywiście był z nimi ich dobry pan, którego wszyscy doskonale znają, bo to Święty Mikołaj. Przesłaniem audycji było to, aby dba o zwierzęta, gdyż są to nasi mali przyjaciele. Przedszkolaki doskonale o tym wiedzą, że trzeba dobrym być dla zwierząt. Przynoszą potrzebne rzeczy i jedzenie na zbiórkę do schroniska, która trwa w naszym przedszkolu.

Więcej…
 
Wiewióreczki są już przedszkolakami
poniedziałek, 09 grudnia 2019 23:04, odsłon: 229

"Pasowanie na przedszkolaka" jest jedną z najważniejszych uroczystości w przedszkolu zarówno dla nauczycieli jak i dzieci. Co roku najmłodsza grupa "Wiewióreczek" prezentuje swoje umiejętności zdobyte podczas pierwszych 2-3 miesięcy w przedszkolu. Dzieci w obecności Pani Dyrektor, swoich nauczycielek oraz rodziców starają się przekonać wszystkich zebranych gości, że są już gotowi, by otrzymać zaszczytny tytuł "Prawdziwego Przedszkolaka".

Więcej…
 
Mikołajkowo u Zajączków.
niedziela, 08 grudnia 2019 23:30, odsłon: 981

Dzień Mikołajek, to nie dzień bajek. Tu wszystko stać prawdziwe się może, więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja możesz być pewny – on Ci pomoże! Mikołajki to dla dzieci taki dzień, na który czekają przez cały rok z niecierpliwością. Zajączki starały się być grzeczne, a wszystko po to , aby otrzymać upominki. Pięknie zjadały obiadki, nawet suróweczki znikały z talerzyka, bo Renifer podglądął i przekazywał informacje św. Mikołajowi. Podczas wesołej zabawy w Klubokawiarni Lipowart odwiedził nas wyczekiwany gość i wręczył wór prezentów. Podczas tańców elfikowych również czekała na dzieci niespodzianka.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w grupie Sarenek
niedziela, 08 grudnia 2019 23:00, odsłon: 309

System „Edukacja przez ruch” Doroty Dziamskiej wspiera prawidłowy rozwój dziecka zapewniając wszechstronną, zintegrowaną stymulację. Dotyczy wspomagania rozwoju dzieci 3-10 letnich. Usprawnia poszczególne funkcje organizmu dziecka w celu jak najlepszego przygotowania do nauki w szkole. Wspiera rozwój pamięci długotrwałej. Usprawnia i koryguje zaburzone funkcje dziecka, wspomaga rozwój jego zdolności i zainteresowań. Zapewnia każdemu dziecku poczucie sukcesu, poczucie akceptacji i przynależności do wspólnoty.

Więcej…
 
Wizyta delegacji Lokalnych Grup Działania w naszym przedszkolu
czwartek, 05 grudnia 2019 09:19, odsłon: 258

W naszym przedszkolu gościła delegacja Lokalnych Grup Działania z województwa lubelskiego, w ramach  realizacji  projektu pt.: „Rozwój Lokalny Kierowany Przez Społeczność z perspektywy Lokalnych Grup Działania wdrażających wielofunduszowe Lokalne Strategie Rozwoju”. W ramach w/w projektu między innymi był prezentowana inicjatywa pt.: „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez rozbudowę i przebudowę Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Żubra Pompika w Hajnówce”, którą przedstawił delegatom prezes LGD w Hajnówce - pan Eugeniusz Kowalski. Delegację powitała Dyrektor Przedszkola Dorota Ewelina Durzyńska, przedstawiając wymagania rozwojowe placówki z głównym naciskiem na szczególne dostosowanie warunków do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Więcej…
 
Jeżyki na Konwencie Żubrowym Białowieskiego Parku Narodowego
wtorek, 03 grudnia 2019 09:21, odsłon: 302

28 listopada dzieci z grupy Jeżyków reprezentowały naszą  placówkę - Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika, na Konwencie Żubrowym zorganizowanym przez naszych przyjaciół z Białowieskiego Parku Narodowego w Pawilonie Edukacyjnym przy Pokazowym Rezerwacie Żubrów w Białowieży. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w Programie pt. „Przygoda z żubrem” przygotowanym z okazji 90 rocznicy restytucji żubra w Puszczy Białowieskiej. Jedną z największych atrakcji wydarzenia był udział przedszkolaków w konkursie na karnawałowe przebranie żubra. Z pomocą rodziców, którzy samodzielnie przygotowali stroje dla swoich dzieci, mieliśmy na „żubrowym wybiegu” aż sześć indywidualnych prezentacji. Jak się później okazało zostaliśmy nagrodzeni aż pięcioma wyróżnieniami!!!

Więcej…
 
Dzień Kredki w grupie Zajączków
niedziela, 01 grudnia 2019 23:46, odsłon: 475

Obchody Dnia Kredki rozpoczęła nasza pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Przeczytała nam wesoły wiersz o tym, co lubią kolorowe kredki. Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi, które bardzo często wykonują rysunki, kolorują. Taka kredka potrafi „narysować marzenia", a nawet napisać „list do św. Mikołaja. Na początku Zajączki bawiły się z użyciem chusty animacyjnej; utrwaliliśmy kolory, poćwiczyliśmy liczenie.

Więcej…
 
Czy to lato, czy też zima ćwiczyć trzeba mój kolego!
czwartek, 28 listopada 2019 22:05, odsłon: 215

Żuberki wtorkowego ranka spotkała miła niespodzianka. Do naszej sali wszedł Pan  Łukasz Łukasiewicz - rehabilitant ruchowy z kolorowym sprzętem do różnych ćwiczeń. Żuberki przebrały się w stroje do ćwiczeń i w podskokach zabrały się do wykonywania poleceń naszego gościa. Zajęcia rozpoczęliśmy od piosenki „Przedszkolaczek tańczy, tańczy, tańczy”, następnie przyszedł czas na ćwiczenia z kolorowymi woreczkami. Za pomocą woreczków ćwiczyliśmy naszą równowagę, prawidłową posturę ciała i rzuty do celu.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w grupie Jeżyków
czwartek, 28 listopada 2019 21:42, odsłon: 187

Gdy co roku przychodzi ten dzień – Światowy Dzień Pluszowego Misia, wszystkie dzieci bardzo się cieszą i z wielką przyjemnością przynoszą swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Wśród wielu, różnej wielkości i koloru misiów zdarzają się też i inne ukochane przytulanki… Tego dnia pewne jest to, że przedszkolaki mają zapewnioną świetną zabawę w doborowym towarzystwie i ta zasada jest priorytetowa!

Więcej…
 
Misiowy uścisk łapy w Żuberkach
wtorek, 26 listopada 2019 01:01, odsłon: 181

Dzień 25 listopada jest Świętem Pluszowego Misia. W grupie Żuberków tego dnia królowały i te pluszowe, i te kudłate, białe, brązowe, z klapniętym uszkiem.  Czy to Kubuś Puchatek, czy Miś Koralgol, Kung Fu Panda, czy Miś Uszatek – wszyscy kochamy misie. Żuberki miały okazję dowiedzieć się, skąd się wzięło misiowe świętowanie; wspólnie ułożyły puzzle – oczywiście z misiem; rozwiązywaliśmy też zagadki obrazkowe i słuchowe o misiach.  Przekazaliśmy sobie mocny, „misiowy uścisk dłoni”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 8

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information