Start Opłaty

Zajęcia teatralne dla dzieci i rodziców PDF Drukuj Email
niedziela, 25 października 2015 22:31, odsłon: 28584

Pewnego październikowego wieczoru sala "Wiewióreczek" zamieniła się w mały teatr... Zwykły dywan stał się sceną, parawan kurtyną, a przybyli mili goście - rodzice i ich ciekawe nowych doświadczeń dzieci - aktorami. Dzieci zapoznały się z kukiełką, marionetką oraz Czarownicą - pacynką, która zaczarowała scenę w las, a ich samych w zwierzęta leśne. Zajączki kicały, wiewiórki skakały, sowy latały pohukując  a żubry i niedźwiadki przemierzały las mrucząc z zadowolenia.

Kolejnym punktem zabawy było wspólne wykonanie masek dla rodziców "zwierząt". Efekt tej pracy był piękny, kreatywność rodziców zdumiewająca, a radość dzieci najważniejsza... Wszystkie zwierzęce rodziny zaprezentowały się wychodząc zza parawanu, zostały nagrodzone oklaskami.
Zajęcia zakończyły się w miłej atmosferze, zadowoleni rodzice i radosne dzieci z maskami w rękach pożegnali się miło i zapowiedzieli  swoją obecność na następnym spotkaniu.
Zabawa w teatr jest dla dzieci w wieku przedszkolnym wyjątkową frajdą, a jednocześnie pobudza rozwój empatii, kreatywności i "zmysłu artystycznego" małego człowieka.
Następne spotkanie odbędzie się 17 listopada, nie zabraknie na nim ciekawych zabaw w teatr i "przebieranek"!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do udziału w zajęciach.

Bogusia Wołodkiewicz i Ula Raczkowska - Filinowicz