Start Rytmika

Brykańce taneczno-ruchowe – innowacji ciąg dalszy... PDF Drukuj Email
czwartek, 05 listopada 2015 21:48, odsłon: 29538

W podróż do świata zabawy, muzyki i tańca porwał nas sympatyczny krasnoludek- tata Krystiana. Odwiedziliśmy także stadion piłkarski, gdzie naszej bramki pilnował  tata Wiktorii. Zajęcia miały na celu rozwijanie poczucia rytmu oraz odreagowanie napięć psychoruchowych. Zauważyliśmy, że nie tylko dzieci lubią tańczyć. Rodzice podczas zabaw połączonych z ruchem i tańcem także świetnie się bawili. W związku z tym, iz taniec powoduje wzrost hormonu szczęścia, na naszym spotkaniu endorfiny „wesoło brykały”. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną, tańców przytulańców i konkurencji  z balonami.

Na zakończenie tradycyjnie „ Buźka”. Praca domowa dla chętnych :) : Masażyk relaksujący do wierszyka: „Jesienny masażyk”

Gdy szedłem sobie na spacerek - palcami rąk „idziemy” po kręgosłupie dziecka od pasa do szyi,
Przejechał obok mały rowerek-  całą dłonią „przejeżdżamy ” od pasa do szyi,
Przebiegła sfora psów - palcami obu rąk lekko dotykamy  opuszkami palców do pleców, „przebiegamy” po plecach