Start Rok 2015/2016 Żubry w Autobusie Energetycznym

Żubry w Autobusie Energetycznym PDF Drukuj Email
wtorek, 24 maja 2016 21:39, odsłon: 1918

O tym, jak dość oryginalny autobus zajechał pod Urząd Miasta w Hajnówce, przekonały się przedszkolaki z grupy Żubrów. W „super ekologicznym” wozie aż roiło się od nowatorskich pomysłów na oszczędzanie energii, wody czy ciepła. Trudno było pojąć naszym małym przedszkolakom prezentowane możliwości ekologicznych rozwiązań. Mimo to dzieci były bardzo zainteresowane omawianą tematyką. Uważnie słuchały, bacznie obserwowały jak na młodych ekologów przystało. Największą uwagę przykuł mały rower napędzany energią słoneczną.

Wystarczyło choć na moment zasłonić baterie słoneczne i rowerzysta na nim siedzący  hamował, zaś najmniejszy promyk słońca uruchamiał całą machinę pedałowania.

Dla naszych przedszkolaków to jeszcze trochę „cuda i dziwy” ale z roku na rok świadomość ekologiczna rośnie, dlatego jak najwcześniej warto zaszczepiać dobre, zdrowe i nowatorskie rozwiązania. Pomyślmy choć trochę o naszej „Matce Ziemi”…

J. Wołkowycka i A. Kolinko

NASZE GRUPY 2015-2016