Start Rok 2014/2015

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

2014/2015
Życzenia śwąteczne PDF Drukuj Email
123 środa, 24 grudnia 2014 09:21, odsłon: 1169

alt

 
„Czekając na Mikołaja”- zabawy przed Świąteczne Wiewióreczek i Zajączków PDF Drukuj Email
123 środa, 24 grudnia 2014 08:17, odsłon: 907

altHej kolęda, kolęda....jutro już święta. Na Mikołaja wszyscy czekają i fajnych prezentów się spodziewają. Nam humorek dopisywał, Mikołaje aż dwa były i się z nami świetnie bawiły. Renifer nos czerwony pokazywał i serduszkowym ogonkiem wymachiwał. Pani Mikołajkowa wesoło się uśmiechała, i z naszą Panią Dyrektor w tańcu na parkiecie wirowała. Śnieg bibułkowy głowę nam oprószył, aż Elfikowi Kubie zmarzły uszy. Czapeczkę mikołajkową każdy na głowie miał i chętnie udział w zabawie brał.

Więcej…
 
"Opowieść zimowa" PDF Drukuj Email
123 wtorek, 23 grudnia 2014 22:47, odsłon: 733

altW zimowej, białej scenerii nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Opowieść zimowa” w wykonaniu grupy estradowej „Magic” z Białegostoku. Poznaliśmy historię małych bohaterów: grzecznej Małgosi i niesfornego Jasia, oczekujących Świąt Bożego Narodzenia. Wartka akcja, bogata scenografia, szczęśliwe zakończenie zimowego spektaklu a ponadto wspólne śpiewanie znanej przez wielu kolędy Arki Noego „Świeć gwiazdeczko”, wprowadziło wszystkich w miły, świąteczny nastrój.

Więcej…
 
„JASEŁKA” - spotkanie z dziećmi z Przedszkola Nr 1 PDF Drukuj Email
123 wtorek, 23 grudnia 2014 22:16, odsłon: 1027

altW ramach współpracy z Przedszkolem Nr 1 grupę Wiewióreczek odwiedziły 6-latki wraz ze swoją Panią Dyrektor Ireną Hapunik i wychowawczynią Panią Wiesławą Szczerbą. Obejrzeliśmy piękne Jasełka, pokazujące scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, mędrców, pasterzy, dzieci i aniołów. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały występ małych aktorów, którzy z dużym przejęciem, we wspaniałych strojach odgrywali swoje role. Mogliśmy się przenieść na chwilę  do Betlejem i wspólnie zaśpiewać kolędy. Jasełka wprowadziły nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
 

Więcej…
 
Przedświąteczne sukcesy plastyczne przedszkolaków PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 22 grudnia 2014 21:34, odsłon: 1098

altNasze przedszkolaki nie tylko od święta biorą udział w różnorodnych konkursach. Tym razem odniosły szereg sukcesów w dziedzinie plastycznej. Dzieci, z działającego w naszym przedszkolu koła plastycznego „Barwinek”, pod opieką pań Joanny Ruszuk i Jolanty Wołkowyckiej, wzięły udział w Konkursie plastycznym pt. „Tradycje dwunastu wielkich świąt”.

Więcej…
 
„Zima w lesie” - odwiedziny Pani Leśnik PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 22 grudnia 2014 20:40, odsłon: 1117

altBardzo miły Gość odwiedził grupę „Żuberków” i zaprzyjaźnionych z nami „Zajączków” - Pani Leśnik z Nadleśnictwa Browsk. Na początku spotkania Pani Ula opowiedziała nam o swojej pracy. To był wstęp do bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej dotyczącej zimy w lesie w Puszczy Białowieskiej. Pani Leśnik opowiedziała nam o zimowych zwyczajach różnych zwierząt.

Więcej…
 
Warsztaty z rodzicami w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
123 niedziela, 21 grudnia 2014 20:42, odsłon: 1049

alt17 grudnia w grupie Zajączków  - czyli czterolatków, odbyły się warsztaty z rodzicami. Tematem spotkania były ozdoby choinkowe, które rodzice mieli wykonać ze swoimi dziećmi przy użyciu różnorodnych materiałów plastycznych. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Dyrektor – Dorota Durzyńska. Po serdecznym powitaniu zaproszonych gości, czterolatki zaprezentowały świąteczną, nastrojową część artystyczną.

Więcej…
 
„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA” w grupie WIEWIÓRECZEK. PDF Drukuj Email
123 środa, 17 grudnia 2014 23:36, odsłon: 1253

altPociąg Wiewióreczek wjechał na salę, i wszystkim rodzicom się łezka zakręciła, że ich pociecha tak fajnie się w przedszkolu zaadaptowała i do pasowania dotrwała. Trema znać o sobie dała, ale wszyscy na wysokości zadania stanęli  i do końca dobrnęli. Wiersz „My jesteśmy przedszkolacy” wyrecytowaliśmy i naszym kochanym gościom kilka pioseneczek zaśpiewaliśmy. Taniec w parach także pokazaliśmy i wierszyk z ilustracja ruchową zaprezentowaliśmy. Małgosia z Erykiem  przemowę wygłosili:

Więcej…
 
Dekoracje na Boże Narodzenie - warsztaty w grupie ,,Sarenek” PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 15 grudnia 2014 08:29, odsłon: 1292

altW dniu 12.12.2014r. odbyły się w grupie ,,Sarenek” warsztaty dla dzieci i rodziców. Obecni byli: Pani dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska, rodzice i oczywiście dzieci wraz z nauczycielkami. Zabawą muzyczno–ruchową ,,Idzie zima” rozpoczęło się przedświąteczne spotkanie. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny o tematyce Bożonarodzeniowej. Były to tańce i pastorałki.

Więcej…
 
,,Rytmika ’’– zajęcia wspólne ,,Sarenek ’’i ,,Zajączków’’ PDF Drukuj Email
123 niedziela, 14 grudnia 2014 23:58, odsłon: 1205

altW dniu 10 grudnia 2014 r. spotkały się dwie grupy:,,Sarenki” i ,,Zajączki”. Celem spotkania była wymiana doświadczeń artystyczno – muzycznych między nauczycielkami i integracja grup podczas wspólnych tańców, zabaw i śpiewania piosenek. Takie spotkania pozwalają utrwalić nauczycielkom zdobyte umiejętności muzyczno – taneczne, podczas kursów i szkoleń organizowanych przez Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku, natomiast dzieciom rozwijać talenty artystyczne, zawierać przyjaźnie i uczyć dobrych manier.

Więcej…
 
Zdrowie jest najważniejsze - tak uważają dzieci i nauczycielki z grupy ,,Sarenek’’ PDF Drukuj Email
123 niedziela, 14 grudnia 2014 23:22, odsłon: 1038


altAby być zdrowym należy prawidłowo się odżywiać i dbać o swoją kondycję fizyczną. Dlatego też w grupie ,,Sarenek” postanowiono stworzyć jadłospis zdrowego odżywiania się. Wśród produktów znalazły się przede wszystkim warzywa, owoce i pieczywo. Przygotowane zostały propozycje różnych rodzajów potraw na wszystkie posiłki; śniadanie, obiad i podwieczorek. Dzieci miały za zadanie wyszukać wśród ogromnej ilości obrazków te właściwe. Powstały w trzech zespołach bogate i różnorodne propozycje posiłków.
   

Więcej…
 
Rolka w roli głównej – zajęcia z rodzicami u „Jeżyków” PDF Drukuj Email
123 niedziela, 14 grudnia 2014 22:50, odsłon: 1210

altDnia 10 grudnia 2014 roku w grupie Jeżyków odbyły się przedświąteczne, ekologiczne warsztaty plastyczne. Inspirując się przygotowanymi przez nauczycielki obrazkami, rodzice bardzo aktywnie tworzyli własne arcydzieła z rolek po papierze toaletowym. Powstały prześliczne bałwanki, choinki, Mikołaje, aniołki, renifery i domki. Zapał zarówno rodziców i dzieci do pracy był olbrzymi, a kreatywność przeszła najśmielsze oczekiwania.

Więcej…
 
„Żubry” w sklepie RTV – AGD PDF Drukuj Email
123 czwartek, 11 grudnia 2014 21:06, odsłon: 1201

alt4 grudnia przedszkolaki z grupy „Żubrów” odwiedziły  sklep RTV – AGD „TON” Kardasz. Wycieczka była doskonałym podsumowaniem tematyki tygodnia, która dotyczyła elektryczności w naszych domach. Była to również miła okazja do poznania święta „Barbórki”, bowiem przywitała nas urocza Pani Basia, której dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane kwiaty i odśpiewały głośne „100 lat!!!”

Więcej…
 
Zimowe zabawy przedszkolaków PDF Drukuj Email
123 czwartek, 11 grudnia 2014 19:37, odsłon: 1017

altW miniony poniedziałek, w ramach współpracy dwóch placówek, pięciolatki z Przedszkola nr 2 gościły w grupie Zajączków z naszego przedszkola. A że grudzień to już miesiąc zimowy, to i zabawy były absolutnie zimowe. Po uroczystym powitaniu z udziałem Pań Dyrektorek, zatańczyliśmy w kole piosenkę „Idzie zima, idzie mróz”. Były też reniferowe zaprzęgi i zapracowany Mikołaj, taniec zimowych gwiazdeczek, tropienie śladów Mikołaja, odgadywanie zimowych zagadek.

Więcej…
 
Sukcesy naszych przedszkolaków w Konkursie Recytatorskim Prawosławnej Poezji Religijnej PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 08 grudnia 2014 21:21, odsłon: 1421

alt27 listopada 2014 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyła się X edycja Konkursu Recytatorskiego Prawosławnej Poezji Religijnej pt. „Poezja Źródeł". Konkurs odbywa się z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski. Jego celem było uwrażliwienie dzieci  na piękno poezji religijnej oraz rozwijanie ich zainteresowań i zdolności recytatorskich.

Więcej…
 
Filharmonia z audycją „Kłopoty Mikołaja” PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 08 grudnia 2014 20:35, odsłon: 1054

altŚwięta już niebawem. Mikołaj jest bardzo zapracowany, gdyż chce wszystkim dzieciom sprawić wiele radości. Znalazł wolną chwilkę, zagościł w naszym przedszkolu i wystąpił w bajce muzycznej. Był jednak troszkę dziwny. Miał kłopoty, bo kilka dni wcześniej przewrócił się i stuknął głową w podłogę. Po tym upadku zapomniał kilku ważnych zasad dotyczących dobrego zachowania. Nie wiedział do końca, co jest dobre, a co złe.

Więcej…
 
"Pimpuś Sadełko w świecie witaminek” PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 08 grudnia 2014 18:47, odsłon: 1261

alt27 listopada w naszym przedszkolu odbył się spektakl o tematyce prozdrowotnej pt. „Pimpuś Sadełko w Krainie Witaminek”. Głównym bohaterem przedstawienia był Pimpuś - wielki obżartuch, uwielbiający eklerki, batony, chipsy, hamburgery, pizzę i coca-colę. Gdy niespodziewanie trafił do „Krainy Witaminek”, pod okiem miłej „Witaminki C” uczył się, jak należy zdrowo się odżywiać.

Więcej…
 
„Czy jest duży, czy jest mały, do zabawy doskonały!” - zajęcia u Sarenek PDF Drukuj Email
123 czwartek, 04 grudnia 2014 22:17, odsłon: 1110

alt... Tym okrzykiem dzieci z grupy „Sarenek” otworzyły obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. 25 listopada 2014r. sala „Sarenek” zamieniła się w Krainę  Pluszowych Niedźwiadków. Wszystkie dzieci spędziły ten dzień w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków przyniesionych z domu.
Na początku przedszkolaki zaprezentowały swoje ulubione przytulanki zgodnie stwierdzając, że służą one do pocieszania, zasypiania i „kochania”. Była to też świetna okazja do przypomnienia dzieciom, że należy szanować zabawki.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w grupie „ Żuberków” PDF Drukuj Email
123 środa, 03 grudnia 2014 22:44, odsłon: 1266

alt25 listopada wszystkie „Żuberki” przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszaki: nie tylko niedźwiadki, na gali pojawiły się również ukochane pieski, kotki i tygryski. Od rana rozbrzmiewały w naszej sali dźwięki przebojów o tematyce „misiowej”. Przedszkolaki razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi uczestniczyły we wspólnych zabawach.

Więcej…
 
Spotkanie z rodzicami u „Jeżyków” PDF Drukuj Email
123 środa, 03 grudnia 2014 21:43, odsłon: 1203

altDnia 26 listopada odbyło się zebranie z rodzicami dzieci. Na wstępie Pani Dyrektor powitała gości wprowadzając zgromadzonych w miły, serdeczny nastrój. Następnie głos zabrała pani Justyna Samojlik – pracownik Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Hajnówce prezentując rodzicom uwarunkowania w rozwoju dzieci, aby mogły osiągnąć dojrzałość szkolną. Następnie nasza pani logopeda przedszkolna – Elżbieta Wołkowycka, zapoznała z wynikami badań logopedycznych przeprowadzonymi w grupie oraz rozdała materiały do pracy z dziećmi.

Więcej…
 
„Święto Pluszowego Misia” - zajęcia otwarte w grupie Wiewiórek. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 02 grudnia 2014 22:42, odsłon: 1153

altCelem naszego spotkania  było między innymi zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce; zapoznanie z elementami  ćw. ruchowych wg metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne oraz  integracja rodziców z przedszkolem. Swoje urodzinki miał Miś, ale my świętowaliśmy także z innymi przytulankami, np. z tygryskami, z panterkami, zeberkami, króliczkami.

Więcej…
 
Święto pluszowego misia u Zajączków PDF Drukuj Email
123 środa, 26 listopada 2014 22:01, odsłon: 1575

altSympatyków tradycyjnej przytulanki – misia nie trudno znaleźć. Dlatego z większą śmiałością, na wspólne świętowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia zaprosiliśmy rodziców. Mieliśmy dobre przeczucie, rodzice też kochają misie… Zajęcia rozpoczęły się tajemniczą przesyłką przyniesioną przez naszego „Służbowego Tygryska” - mamusię Adasia. Z zawiniętego pakunku niespodziewanie wyskoczył miś w osobie pani Joli. To była prawdziwa misiowa niespodzianka.

Więcej…
 
Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś – zajęcia u Jeżyków PDF Drukuj Email
123 środa, 26 listopada 2014 21:29, odsłon: 1279

alt„Miś jest mały i puchaty, miś jest fajny i kudłaty, miś jest fajny jak ta kula, misia zawsze się przytula. Lecz czasami też tak bywa, że się o nim zapomina. A więc wezmę misia czule i do niego się przytulę”. 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień  Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci z grupy Jeżyków w tym dniu przyniosły do przedszkola swojego ukochanego misia, który czasami był tygrysem, ale był to ulubiony pluszak.

Więcej…
 
W świecie dinozaurów PDF Drukuj Email
123 wtorek, 25 listopada 2014 19:23, odsłon: 1109

altJak się okazało, świat dinozaurów, nie był tak całkiem abstrakcyjnym tematem dla czterolatków.  Nawet trudno brzmiące nazwy tych zwierząt, np. ceratops, tyranozaur, stegozaur, pterozaur,  nie były żadną przeszkodą w poznawaniu tych wymarłych stworzeń.
Przedszkolaki bardzo aktywnie brały udział w proponowanych zajęciach. 

Więcej…
 
„Jeżyki” w teatrze na spektaklu pt. „Pinokio” PDF Drukuj Email
123 wtorek, 25 listopada 2014 18:42, odsłon: 1108

altW piątek tj. 21 listopada dzieci z grupy „Jeżyków” wraz z innymi, starszymi grupami, obejrzały w Hajnowskim Domu Kultury spektakl teatralny pt. „Pinokio” zrealizowany na podstawie bajki Carla Collodiego. Dzieci urzekła piękna dekoracja, kostiumy aktorów oraz  profesjonalna gra aktorów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w odbiorze bajki, klaszcząc, odpowiadając na zadawane im pytania.

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Zabawy badawcze PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 24 listopada 2014 23:11, odsłon: 1265

altPogoda jesienno-zimowa sprzyja z zapoznaniem dzieci ze zjawiskami atmosferycznymi występującymi jesienią /deszcz, wiatr, mgła, śnieg/, rozpoznawanie symboli pogody, próby określania stanu pogody. Dzieci z grupy Jeżyków założyły kalendarz pogody, w którym określały panującą na dworze aurę. Poprzez doświadczenia dowiedziały, jak powstaje wiatr i odkrywały jego właściwości, poprzez zabawy torebkami foliowymi i graniem na butelce.

Więcej…
 
Robimy kanapki PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 24 listopada 2014 22:31, odsłon: 1075

altDzieci z grupy Jeżyków po raz kolejny samodzielne przygotowały pyszne śniadanie. Przedszkolaki już dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce i założyć fartuszki. Następnie wszystkie dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym zabrały się do pracy.

 

Więcej…
 
Zbiórka żywności i innych artykułów na rzecz schroniska "Ciapek" PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 24 listopada 2014 21:42, odsłon: 922

alt

 
„Kto jest najpiękniejszy?”- spektakl w wykonaniu studia artystycznego Arkada PDF Drukuj Email
123 czwartek, 20 listopada 2014 18:12, odsłon: 1404

altPrzedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały spektakl, który powstał na motywie klasycznej baśni Ezopa "Konik polny i mrówki". Tym razem opowieść dotyczyła  beztroskiej Maurycji, która nie przygotowała się na nadejście zimy.

Więcej…
 
Obchody 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
123 czwartek, 13 listopada 2014 21:05, odsłon: 1608

altDzieci z wszystkich grup wraz z Paniami nauczycielkami, Panią dyrektor przedszkola Dorotą Durzyńską obchodziły Święto Niepodległości niezwykle uroczyście, wszyscy ubrani odświętnie z kotylionami własnoręcznie wykonanymi. Z wielką dumą przedszkolacy wprowadzili flagę narodową w poczcie sztandarowym, a następnie wszyscy obecni na uroczystości zaśpiewali hymn Polski, Mazurek Dąbrowskiego.

Więcej…
 
Jeżyki na poczcie PDF Drukuj Email
123 wtorek, 11 listopada 2014 21:22, odsłon: 1099

altW czwartek 6 listopada 2014 r.  przedszkolaki z grupy III – „Jeżyków” wybrały się z odwiedzinami na Pocztę Polską. Celem wycieczki było zapoznanie się z instytucją poczty, pracą urzędników pocztowych oraz listonosza. Przed wyjściem dzieci wykonały laurkę dla wszystkich pracowników poczty.

Więcej…
 
Wspólny wyjazd dwóch przedszkoli do Teatru Lalek PDF Drukuj Email
123 wtorek, 11 listopada 2014 20:38, odsłon: 1061

altCzy zastanawialiście się kiedyś, co robi zimą miś, który nie może zasnąć? Albo… - jakich użyć sposobów, by mu w tym pomóc? Może zaśpiewać mu kołysankę? A może opowiedzieć bajkę? No właśnie. Czasem niedźwiadkom wcale nie jest łatwo zapaść w zimowy sen, zwłaszcza, gdy na dworze taka piękna jesień… I mogły się o tym przekonać dwie grupy przedszkolaków: czterolatki z Przedszkola nr 3 oraz pięciolatki z Przedszkola nr 2, które 6 listopada odwiedziły Białostocki Teatr Lalek.

 

Więcej…
 
„Opowieść o dobrym sercu” – Teatr Conieco w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 10 listopada 2014 06:33, odsłon: 1042

altDnia 4 listopada do naszego przedszkola po raz kolejny zawitali aktorzy Teatru Conieco. Tym razem przedstawili nam „Opowieść o dobrym sercu”. Aktorzy bardzo pięknie opowiedzieli historię pewnego uroczego stracha na wróble o niezwykle dobrym sercu. Dzieci bardzo uważnie śledziły wzruszające losy głównego bohatera oraz jego przyjaciela – bociana Kuby. Mocno trzymały kciuki za pomyślny rozwój akcji i szczęśliwe zakończenie historii.

Więcej…
 
Zabawy na Halloween w grupie Wiewiórek. PDF Drukuj Email
123 środa, 05 listopada 2014 22:22, odsłon: 1621

altHalloween, jak się okazuje, jest świetną okazją do zabawy w przedszkolu. Maluszki przebrane za dynie, koty, pajączki, wampirki i czarownice wraz ze swoimi paniami częstowały w szatni "duszkami – bezkami" wszystkie przychodzące przedszkolaki wraz z roidzicami. Wesoła zabawa nie miała końca... Bawiliśmy się przy piosenkach: „Duszki łakomczuszki” i „Czarownica z księżyca”.

Więcej…
 
,,Żuberki” i ,,Sarenki” na Halloween w Zespole Szkół Nr2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce PDF Drukuj Email
123 wtorek, 04 listopada 2014 22:40, odsłon: 1335

alt30 października dzieci z grup „Żubrów” i „Sarenek” odwiedziły swoich starszych kolegów. Gimnazjaliści przygotowali się na przyjęcie przedszkolaków „halloweenowo”, tzn. spotkanie przebiegało w tajemniczej atmosferze tradycji, która przywędrowała do naszego kraju z dalekiej Ameryki. Spotkanie było również znakomitą okazją do nauki języka angielskiego – dzieci poprzez zabawę poznały kilka nowych słówek.

Więcej…
 
„Droga listu” - „Żuberki” w Urzędzie Pocztowym PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 03 listopada 2014 20:59, odsłon: 1075

altW ramach realizacji tematu kompleksowego: „Jak przekazujemy informacje?” pięciolatki  wybrały się do Urzędu Pocztowego przy ulicy Zina. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą pocztowców i listonoszy. Przywitała nas uśmiechnięta Pani urzędnik, która przedstawiła zakres usług pocztowych oraz jakie zadanie spełnia urząd w naszym życiu.

Więcej…
 
„Geometryczny zawrót głowy” – Zajączki bawią się figurami PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 03 listopada 2014 09:49, odsłon: 1162

altFigury geometryczne były głównym tematem zainteresowania 4-latków w minionym tygodniu. Jak się okazało wariacji w tym obszarze nie zabrakło. Zainspirowani opowiadaniem pt. „Geometryczne miasto”, „Zajączki” odkryły, że wszystko co nas otacza, mniej lub bardziej przypomina koła, kwadraty, trójkąty i prostokąty.
Powstały niezwykle interesujące wyklejanki z gotowych elementów geometrycznych: domy, wieże, postacie, różne dziwne przedmioty  i wiele różnorodnych kompozycji według własnego pomysłu.

Więcej…
 
Kolorowe kanapeczki bardzo zdrowe. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 03 listopada 2014 08:32, odsłon: 1252

altW ramach realizacji programu zdrowotnego dzieci z grupy Jeżyków po raz pierwszy w tym roku szkolnym samodzielnie przygotowywały sobie kanapki na śniadanie. Pasta z makreli wymieszana z masłem i majonezem przez Wiktorię okazała się pysznym smakołykiem, choć niektórzy przedtem krzywili na nią nosa. Sprawiło to, że dzieci same komponowały kanapki, dodając do pasty rybnej jajko, pomidora, paprykę, ogórka wg uznania.

Więcej…
 
,,Szeherezada bajki opowiada” – spektakl muzyczny PDF Drukuj Email
123 czwartek, 30 października 2014 17:02, odsłon: 1265

altDnia 22.10.2014r. w naszym przedszkolu odbył się spektakl muzyczny oparty na motywach ,,Baśni tysiąca i jednej nocy”. Muzycy wystąpili w strojach orientalnych. Dzieci i dorośli przenieśli się w świat baśni, które opowiadała Szeherezada. W spektaklu wykorzystano fragmenty baśni muzycznych: ,,Dziadek do orzechów”, ,,Jezioro łabędzie” i  ,,Szeherezada’’.
Audycję prowadziła i śpiewała Katarzyna Krysztopa.

Więcej…
 
Wycieczka do piekarni „Podolszyńscy”. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 28 października 2014 21:42, odsłon: 1152

alt23 października dzieci z grupy „Jeżyków” wybrały się na wycieczkę do piekarni „Podolszyńscy”. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba oraz poznanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska, jak wygląda piekarnia od środka.  A w piekarni wszystko było ciekawe: misy na ciasto, pojemnik z mieszadłem, ogromna patelnia do smażenia pączków oraz maszyna do krojenia pieczywa.

Więcej…
 
Ptaki – władcy przestworzy – zajęcia z pracownikiem Białowieskiego Parku Narodowego PDF Drukuj Email
123 wtorek, 28 października 2014 20:59, odsłon: 1212

alt17 października 2014r. grupa „Sarenek” gościła panią Asię Bober – pracownika Białowieskiego Parku Narodowego i mamę Igora. Tematem spotkania były ptaki mieszkające w Puszczy Białowieskiej, ich wygląd, zwyczaje i środowisko życia. Cały tydzień dzieci poznawały ptaki na zajęciach i zbierały informacje zawarte w książkach, czasopismach i albumach przyrodniczych, pani Asia miała okazję sprawdzić czego się nauczyły i czy zapamiętały jak zbudowany jest ptak.

Więcej…
 
Ciekawostki z lasu w grupie maluszków PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 27 października 2014 00:04, odsłon: 1157

altZaprosiliśmy na spotkanie Panią Joannę Bober - doktora nauk biologicznych, pracownika Ośrodka Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego. Naszą lekcję rozpoczęliśmy zawodami wiewiórek. Maluszki sprytnie wrzucały szyszki do koszyków. Następnie z zaciekawieniem słuchaliśmy naszego gościa i oglądaliśmy prezentację multimedialną.

Więcej…
 
Wycieczka do Białowieży - grupa V PDF Drukuj Email
123 czwartek, 23 października 2014 21:58, odsłon: 1290

alt21 października dzieci z grupy Żubrów udały się na wycieczkę do pięknej Białowieży. Wspaniała przygoda rozpoczęła się jeszcze w przedszkolu, gdzie dzieci miały okazję obserwować pracę pana policjanta, który dokładnie sprawdził stan techniczny autobusu, a także przeprowadził z dziećmi krótką rozmowę na temat bezpiecznych i ciekawych wycieczek krajoznawczych. Następnie wsiedliśmy do autobusu, gdzie przywitał nas sympatyczny pan kierowca. Pożegnała się z nami ciepło Pani Dyrektor i wyruszyliśmy w drogę. Z okien autobusu ciekawe świata starszaki miały okazję obserwować piękny jesienny las oraz jego życie.

Więcej…
 
Warzywno – owocowy teatrzyk w grupie V PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 20 października 2014 23:00, odsłon: 2476

altPrzedszkolaki z grupy „Żubrów” zaprosiły najbliższych – rodziców lub babcie (niektórzy także swoje rodzeństwo) do przedszkola, aby wspólnie wykonać kukiełki z warzyw lub owoców. Spotkanie rozpoczęliśmy od zaprezentowania piosenek o tematyce jesiennej.  Szczególnym gościem na tym niecodziennym spotkaniu była Pani Dyrektor Przedszkola – Dorota Durzyńska, która  zainspirowała wspólną zabawę w „ożywianie” warzyw lub owoców odczytując wiersz Marii Kownackiej „Teatrzyk”:

Więcej…
 
Ciasto marchewkowe pyszne jest i zdrowe! PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 20 października 2014 21:49, odsłon: 1255

altPewnego popołudnia przedszkolaki z grupy „Żuberków” wspólnie sporządziły ciasto marchewkowe. Na początku dowiedziały się o zasadach higieny i bezpieczeństwa podczas przygotowywania ciasta. Dokładnie umyte rączki ochoczo zabrały się do pracy.  Okazało się, że najwięcej trudności sprawiło tarkowanie twardej marchewki i utrzymanie ciężkiego miksera, w czym pomogły pani Ula i Ala. Wspólnie zanieśliśmy blachy z ciastem do przedszkolnej kuchni. Dzieci miały okazję poznać  Panie kucharki i podziękować im za codzienne przygotowywanie posiłków. Pysznym, zdrowym ciastem marchewkowym poczęstowaliśmy naszych ukochanych gości – Rodziców następnego dnia.

Więcej…
 
,,Co widzisz pod lupą ? ”- zajęcia badawcze w grupie ,,Sarenek” PDF Drukuj Email
123 niedziela, 19 października 2014 22:59, odsłon: 1067

altW dniu 10.10.2014r. dzieci z grupy ..Sarenek” poznawały właściwości ziaren zbóż: pszenicy, owsa, żyta, jęczmienia i kukurydzy. Wnikliwie oglądały nasiona pod lupą i dostrzegły, że ziarna różnią się od siebie wielkością, kształtem i kolorem. Dowiedziały się też, iż z wyżej wymienionych zbóż produkuje się mąkę, a następnie wypieka się różnego rodzaju pieczywo. Przypomniały sobie też proces wypiekania w piekarni zaobserwowany podczas wycieczki w dniu 09.10.2014r.

Więcej…
 
Święto Ziemniaka w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 niedziela, 19 października 2014 22:15, odsłon: 1350

alt15 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, która jest już tradycją placówki – Święto Ziemniaka. Razem z nami bawili się również zaproszeni goście – pięciolatki z Przedszkola Nr 2 ze swoją panią – Basią Kiślak. Pani Dyrektor Dorota Durzyńska serdecznie powitała Dyrekcję Przedszkola Nr 2 – Panią Iwonę Raszkiewicz, wszystkie dzieci oraz panie. Tym samym otworzyła nasz jesienny piknik.

Więcej…
 
Dzień Edukacji w naszym przedszkolu – niespodzianka przygotowana przez grupę ,,Sarenek” PDF Drukuj Email
123 niedziela, 19 października 2014 20:48, odsłon: 1260

alt14 października 2014 r. w Dniu Edukacji ,,Sarenki’’ przygotowały niespodziankę muzyczno –taneczną. Na spotkanie zaprosiły Panią dyrektor Dorotę Durzyńską wraz z całym personelem przedszkola i dziećmi z wszystkich grup. Dzieci zaprezentowały: pantomimę ,,Bukiet dla Pań” oraz ,,Taniec z różami ’’. Piękna  francuska muzyka i aranżacja w wykonaniu dzieci  wprowadziły wszystkich w niezwykle świąteczny, radosny a nawet wzruszający nastrój.

Więcej…
 
Ustanawiamy Rekord Guinnessa!!!!!!!!! PDF Drukuj Email
123 czwartek, 16 października 2014 20:38, odsłon: 1418

alt30 września 2014r. o godzinie 12:00 dzieci z grup: „Wiewiórek”, „Zajączków”, „Sarenek”, „Jeżyków” i „Żubrów” naszego przedszkola wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu – ustanowieniu Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. To przedsięwzięcie w ramach największego w Polsce programu profilaktyki higieny jamy ustnej - Akademii Aquafresh – miało na celu zwrócenie uwagi na problem próchnicy wśród dzieci. Szacuje się , że w Polsce ponad 90% dzieci może mieć ten problem.

Więcej…
 
Witaminkowo w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 13 października 2014 19:57, odsłon: 1262

altPani Jesień smaczne dary w koszu niesie. Rumiane jabłuszka, w ogródku pietruszka, marchew krzepka i wesoła kalarepka. W sali mamy okaz piękny, panią Dynię w złocistej sukience. Nasze Wiewióreczki owoce i warzywa degustują, bo dobrze wiedzą, że w nich witaminki zamieszkują.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4

NASZE GRUPY 2014-2015

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information