Start Rok 2015/2016 Spotkanie innowacji teatr & muzyka & ruch .

Spotkanie innowacji teatr & muzyka & ruch . PDF Drukuj Email
środa, 01 czerwca 2016 22:20, odsłon: 1980

Spotkanie rozpoczęliśmy zabawami taneczno-ruchowymi na placu przedszkolnym. Słoneczko się do nas uśmiechało, muzyka do tańca porywała, widownia w oknie bloku nam kibicowała. Uczestnicy innowacji teatralnej przygotowali tego dnia przedstawienie do utworu E. Griega "Taniec norweski". Scenariusz przedstawienia w zabawny, przystępny dzieciom sposób podkreślał jak ważna jest spójna, kochająca się rodzina., jak bardzo dzieci potrzebują odpowiedzialnych rodziców oraz jak rodzice z miłości do swoich pociech są w stanie ryzykować, a nawet walczyć.

Zarówno dzieci jak ich rodzice doskonale odegrali swoje role, a przedstawienie było miłą niespodzianką dla utrudzonych uczestników wycieczki "nordic walking".
Nordic walking to technika marszu z wykorzystaniem specjalnych kijków z zapięciami. Pan Marcin Sawczyński- nauczyciel wychowania fizycznego oraz tata naszej przedszkolanki Kamili, zapoznał nas z techniką chodzenia z kijkami. Staraliśmy się połączyć pracę nóg z pracą rąk.  Zaletą nordic walking jest fakt, iż tę formę aktywności ruchowej  uprawiać może każdy, niezależnie od płci i wieku. Technika nordic walking wiąże się z wykonywaniem ruchów w odpowiedni sposób:

krok rozpoczynamy, podnosząc kijek prawą ręką i wysuwając do przodu jednocześnie prawy kijek i lewą stopę, podłoża dotykamy piętą,
prawą rękę uginamy w łokciu tak, aby kijek był ustawiony pod kątem 60 stopni do podłoża, równolegle do prawej nogi,
lewą ręką odpychamy się od pasków kijka i prostujemy ją do tyłu,
prawa noga wspiera się na palcach i jest wyprostowana z tyłu,
wybijamy się prawą ręką i lewą stopą, a dłonie mijają się z przodu,
prawą ręką odpychamy się, gdy przekroczy z tyłu linię bioder, jednocześnie lewa ręka wysuwa się do przodu,
prawą nogę lekko uginamy w kolanie, ciężar ciała spoczywa na lewej nodze i prawej ręce,
po odepchnięciu ręką prostuje się ją, a palce puszczają rękojeść kijka, przy kolejnym odepchnięciu wykorzystuje się paski zapięcia.

Po takim spacerku  w naszych organizmach  zwiększyła  się produkcja endorfin, czyli  hormonów szczęścia, dzięki czemu w dobrym  nastroju obejrzeliśmy przedstawienie i zjedliśmy pyszne lody.

Panie : Dyrektor, Agnieszka, Justyna, Bogusia, Ula, Ela

NASZE GRUPY 2015-2016