Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Odsłon : 2338552


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Masażyki, przytulanki, wierszyki...
poniedziałek, 23 marca 2020 10:20, odsłon: 380

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

 

Cały tydzień w domu dostarczył wszystkim dużo różnych emocji. Każdy zasługuje na chwilę odpoczynku, dlatego chciałabym zaproponować dzisiaj masaże relaksacyjne. Czy nie brzmi cudownie? Zapewniam, że dzieciom jak i Wam rodzicom ta zabawa przypadnie do gustu. To doskonała forma ćwiczeń oparta na dotyku, która pogłębia więź, uczy dzieci orientacji własnego ciała, koncentracji uwagi, rozwija wyobraźnię ponadto odpręża i relaksuje. Potrzeba tylko trochę miejsca na podłodze. Czy jesteście gotowi? Oto moje propozycje wybrane na podstawie M. Bogdanowicz: „Przytulanki, czyli wierszyki na dziecięce masażyki”.

Więcej…
 
Razem stwórzmy przedszkolną galerię domowych pomysłów
piątek, 20 marca 2020 10:24, odsłon: 284

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

Skoro już tak jest, że musimy tyle czasu spędzać razem w domu, proponuję by wykorzystać te chwile na fotograficzne dokumentowanie ciekawszych momentów domowego życia. Na pewno takie są… Zachęcam wszystkich domowników do „burzy mózgów”. Wspólnie wybierzcie najlepsze pomysły i fotografujcie.

Następnie, proszę o wybranie najciekawszych zdjęć – maksymalnie trzech, i wysłanie ich na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W ten oto sposób powstanie nasza wspólna przedszkolna galeria domowych pomysłów.

Więcej…
 
Logopedyczne zabawy ze słomką dla dzieci i rodziców
czwartek, 19 marca 2020 22:04, odsłon: 283

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

ZABAWY Z LOGOPEDĄ

 

Zachęcam do wypróbowania poniżej opisanych zabaw – ze „słomką w roli głównej”, które przy okazji spędzanego czasu z dziećmi w domu, pozytywnie wpłyną na oddech i motorykę warg, a w konsekwencji na wyraźniejszą wymowę dzieci.

Więcej…
 
Do poczytania na dobranoc lub jak kto woli – w ciągu dnia…
czwartek, 19 marca 2020 11:34, odsłon: 256

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

W czasie, gdy najmłodsi nie chodzą do przedszkola, mamy więcej czasu na wspólną zabawę w domu i na czytanie – czy to na dobranoc, czy też w ciągu dnia. Przesyłam propozycję krótkiego opowiadania o wiośnie, która zbliża się do nas wielkimi krokami – dla maluszków, a dla starszych dzieci, humorystyczny wiersz, do którego możecie narysować sylwety i zrobić teatrzyk.

Więcej…
 
Obowiązkowa kwarantanna
środa, 18 marca 2020 10:43, odsłon: 110

Od 15 marca po powrocie do Polski będziesz zobowiązany(-a)

poddać się obowiązkowej

14-dniowej kwarantannie

 

Co to oznacza?

 

Kwarantannę domową przez okres 14 dni

odbywasz pod adresem,

który podałeś w karcie lokalizacyjnej.

 

 

Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590

 

Więcej…
 
Grupowe zajęcia z logopedą
środa, 18 marca 2020 08:05, odsłon: 203

W lutym i marcu bieżącego roku w trzech grupach przedszkolnych – Zajączkach, Jeżykach i Żuberkach, odbyły się zajęcia z logopedą. Dzieci doskonaliły swoje umiejętności w zakresie  komunikacji i wzbogacały zasób słownictwa. Przedszkolaki miały okazję usprawniać analizę i syntezę słuchową. Różnicowały bodźce akustyczne z otoczenia i instrumentów muzycznych oraz rozpoznawały odgłosy zwierząt, ćwiczyły poczucie rytmu, dokonywały analizy i syntezy sylabowej słów.

Więcej…
 
Co robić z dziećmi w czasie kwarantanny?
wtorek, 17 marca 2020 20:42, odsłon: 207

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

Czas kwarantanny, czyli izolacji od otoczenia jest szczególnie

trudny dla rodziców,którzy stoją przed wyzwaniem

zorganizowania opieki dla dzieci,

które potrzebują ruchu i kontaktu z rówieśnikami.

 

Mamy kilka propozycji co można robić z dziećmi,

gdy zalecane jest pozostanie w domu.

 

Zachęcamy, proponujemy, inspirujemy:

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Dorota Ewelina Durzyńska

wraz z nauczycielkami

Więcej…
 
Bal w naszym przedszkolu
poniedziałek, 16 marca 2020 18:56, odsłon: 266

W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki bawiły się na Balu Walentynkowym. Mimo, że kolorem dominującym w dekoracjach i strojach pań był kolor czerwony, wśród przebrań dzieci zauważyć można było wszystkie kolory tęczy… Zabawę rozpoczęła Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która jak co roku, zaprosiła wszystkich do wspólnych, wesołych tańców. Prowadzące bal, panie Agnieszka i Iwonka zorganizowały dla dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych prawdziwie profesjonalną, karnawałową imprezę.

Więcej…
 
Szanowni Rodzice
poniedziałek, 16 marca 2020 08:36, odsłon: 87

W okresie wzmożonych przypadków zachorowań na koronawirusa,

od poniedziałku 16 marca br.,

zajęcia w szkołach i przedszkolach zostają całkowicie zawieszone.

Mamy do czynienia z ważnym czasem, gdzie trzeba mieć na uwadze działania profilaktyczne. Proszę o wyjaśnienie dzieciom obecnej sytuacji.

Zamknięcie szkół nie jest formą dodatkowych ferii, więc może stanowić dla dzieci czas nauki w warunkach domowych. Kontakt ze szkołą (nauczycielami) powinien być utrzymywany na bieżąco przez e-dziennik. Ponadto, na platformie epodreczniki.pl są także dostępne materiały edukacyjne.

Proszę o dopilnowanie, żeby dzieci pozostały w domu,

nie uczestniczyły w żadnych spotkaniach towarzyskich

oraz nie przebywały w miejscach publicznych.

Jednocześnie informuję, że rodzicom dzieci do lat 8, w przypadku zamknięcia z powodu koronawirusa żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko, przysługuje zasiłek opiekuńczy na okres nie dłuższy niż 14 dni w wysokości 80% wartości wynagrodzenia. Rodzic może również skorzystać z innych form umożliwiających opiekę nad dziećmi, w tym urlopu wypoczynkowego, urlopu na żądanie albo form pracy zdalnej w warunkach domowych, po uzgodnieniu z pracodawcą.

Proszę, aby dzieci nie miały również

bliskich kontaktów z osobami starszymi,

których musimy szczególnie chronić

przez zarażeniem koronawirusem.

 

Burmistrz

Jerzy Sirak


 

 
Dzień Kobiet w naszym przedszkolu
niedziela, 15 marca 2020 22:00, odsłon: 252

Dzień Kobiet to niezwykły dzień dla wszystkich pań i dziewczynek. W tym szczególnym dniu przedszkolaki przygotowały dla wszystkich pracowników naszej placówki program artystyczny, który rozpoczęła grupa Jeżyków niecodziennym tańcem wprowadzającym publiczność w wakacyjny nastrój. Poza tym dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały wspaniałe występy związane tematycznie z wakacyjnym wypoczynkiem. Z własną interpretacją, aranżacją dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i prezentowały zabawne skecze. W wyjątkowej scenografii były życzenia, niespodzianki i kolorowe laurki.

Więcej…
 
Żubry poznają nowe przygody Żubra Pompika
czwartek, 12 marca 2020 20:52, odsłon: 144

Dnia 11.03.2020 r. roku grupa Żuberków gościła panią Halinę Ginszt - właścicielkę sklepu "Puszczyk" i pana Macieja Pekalę - przedstawiciela wydawnictwa Media Rodzina. Na spotkaniu poznaliśmy nowe przygody naszego przyjaciela Żubra Pompika i jego bliskich opisane w premierowych książeczkach z serii Wyprawa "Skok kozicy" i "Cenna gąsienica". Pani Halina przeczytała fragmenty książeczek, a "Żuberki" z zaciekawieniem słuchały o losach zwierzątek i odpowiadały na pytania.

Więcej…
 
Zawieszone zajęcia w szkołach, przedszkolach i żłobkach
środa, 11 marca 2020 14:01, odsłon: 115

Od dnia 12 marca do 25 marca 2020 r.

 

zawieszone zostają zajęcia w szkołach,

 

przedszkolach

 

żłobkach,

 

z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12 - 13 marca) to okres przejściowy, w którym nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku 16 marca br. zajęcia zostają całkowicie zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do żłobka, przedszkola i szkoły. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jednocześnie Minister Zdrowia apeluje do dzieci i młodzieży oraz rodziców, by w czasie zamknięcia placówek starać się pozostawać w domu i unikać zagrożenia. “To nie jest czas ferii, to jest właściwie czas kwarantanny”.

 

Więcej informacji na stronach:

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

oraz

https://www.gov.pl/web/koronawirus/zawieszenie-zajec-w-szkolach-przedszkolach-zlobkach

           

Więcej…
 
Żuberki z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Hajnówce
wtorek, 10 marca 2020 07:49, odsłon: 185

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce zorganizował konkurs plastyczny pt.: „Razem bądźmy bezpieczni na drodze”, który adresowany był do grup przedszkolnych 6 – latków z powiatu hajnowskiego. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Hajnowski, pan Andrzej Skiepko, patronem medialnym była TV Podlasie, a całe przedsięwzięcie współorganizowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oraz market budowlany Mrówka. Konkurs miał na celu podkreślenie znajomości przepisów ruchu drogowego oraz uświadomienie dzieciom zagrożeń, z jakimi na co dzień spotykają się na drodze.

Więcej…
 
Profilaktyka przed koronawirusem - jak myć ręce
poniedziałek, 09 marca 2020 18:19, odsłon: 96

 
Wyróżnienie w konkursie "Hu Hu Ha - gdzie ta zima zła?"
poniedziałek, 09 marca 2020 07:37, odsłon: 196

Tuż, tuż przed końcem zimy nasze przedszkolaki wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie plastyczno - recytatorskim pt. „Hu hu ha - gdzie ta zima zła?”, którego organizatorem było Przedszkole Nr 1 w Hajnówce. Naszą placówkę reprezentowały: Dominika Dutkowska i Kuba Nesteruk z grupy Jeżyków oraz Marysia Panfiluk z grupy Sarenek.

Więcej…
 
Koronawirus
czwartek, 05 marca 2020 20:55, odsłon: 152

Prosimy o bieżące śledzenie informacji związanych z koronawirusem:

 

https://www.gov.pl/web/koronawirus

 

Dyrektor Przeszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im.Żubra Pompika

Dorota Ewelina Durzyńska

 

 
Rekrutacja już od 1 marca
piątek, 28 lutego 2020 15:19, odsłon: 250

Rekrutacja do przedszkoli

 

na rok szkolny 2020/2021 będzie trwała

 

od 1 marca do 27 marca 2020 r

 

 

 

Dyrektor Przeszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im.Żubra Pompika

Dorota Ewelina Durzyńska

Więcej…
 
INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
piątek, 28 lutego 2020 15:11, odsłon: 201

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Hajnówce

przekazuje w załączeniu „Informację Głównego Inspektora Sanitarnego

dla osób powracających z północnych Włoch”,

z prośbą o rozpowszechnienie w sposób przyjęty w jednostkach,

w tym o udostepnienie na stronach internetowych

 

Dyrektor Przeszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im.Żubra Pompika

Dorota Ewelina Durzyńska

 

Więcej…
 
IV Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „LOGOWIERSZYKI”
środa, 26 lutego 2020 18:11, odsłon: 171

 

IV Przedszkolny Festiwal Logopedyczny

„LOGOWIERSZYKI”

 

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

 

zaprasza do udziału rodziców i ich dzieci uczęszczające

do Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompikaw Hajnówce

objęte terapią logopedyczną w przedszkolu bądź poza nim

Więcej…
 
Światowy Dzień Kota w Wiewióreczkach
wtorek, 25 lutego 2020 09:18, odsłon: 206

W minionym tygodniu dzieci z najmłodszej grupy obchodziły nietypowe święto -„Święto  Kota”. Tego dnia dzieci mogły pooglądać albumy przyrodnicze oraz film edukacyjny pokazujący różnorodność i piękno tych zwierząt. Niektóre odnalazły wśród nich swoich domowych przyjaciół, o których snuły dłuuugieee opowieści. Następnie wysłuchały opowiadania o chorym kotku i sposobach opiekowania się i pielęgnacji zwierząt.

Więcej…
 
Montaż budek lęgowych w grupie Żuberków
niedziela, 23 lutego 2020 17:41, odsłon: 354

Jak wiadomo do wiosny troszkę czasu nam jeszcze zostało, ale Żubry swoje działania do powitania nowej pory roku rozpoczęły już dużo wcześniej. Dnia 18.02.2020 roku dzieci z grupy zaprosiły chętnych tatusiów do pomocy w przygotowaniu budek lęgowych dla ptaków. Budki lęgowe wykonała firma Danpro. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od filmu instruktażowego składania budki. Następnie podzieliśmy się na trzy grupy, w każdej z nich był tata, który z wielkim zaangażowaniem pomagał dzieciom w złożeniu drewnianych elementów w całość.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information