Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Odsłon : 2338597


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
,,Bezpieczne ferie" - spotkanie z przedstawicielami Policji w grupach Żuberków, Jeżyków i Sarenek.
poniedziałek, 17 lutego 2020 22:10, odsłon: 269

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków odwiedzili nas przedstawiciele Policji w Hajnówce. Przybyłych gości powitała pani Dyrektor Dorota Durzyńska wspólnie z nauczycielkami najstarszych grup. Panie policjantki z Komendy Miejskiej w Hajnówce przeprowadziły pogadankę z wykorzystaniem tablicy multimedialnej na temat ,,Bezpieczne ferie".

Więcej…
 
„Zrozumieć niepełnosprawność” – warsztaty koleżeńskie dla nauczycieli
poniedziałek, 03 lutego 2020 22:33, odsłon: 314

Co zrobić, by zrozumieć, jak wygląda dzień dziecka z niepełnosprawnością? Najlepiej wczuć się w jego rolę! Dlatego w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe warsztaty koleżeńskiedla nauczycieli pt. „Zrozumieć niepełnosprawność”. W czasie zajęć, podążając ścieżką sensoryczną pracujący na co dzień pedagodzy zmierzyli się z barierami, które na co dzień pokonują ich wychowankowie z niepełnosprawnością.

Więcej…
 
Żubry uczestniczą w „lekcji ciszy”
niedziela, 02 lutego 2020 22:38, odsłon: 282

W miniony poniedziałek grupa Żuberków miała okazję uczestniczyć w lekcji ciszy, opartej na pedagogice Marii Montessori. Pedagogika ta pomaga w rozwijaniu cech osobowości, w formowaniu prawidłowego charakteru, zdobywaniu wiedzy, umiejętności szkolnych i współdziałania. Lekcje ciszy mają na celu naukę współpracowania w cichych zajęciach grupowych. Dziś Żuberki tworzyły „ocean”. W atmosferze zupełnej ciszy, kolejno wkładaliśmy do szklanej kuli kamyki, muszelki, szkiełka i listki. 

Więcej…
 
Rekrutacja do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2020/2021
wtorek, 28 stycznia 2020 19:11, odsłon: 935

Rekrutacja do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2020/2021

 

1. Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2020/2021 będzie trwała od 1 marca do 27 marca 2020 r., na zasadach określonych w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.), Zarządzeniu Nr 13/2020 Burmistrza Miasta Hajnówka z dnia 27 stycznia 2020 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Hajnówkaoraz Uchwale Nr XXXVI/248/18 Rady Miasta Hajnówka z dnia 31 stycznia 2018 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Hajnówka, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w grupie Jeżyków
wtorek, 28 stycznia 2020 00:19, odsłon: 403

Już trzeci raz spotykamy się z okazji Dnia Babci i Dziadka w przedszkolnych progach w tak znamienitym gronie. Co roku staramy się pokazać naszym, zaproszonym gościom nowy repertuar - tak i było tym razem. Podkreślając świąteczny charakter styczniowego czasu przedszkolaki zaprezentowały Jasełka. Jak zwykle nasi „mali aktorzy” podbili serca publiczności. Chyba wszystkie babcie i dziadkowie byli bardzo wzruszeni i szczęśliwi, że mają tak wspaniałe i mądre wnuczęta.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w grupie Zajączków
poniedziałek, 27 stycznia 2020 23:47, odsłon: 366

Spotkanie z babciami i dziadkami w dniu ich święta to wyjątkowa uroczystość celebrowana w naszym przedszkolu. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Dzięki nim, dzieciństwo jest udane i szczęśliwe. To oni mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją. Dzieci są radością życia dziadków. Spotkania w przedszkolu mają na celu podziękowanie dziadkom za ich wielkie serce. Wnuczęta mają okazję zaprezentować swoje talenty, za co są gromko nagradzani brawami i uściskami i buziakami.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w grupie Sarenek
poniedziałek, 27 stycznia 2020 23:33, odsłon: 314

Dzień Babci i Dziadka jest najsympatyczniejszą z uroczystości przedszkolnych. Wiemy, że Babcie i Dziadkowie bezgranicznie kochają swoje wnuczęta, a one uwielbiają być przez nie rozpieszczane. Doceniamy Babcie i Dziadków za rolę, jaką odgrywają w naszych rodzinach: opiekę nad wnuczętami, uczenie ich, że są źródłem fantastycznych pomysłów, ostoją spokoju i bezpieczeństwa.

Więcej…
 
Święto Babci i Dziadka u Wiewiórek
poniedziałek, 27 stycznia 2020 22:56, odsłon: 357

Święto Babci i Dziadka to najpiękniejszy dzień w całym roku. To dzień pełen uśmiechów a czasem wzruszeń i łez radości. Pomysł uczczenia Babci powstał w 1964 roku. Informacja taka pojawiła się w tygodnik  „ Kobieta i Życie”. Natomiast ideę tę spopularyzował „Tygodnik Poznański” i już rok później właśnie w Poznaniu zainaugurowano Święto Babci.

Więcej…
 
Żubry w pizzerii ze swoimi Babciami i Dziadkami
środa, 22 stycznia 2020 23:05, odsłon: 292

W tym roku szkolnym Żubry obchodziły Dzień Babci i Dziadka w pizzerii Alto. 21 stycznia, licznie zgromadzeni żuberkowi dziadkowie i babcie, w uroczystym korowodzie i z kolorowym transparentem, wyruszyli wraz ze swoimi wnuczętami ulicami naszego miasta. Miłego spędzania wspólnego czasu i pysznej pizzy życzyła wszystkim nasza uśmiechnięta Pani Dyrektor – Dorota Durzyńska, która wyszła  do nas, żeby zrobić pamiątkowe zdjęcie i złożyć babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Więcej…
 
II Edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek w naszym przedszkolu
środa, 22 stycznia 2020 22:22, odsłon: 331

Dnia 15 stycznia 2020r. w Przedszkolu Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce odbyła się II Edycja Ekumenicznego Konkursu Kolęd i Pastorałek pod Honorowym Patronatem Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej. Zanim rozpoczęła się część konkursowa, przybyli goście wysłuchali kolędy w wykonaniu zespołu "Dzwoneczki", pod kierunkiem Pani Joli Wołkowyckiej, przy akompaniamencie pianina w wykonaniu Pani Uli Raczkowskiej-Filinowicz, który w tegorocznym konkursie "Hajnowskie spotkania z kolędą prawosławną" otrzymał I miejsce.

Więcej…
 
I Miejsce Dzwoneczków w konkursie: "Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną""
środa, 22 stycznia 2020 07:10, odsłon: 324

Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną co roku mobilizują dzieci i panie z naszego przedszkola do corocznego przystąpienia do konkursu, którego głównym organizatorem jest Dekanalny Instytut Kultury prawosławnej przy Soborze św. Trójcy w Hajnówce. Tym razem do nauki kolęd zaangażowane były przedszkolaki z grup Jeżyków i Sarenek pod główną opieką pani Joli Wołkowyckiej i Uli Raczkowskiej – Filinowicz.

Więcej…
 
Jeżyki na wycieczce w Majątku Howieny w Pomigaczach
poniedziałek, 30 grudnia 2019 22:22, odsłon: 326

W przedświąteczny piątek Jeżyki z naszego przedszkola odwiedziły Świętego Mikołaja w Majątku Howieny w Pomigaczach, gdzie mogły poznać go osobiście, spędzić z nim trochę czasu i zaprezentować poznane kolędy. Majątek Howieny przemienił się w czarującą Wioskę Świętego Mikołaja, w której mogliśmy wziąć udział w warsztatach artystycznych z Elfami. Pomocnicy Świętego Mikołaja towarzyszyly dzieciom podczas tworzenia świątecznych dekoracji i pierników, a w świąteczny nastrój wprawił wszystkich rozlegający się wokół dźwięk kolęd i pyszna zimowa herbatka.

Więcej…
 
"Magia świąt"- zimowe spotkanie z rodzicami w grupie Sarenek
poniedziałek, 30 grudnia 2019 18:41, odsłon: 368

Pewnego zimowego wieczoru dzieci z grupy Sarenekzaprosiły do przedszkola swoich rodziców. Celem tego grudniowego spotkania było podkreślenie rodzinnego charakteru świąt Bożego Narodzenia.Przedszkolaki pokazały gościom przedstawienie pt. "Magia świąt". Scenki odgrywane przez dzieci opowiadały o  zimie oraz o świątecznych tradycjach i wierzeniach.

Więcej…
 
"Bajki, baje, bajeczki..." - Sarenki w Hajnowskim Domu Kultury
poniedziałek, 30 grudnia 2019 07:05, odsłon: 267

W grudniu odbyły się kolejne zajęcia w HDK w ramach innowacji pedagogicznej "Bajki, baje, bajeczki...", w której aktywnie i z radością uczestniczą Sarenki. Dzięki gościnności Dyrektora Hajnowskiego Domu Kultury Pana Rościsława Kuncewicza przedszkolaki po raz kolejny skorzystały z możliwości obejrzenia bajki na dużym ekranie.

Więcej…
 
Życzenia Bożonarodzeniowe
wtorek, 24 grudnia 2019 20:19, odsłon: 188

 
Przedświąteczne spotkanie w grupie Jeżyków
wtorek, 24 grudnia 2019 00:48, odsłon: 464

18 grudnia w grupie Jeżyków odbyło się wyjątkowo uroczyste spotkanie o tematyce świątecznej. Po raz pierwszy przedszkolaki przygotowały Jasełka – przedstawienie bożonarodzeniowe z charakterystycznymi dla tego wydarzenia postaciami: Maryją i Józefem, pastuszkami, aniołami i Trzema Królami. Wśród obecnych na spotkaniu rodzin naszych wychowanków, gościliśmy również naszą Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską oraz Przewodniczącego Rady Rodziców, Pana Piotra Czuraka.

Więcej…
 
Przedszkolaki z grup Jeżyków i Sarenek na I Jarmarku Bożonarodzeniowym w Hajnówce
niedziela, 22 grudnia 2019 22:08, odsłon: 526

15 grudnia dzieci z grup Jeżyków i Sarenek reprezentowały nasze przedszkole na I Jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Puszczyków Głos i Miasto Hajnówka.  Razem ze swoimi paniami  zaśpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz zatańczyły „Mikołajkowy taniec” przy dźwiękach brzęczących dzwoneczków. I mimo niezbyt sprzyjającej „pseudo-zimowej” aury wszystkich rozgrzewała gorąca atmosfera płynąca prosto z małych i trochę większych serc…

Więcej…
 
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w grupie Wiewióreczek.
niedziela, 22 grudnia 2019 21:25, odsłon: 362

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze chwile w całym roku. Jest to magiczny czas pełen miłości i radości, kiedy spełniają się wszystkie marzenia, a ludzie okazują sobie wzajemną troskę i dobroć. Każdy z nas stara się jak najlepiej przygotować do nadchodzących świąt. Przedszkolaki z grupy Wiewiórek również z wielkim zaangażowaniem rozpoczęły przygotowania do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach poznawały tradycje i zwyczaje związane ze świętami. Chętnie opowiadały o tym, jak wygląda świąteczny czas w ich domach.

Więcej…
 
Akcja „Nakarm pieska” - zakończona!
niedziela, 22 grudnia 2019 21:10, odsłon: 265

W naszym przedszkolu po raz kolejny przeprowadziliśmy zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt „Ciapek” w Hajnówce. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt ze schroniska, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Jak co roku rodzice naszych dzieci wykazali się ogromną wrażliwością na los bezdomnych zwierząt.Dzięki ich ofiarności udało się zgromadzić dużą ilość pożywienia , smakołyków dla psów oraz poduszek i kocyków. Dzięki takiej pomocy zwierzętom w schronisku przed długi czas nie dokuczy głód i nie będą marznąć na chłodzie.

Więcej…
 
I miejsce w kategorii Przedszkole Roku 2019
poniedziałek, 16 grudnia 2019 22:31, odsłon: 570

12 grudnia w siedzibie Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla najlepszych placówek i nauczycieli Województwa Podlaskiego. Wielką niespodzianką a jednocześnie dużą nobilitacją dla nas okazało się zajęcie I miejsca w kategorii Przedszkole Roku 2019!!! Na ręce pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej, która osobiście wzięła udział w tak zaszczytnym wydarzeniu zostało przekazanych szereg wyjątkowych nagród.

Więcej…
 
Mikołajki u Sarenek
niedziela, 15 grudnia 2019 21:36, odsłon: 268

6 grudnia wszystkie dzieci czekają na spotkanie ze świętym Mikołajem. Mają nadzieję, że uroczy święty obdaruje ich upominkami za całoroczne starania i wybaczy wszystkie "wpadki". Sarenki udały się tego dnia do księgarni "Puszczyk", gdzie czekał na nich ubrany na czerwono, roześmiany, z wielkim workiem prezentów najprawdziwszy św. Mikołaj.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information