Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości 
Odsłon : 3388562


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Dzień Mamy u Zajączków
niedziela, 05 czerwca 2022 19:29, odsłon: 239

„Dla Ciebie kwiaty kwitną na łące(…), do Ciebie śmieje się cały świat(…)” – tymi słowami piosenki Zajączki rozpoczęły spotkanie ze swoimi najukochańszymi Mamami w dniu Ich święta. Nasze występ odbył się wyjątkowo nie w przedszkolu, a w pizzerii Alto, gdzie mogliśmy wspólnie spędzić czas przy biszkopcie z galaretką i truskawkami. Zajączki zaśpiewały jeszcze swoim Mamom piosenkę „Dżungla”, przygotowywaną na zbliżający się Dzień Dziecka oraz wyrecytowały wiersz pt.: „Tobie Mamo”. Zajączki wręczyły następnie Mamom własnoręcznie wykonane laurki – obrazki do powieszenia na ścianie z motywem kwiatów i serc. Spotkanie  na długo pozostanie w naszych sercach, bo to przecież wyjątkowy dzień dla każdego – Dzień Mamy.

Więcej…
 
Wiosenne prace plastyczne w grupie Wiewiórek
niedziela, 05 czerwca 2022 18:57, odsłon: 197

Dnia 20 maja w grupie Wiewiórek wykonywane były prace plastyczne o pięknej, kolorowej porze roku czyli wiośnie. Upragniona i wytęskniona wiosna jest już z nami. Są kwiaty, motyle, biedronki, czyli wszystko co wiosną cieszy nasze oczy. Prace plastyczne dzieci wykonywały kredkami. Zajęcia dostosowane były do rzeczywistych możliwości i naturalnych faz rozwoju plastycznego dzieci, pobudzały wyobraźnię, wyzwalały radość i kreatywność.

Więcej…
 
Dzień Matki w grupie Wiewiórek
wtorek, 31 maja 2022 23:41, odsłon: 305

Przygotowania do wyjątkowego Święta, jakim jest Dzień Matki rozpoczęliśmy 5 maja podczas warsztatów garncarskich. Pani Agnieszka Romaniuk z Pracowni Ceramicznej „Kamionka” odwiedziła nas z niezwykłym materiałem jakim jest glina. Każdy uczestnik  wzbił się na wyżyny swojej kreatywności i wykonał swoimi małymi rączkami prawdzie dzieło, jakim był talerzyk i zawieszka. Dzieci własnoręcznie pomalowały wytwory specjalnymi ekologicznymi farbami. Następnie dzieła małych artystów zostały poddane wypaleniu i szkliwieniu. A nam zostało tylko cierpliwie czekać na efekt końcowy.

Więcej…
 
Spotkania edukacyjne z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji
wtorek, 31 maja 2022 23:23, odsłon: 253

Budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń stwarzanych przez nowoczesne technologie cyfrowe jest tematem trudnym jednak bardzo istotnym w dobie Internetu. Podejmując tak ważny temat w naszym przedszkolu odbyły się spotkania z gościem z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce: panią Anną Pawluczuk zatytułowane: „Cyberzagrożenia – o czym warto pamiętać, kiedy dziecko wkracza w wirtualny świat?”. W spotkaniach edukacyjnych wzięły udział dzieci w grupy Jeżyków i Żuberków. Natomiast kadra pedagogiczna uczestniczyła w szkoleniu w ramach Wewnętrznego Doskonalenia Nauczycieli. Gościa powitała Pani Wicedyrektor Bogusława Wołodkiewicz. 

Więcej…
 
Wspólna podróż po Cyberświecie Żuberków z pracownikami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
wtorek, 31 maja 2022 22:47, odsłon: 248

W dzisiejszych czasach, z Internetu korzystają już bardzo małe dzieci. Jeśli rodzaj aktywności i czas spędzany w Internecie przez najmłodszych podlega kontroli rodziców, to nie ma powodów do niepokoju. Warto jednak, aby każde dziecko już od najmłodszych lat miało wiedzę dotyczą niebezpieczeństw, jakie posiada świat wirtualny. Profilaktyka jest wskazana, gdyż „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Przedszkolaki poznały przygody Rysia i Tolka, którzy poszukiwali odpowiedzi na pytania dotyczące bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie.

Więcej…
 
Zajączki z wizytą na Ranczu Kupała
wtorek, 31 maja 2022 22:37, odsłon: 289

25 maja, w słoneczne przedpołudnie, Zajączki wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę autokarową. Wyposażeni w kolorowe plecaki, wyruszyliśmy, aby zapoznać się ze zwierzętami mieszkającymi na „Ranczu Kupała”. Uroczysko Rancho Kupała położone jest w miejscowości Orzeszkowo, w malowniczej okolicy na skraju naszej prastarej, pięknej Puszczy Białowieskiej. W Uroczysku powitał nas gospodarz – Pan Zbyszek i zaprosił do zwiedzania i poznania mieszkańców swojego gospodarstwa.

Więcej…
 
Świętujemy Dzień Mamy! – Grupa Sarenek
wtorek, 31 maja 2022 05:37, odsłon: 248

W tym roku dzieci z grupy Sarenek przygotowania do Dnia Mamy rozpoczęły już na początku maja. By zrobić ciekawe i niepowtarzalne prezenty zaprosiliśmy do pomocy Panią Agnieszkę z Pracowni Ceramicznej „Kamionka. Praca z gliną sprawiła dzieciom mnóstwo zabawy. Powstało wiele pięknych, kolorowych talerzyków - prezentów dla mamy i taty. Dzieci nieograniczone w tworzeniu i pomysłowości zrobiły również medale rodzicom.

Więcej…
 
Żuberki z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej im.dr .Tadeusza Rakowieckiego.
poniedziałek, 30 maja 2022 22:53, odsłon: 192

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.Korzystając z wiosennej pogody wyruszyliśmy na spacerek do biblioteki. Tam czekała na nas sympatyczna pani Agnieszka i pani Asia, które zapoznały nas z magicznym  miejscem, jakim jest biblioteka. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta i na pewno nie ostatnia.

Więcej…
 
Maj w Grupie Sarenek
niedziela, 29 maja 2022 23:48, odsłon: 276

Lata nad łąką piękny jak kwiat, swoim kolorem zachwyca, i zapomina w mig cały świat, że wcześniej była to gąsienica. W przedszkolu nastały piękne chwile, gdy do niego zawitały Motyle. Wraz z nadejściem wiosny przyroda budzi się do życia. Pojawiają się kolorowe kwiaty oraz przepięknie motyle. Tym razem w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Motyla. Nie zabrakło tańców, muzyki i kolorowych prac. Lecz na motylach się nie skończyło ponieważ obchodziliśmy również Światowy Dzień Pszczół z tej okazji przeprowadzono wiele działań, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.

Więcej…
 
Audycja muzyczna pt. „Gdzie mieszka leśne echo?”
niedziela, 29 maja 2022 23:29, odsłon: 228

Przedszkolaki uczestniczyły w  muzycznej  opowieści, której bohaterami byli mieszkańcy lasu: dzięcioł, zając, wilk oraz leśny Ludek. Artyści przenieśli nas w świat leśnej muzyki, i w humorystyczny sposób przedstawili życie zwierząt. Wspólnie próbowaliśmy odkryć, gdzie mieszka leśne echo… W tej przygodzie towarzyszyły skrzypce, klarnet, flet i gitara, o których uzyskaliśmy kilka ciekawostek, np. że zakończenie skrzypiec to ślimak. Dzieciom bardzo podobały się muzyczne zagadki, i wspólny śpiew „leśne echo mieszka w lesie, leśne głosy wokół niesie”, co widać po zaciekawionych minkach.

Więcej…
 
Sówki na zajęciach „Muzycznym Szlakiem Hajnówki”
piątek, 27 maja 2022 04:58, odsłon: 234

W ostatni piątek maluszki z grupy Sówek wybrały się na wycieczkę do Hajnowskiego Domu Kultury. Tam czekała już na nas Pani Marta Gredel, która przygotowała dla dzieci zajęcia pod tajemniczą nazwą „Muzycznym Szlakiem Hajnówki”. Wszyscy razem ruszyliśmy po przygodę! W rytmach muzyki poznawaliśmy zakątki naszego regionu - najciekawsze miejsca, pełne przyrody i ciekawych historii. Gry i zabawy dostarczyły maluszkom mnóstwo wrażeń i wiedzy. Dzieci podróżowały kolejką, robiąc długi pociąg, zbierały szyszki, uczestniczyły w quizie o Żubrze Pompiku.

Więcej…
 
Sówki z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce
piątek, 27 maja 2022 04:55, odsłon: 201

Maj w grupie Sówek obfituje w różne wycieczki. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy Komendę Powiatową Policji w Hajnówce. Naszą podróż rozpoczęliśmy od przejazdu autobusem komunikacji miejskiej. Następne udaliśmy się do wyznaczonego celu, zwiedzając i podziwiając okoliczny park. Na miejscu udaliśmy się tuż do nowej sali edukacyjnej - Dziecięcej Komendy Policji w Hajnówce. Wejście tam było wyzwaniem! Dzieci, aby dostać się do środka musiały otworzyć drzwi przy pomocy wielkiego klucza.

Więcej…
 
Zapisy na dyżur wakacyjny
poniedziałek, 23 maja 2022 15:02, odsłon: 530

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

 

informuje o zapisach dzieci na wakacyjny dyżur

w miesiącu lipcu 2022r.

 

Zapisy na dyżur trwają od 23.05 - 03.06.2022r.

Więcej…
 
Wiosna i zdrowie! u Lisków
niedziela, 22 maja 2022 22:37, odsłon: 227

Dzieciom z grupy Lisków koniec marca i początek kwietnia minął pod znakiem realizacji celów, które na Pierwszy Dzień Wiosny określiły. Szukaliśmy pierwszych oznak wiosny w okolicach przedszkola. Dzieci zobaczyły pierwsze kwiatki, które dopiero się pojawiły. Byli bardzo zadowoleni ze swojego odkrycia. Ponadto założyliśmy ogródek i posialiśmy pierwsze nasionka (ogórek i rzeżuchę) oraz cebulę na szczypiorek. Szybko mogliśmy obserwować i smakować efekty naszej pracy, czyli pyszną rzeżuchę. Na szczypiorek i ogórki musimy natomiast troszkę dłużej poczekać.

Więcej…
 
Liski w Straży Pożarnej
niedziela, 22 maja 2022 22:20, odsłon: 211

Dnia 10.05.2022r. dzieci z grupy Lisków wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

Więcej…
 
Dzień Rodziny w grupie Lisków
niedziela, 22 maja 2022 21:54, odsłon: 257

Dnia 13.05.2022 grupa Lisków wraz ze swoimi rodzicami obchodziła Dzień Rodziny, który odbył się w "Stajni pod rozbrykanym kucykiem". Piknik rozpoczęliśmy od zwiedzania gospodarstwa oraz stajni. Następnie każde dziecko miało możliwość wyczesać kucyka i udać się na przejażdżkę konną, po której posililiśmy się pysznymi przekąskami oraz smakołykami z ogniska. Ciekawą atrakcją był tor przeszkód pokonywany przez dzieci z rodzicami. Nagrodą za pokonanie toru była przejażdżka konna dla rodziców. Dzieci miały możliwość rysowania kredą, zabawy w piaskownicy i jazda na sprzętach np. rowerem i hulajnogą.

Więcej…
 
Dzień Ziemi w grupie Lisków
niedziela, 22 maja 2022 21:49, odsłon: 181

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci z grupy „Liski” ubrały się na zielono i niebiesko – czyli tak, jak wygląda nasza planeta Ziemia. Na początek dzieci wspólnie ustaliły, jak mogą dbać o naszą planetę, czyli musimy oszczędzać wodę i prąd czy segregować śmieci. Są to działania, które dzieci mogą podejmować w domu.

Więcej…
 
Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Hajnówce.
niedziela, 22 maja 2022 20:26, odsłon: 256

3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3-go Maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca organizację pracy władz państwowych, a także wyznaczająca prawa i obowiązki obywatelom naszego państwa. Na pamiątkę tego wydarzenia w naszym mieście obchodzone są uroczystości z tym związane, w których udział wzięli przedstawiciele naszego przedszkola na czele z Panią Dyrektor.

Więcej…
 
Sówki w Bibliotece Miejskiej.
czwartek, 19 maja 2022 06:42, odsłon: 203

10 maja małe Sówki wybrały się do biblioteki miejskiej. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci bo miały wiele przygód.Po zjedzonym śniadanku Sówki wyruszyły w swoją pierwszą większą przygodę. Pierwszym punktem wycieczki było punktualne stawienie się na przystanku autobusowym. Udało się to dzieciom znakomicie, bo były nawet przed czasem, a więc znalazł się czas na zadawanie pytań opiekunom… A kiedy przyjedzie autobus? A jak długo będziemy jechać? A czy się zmieścimy? Wszystkie wątpliwości były wyjaśniane na miejscu.

Więcej…
 
Liski z wizytą w Banku Spółdzielczym
poniedziałek, 16 maja 2022 22:07, odsłon: 224

Dzięki uprzejmości pracowników i zarządu Banku Spółdzielczego Bielsk Podlaski Oddział w Hajnówce w środę 27.04.2022r. dzieci z grupy Lisków miały możliwość poznać pracę w bankowości „od kuchni” oraz dostać małą lekcję przedsiębiorczości. Mogły wczuć się w rolę prawdziwego bankowca zasiadając w fotelu doradcy klienta w banku, używając stempli i pieczątek bankowych, niszcząc dokumenty w niszczarce oraz licząc prawdziwe banknoty korzystając z liczarki. Wszystkie dzieci wyszły z oddziału banku bardzo zadowolone z tej wizyty i z uśmiechami na twarzach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 20

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information