Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Odsłon : 3388132


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Zakończenie przedszkola w grupie Jeżyków
niedziela, 03 lipca 2022 10:17, odsłon: 329

Zakończenie roku przedszkolnego, to ostania uroczystość w grupie Jeżyków związana z pożegnaniem sześciolatków. Nie tak dawno witaliśmy się – był wrzesień i część dzieci przyszła po raz pierwszy do naszego przedszkola, a już nadszedł czas pożegnania. Wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki oraz mnóstwo wspaniałych chwil. Przedszkole stało się naszym drugim domem… W tym uroczystym dniu przedszkolakom towarzyszyli zaproszeni goście: rodzice, Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska oraz specjaliści pracujący w przedszkolu.

Więcej…
 
Bezpieczne wakacje
niedziela, 03 lipca 2022 09:44, odsłon: 224

Zbliżający się okres wakacyjny to dla dzieci czas wytchnienia od codziennych obowiązków i  zajęć w przedszkolu, to czas zabawy i wypoczynku. Jednak podstawą jest, by to wszystko odbyło się w sposób bezpieczny. Dlatego też policyjny  profilaktyk  z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce asp. sztab. Barbara Sawienia  odwiedziła dzieci z naszego przedszkola.

Więcej…
 
Sówki na ognisku w Nadleśnictwie Hajnówka
środa, 29 czerwca 2022 23:00, odsłon: 209

W ostatnim tygodniu czerwca dzieci z grupy Sówek wraz z rodzicami wybrały się na pożegnalne ognisko. To było piękne wydarzenie i cudownie spędzony czas. Swoją podróż dzieci rozpoczęły od przejażdżki autobusem komunikacji miejskiej w kierunku Puszczy Białowieskiej, tuż na skraj naszego miasta. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy wędrówkę pieszą przez las, podziwiając piękno leśnej przyrody. Podglądaliśmy życie niektórych mieszańców leśnej krainy oraz wysłuchiwaliśmy dźwięcznej muzyki ptaków. Idąc ścieżką edukacyjną dotarliśmy na Górkę Harcerską, a następnie do Nadleśnictwa Hajnówka.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie I Przedszkolnego Konkursu Kulinarnego „SMAKI LATA W ŻUBRZEJ KRAINIE”
środa, 29 czerwca 2022 22:45, odsłon: 257

Dnia 15.06.2022r. nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie I Przedszkolnego Konkursu Kulinarnego „SMAKI LATA W ŻUBRZEJ KRAINIE” pod patronatem Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej. Konkurs był autorskim pomysłem koordynatora, wywodzącym się z pasji i zamiłowań kulinarnych. Był adresowany do dzieci 3 i 4 letnich, uczęszczających do Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce. Dzieci wraz z Rodzicami przygotowali w domu dowolne, regionalne danie, które najbardziej kojarzy im się z latem/wakacjami.

Więcej…
 
Dzień Taty kończący rok szkolny u Zajączków
środa, 29 czerwca 2022 06:57, odsłon: 397

23 czerwca, w Dniu Taty, Zajączki pojechały na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę. Wraz z tatusiami, wyruszyliśmy do Bielska Podlaskiego, do Sali Zabaw Wesolandia. I to było właśnie to, co „tygryski lubią najbardziej”….a właściwie ZajączkiJ Kulkowe baseny, linki, materace, siatki musiały w tym dniu dać radę i ich wytrzymałość się sprawdziła. Radości, uciechom i piskom nie było końca! Sala zabaw dostarczyła dzieciom naprawdę mnóstwo frajdy, a tatusiowie w dniu ich święta, mogli zobaczyć jak osobiste  pociechy bawią się w tak licznej grupie i troszeczkę inaczej niż zazwyczaj spędzić Dzień Ojca.

Więcej…
 
Wycieczka do Alpak w grupie Sarenek
środa, 29 czerwca 2022 06:40, odsłon: 265

W dniu 20 czerwca grupa „Sarenek” udała się na wycieczkę do Hodowli Alpak w Bujence koło Ciechanowca. Tego dnia dzieci miały okazję poznać te cudowne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się skąd one do nas przybyły i w jakim celu ludzie je hodują. Wiemy już, że Alpaki to bardzo pożyteczne zwierzęta. Dostarczają nam nie tylko wełny, ale też mnóstwo pozytywnych doznań.

Więcej…
 
Jeżyki na X Jubileuszowym Biegu po Zdrowie
środa, 29 czerwca 2022 06:27, odsłon: 218

Dnia 8 czerwca grupa Jeżyków udała się do Parku Miejskiego na X Jubileuszowy Bieg Po Zdrowie, organizowany przez Przedszkole nr 5 w Hajnówce. Po oficjalnym powitaniu gości i uczestników nastąpiło uroczyste otwarcie biegu przez Kierownik Zespołu Sportu i Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Hajnówka  -  Panią Jolantę Stefaniuk. Po krótkiej rozgrzewce sportowej rozpoczął się bieg. Każda z obecnych grup ruszyła wyznaczoną trasą .Jeżykom przewodziła nasza pani dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska.

Więcej…
 
Wielkie Otwarcie Zjeżdżalni tunelowej!!!
wtorek, 28 czerwca 2022 21:45, odsłon: 259

Dzień Dziecka jest szczególnie ważnym dniem w społeczności przedszkolnej, co roku hucznie obchodzonym w naszym przedszkolu. W tym roku świętowaliśmy w sposób wyjątkowy ponieważ, dzieci ze wszystkich grup miały okazję wspólnie się bawić na pięknej, nowej sali gimnastycznej. Główną atrakcją tego dnia była zjeżdżalnia tunelowa, której pomysłodawczynią była Pani Dyrektor - Dorota Ewelina Durzyńska.

Więcej…
 
„ Lato, lato, lato czeka…”- zabawy Wiewiórek w klubokawiarni LipowArt
czwartek, 23 czerwca 2022 04:58, odsłon: 230

Z okazji pierwszego dnia astronomicznego lata dzieci z grupy Wiewiórek wybrały się na wycieczkę do klubokawiarni LipowArt. Tuż po zaplanowanych zajęciach w radosnych nastrojach wyruszyliśmy alejkami ulicy Lipowej na świetną zabawę. U progu sali powitała nas pani Ewa i zaprosiła do wspólnego koła, aby lepiej się poznać i przedstawić zasady korzystania z sali. Po krótkiej chwili każdy znalazł atrakcyjne i zgodnego ze swoimi zainteresowaniami zabawki.

Więcej…
 
Sówki u Strażaków
poniedziałek, 13 czerwca 2022 20:39, odsłon: 241

7 czerwca przedszkolaki z grupy Sówek odwiedziły Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Hajnówce. Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęt, jakiego używają strażacy podczas akcji ratunkowych. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy wsiadając do wozu strażackiego czy używając strażackiego osprzętu. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa.

Więcej…
 
Sówki w sklepie zoologicznym.
poniedziałek, 13 czerwca 2022 20:22, odsłon: 273

6 czerwca dzieci z grupy Sówek wybrały się do sklepu zoologicznego „Zwierzak”. Celem tej wyprawy było rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt, a także ich bezpośrednia obserwacja. Na miejscu czekały na nas panie, które wprowadziły nas w świat zwierząt i przybliżyły ich zwyczaje, tryb życia i odżywiania. Dzieci podziwiały kolorowe rybki, a także gryzonie – chomiki, szczurki, króliki i świnki morskie. Jednak największe zaskoczenie i wrażenie wywarł na maluchach zmieniający kolor kameleon, agama i gekon! Dzieci obejrzały także różnorodne akcesoria dla małych i dużych zwierząt.

Więcej…
 
Finał I-go Przedszkolnego Konkursu Plastycznego „Wiosna, Rodzice i Ja”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 19:18, odsłon: 308

Dnia 9 maja odbył się w naszym przedszkolu finał I-go Przedszkolnego Konkursu Plastycznego „Wiosna, Rodzice i Ja” pod patronatem Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej. Tego dnia w przystrojonej wiosennie sali dzieci mogły zaprezentować swoje prace, które zostały wyeksponowane na sztalugach. Dzieci otrzymały dyplomy, nagrody oraz gratulacje z rąk Pani Dyrektor. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zorganizować taki konkurs w Przedszkolu i mamy nadzieję, że jego finał na długo zagości w pamięci naszych małych artystów!

Więcej…
 
Drodzy Rodzice
piątek, 10 czerwca 2022 15:56, odsłon: 159

Drodzy Rodzice!

 

Prosimy o składanie oświadczeń woli na dyżur wakacyjny.

 

Termin – 14 czerwca 2022r.

 

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

 
Dzień Mamy u Sówek
czwartek, 09 czerwca 2022 23:28, odsłon: 301

Ach, co to była za dzień! W piątkowe popołudnie dzieci z grupy Sówek przygotowały swoim mamom króciutką akademię z okazji Dnia Matki. Do tego ważnego, w życiu każdego malucha, wydarzenia dzieci przygotowywały się już od miesiąca. W repertuarze uroczystości znalazły się przepiękne wiersze, piosenka, a nawet taniec. Dzieci zaprezentowały się swoim mamom perfekcyjnie. Po części oficjalnej przyszedł czas na najprzyjemniejsze – słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy rodzicom z trójki grupowej.

Więcej…
 
Wymarzony Dzień Dziecka w grupie Wiewiórek i Sarenek
poniedziałek, 06 czerwca 2022 21:56, odsłon: 448

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni na jaki czekają dzieci małe i duże. W tym roku przedszkolaki z grup Wiewiórek i Sarenek, wraz z Panią Dyrektor Dorotą Eweliną Durzyńską i Panią Wicedyrektor Bogusławą Wołodkiewicz zostały zaproszone do Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego  w Białymstoku. Zaraz po śniadaniu wszyscy w radosnych nastrojach wsiedli do autokaru. Podróż umiliły nam dziecięce utwory muzyczne i zagadki wiosenno - letnie.

Więcej…
 
Sówki w Lipowart
niedziela, 05 czerwca 2022 22:09, odsłon: 219

W zeszłym tygodniu Sówki wybrały się do klubokawiarni LipowArt na warsztaty plastyczne.  Nasze wyjście związane było ze zbliżającym się Dniem Dziecka. Po dotarciu na miejsce dzieci zachwyciły się nową przestrzenią i mnogością nowych zabawek. Zachwytom i zabawie nie było końca. Następnie dzieci usiadły do stołu i pod kierunkiem instruktora i pomocy pań stworzyły piękne słoneczka. Czas spędzony w klubokawiarni sprawił dzieciom wiele radości i na długo odcisnął swój radosny ślad. Na pewno w przyszłości Sówki jeszcze raz odwiedzą to super fajne miejsce.

Więcej…
 
Dzień Mamy w grupie Żuberków
niedziela, 05 czerwca 2022 21:56, odsłon: 300

Oficjalnie Dzień Matki, jako święto kalendarzowe pojawiło się w Polsce w roku 1914 i odbyło się w Krakowie dnia 26 maja. Po uzyskaniu przez Polskę niepodległości zwyczaj ten umocnił się i stał częścią naszej tradycji. Jest to święto, którym wyrażamy naszą miłość i szacunek. W naszym przedszkolu obchody tego święta to już tradycja. Dzieci - mali artyści, przygotowują wiersze, piosenki, scenki oraz upominki – wszystko dla swoich mam. Kilka ciekawostek z obchodów tego dnia w innych krajach.

Więcej…
 
Dzień Mamy w grupie Jeżyków
niedziela, 05 czerwca 2022 21:49, odsłon: 360

Dzień Mamy w grupie Jeżyków był dniem pełnym wzruszeń, chwil szczęścia i bezgranicznej miłości. To wszystko dzięki przygotowanej uroczystości, w której swoje prezentacje indywidualne jak i grupowe przedstawiły przedszkolaki dla swoich ukochanych mam. Były to wiersze, tańce i piosenki o tematyce związanej tylko i wyłącznie z dzisiejszą okazją. Miłą niespodzianką dla zaproszonych gości było również odsłuchanie wypowiedzi dzieci na zadane przez nauczycielkę pytania: „Co lubisz robić razem z mamą?” oraz „Co Twoja mama lubi robić? Co ją cieszy? Co daje jej szczęście? Odpowiedzi dzieci były bezcenne…

Więcej…
 
Liski i Żuberki w Fabryce Misia
niedziela, 05 czerwca 2022 19:59, odsłon: 292

Z okazji zbliżającego się święta jakim jest Dzień Dziecka, dzieci z grupy „Liski” i „Żubry” wybrały się wspólnie na wycieczkę. Przygotowania do wycieczki zaczęły się dużo wcześniej, ponieważ dzieciom zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa podczas jazdy autobusem oraz bezpiecznego korzystania z fikolandu. W poniedziałek, 30 maja wspaniała przygoda zaczęła się już w autobusie, gdzie dzieci były zaintrygowane i wpatrzone w okolicę przez okno. Po godzinnej jeździe dojechaliśmy do Białegostoku i do naszego docelowego miejsca, czyli do Fabryki Misia.

Więcej…
 
Dzień Mamy u Zajączków
niedziela, 05 czerwca 2022 19:29, odsłon: 239

„Dla Ciebie kwiaty kwitną na łące(…), do Ciebie śmieje się cały świat(…)” – tymi słowami piosenki Zajączki rozpoczęły spotkanie ze swoimi najukochańszymi Mamami w dniu Ich święta. Nasze występ odbył się wyjątkowo nie w przedszkolu, a w pizzerii Alto, gdzie mogliśmy wspólnie spędzić czas przy biszkopcie z galaretką i truskawkami. Zajączki zaśpiewały jeszcze swoim Mamom piosenkę „Dżungla”, przygotowywaną na zbliżający się Dzień Dziecka oraz wyrecytowały wiersz pt.: „Tobie Mamo”. Zajączki wręczyły następnie Mamom własnoręcznie wykonane laurki – obrazki do powieszenia na ścianie z motywem kwiatów i serc. Spotkanie  na długo pozostanie w naszych sercach, bo to przecież wyjątkowy dzień dla każdego – Dzień Mamy.

Więcej…
 
Wiosenne prace plastyczne w grupie Wiewiórek
niedziela, 05 czerwca 2022 18:57, odsłon: 197

Dnia 20 maja w grupie Wiewiórek wykonywane były prace plastyczne o pięknej, kolorowej porze roku czyli wiośnie. Upragniona i wytęskniona wiosna jest już z nami. Są kwiaty, motyle, biedronki, czyli wszystko co wiosną cieszy nasze oczy. Prace plastyczne dzieci wykonywały kredkami. Zajęcia dostosowane były do rzeczywistych możliwości i naturalnych faz rozwoju plastycznego dzieci, pobudzały wyobraźnię, wyzwalały radość i kreatywność.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 20

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information