Start Rok 2014/2015 Cztery pory roku w grupie „Sarenek”

Cztery pory roku w grupie „Sarenek” PDF Drukuj Email
czwartek, 02 lipca 2015 16:19, odsłon: 4332

25 czerwca 2015 r. dzieci z grupy „Sarenek” pożegnały uroczyście przedszkole. Wszystkie we wrześniu rozpoczną edukację w klasie 1 szkoły podstawowej. Stąd podniosły nastrój uroczystości i  wzruszenie nauczycielek: Krysi Czurak, Swietłany Oleszow i Asi Ruszuk, które opiekowały się najstarszymi przedszkolakami przez cały rok szkolny.

Polonez – tym reprezentacyjnym narodowym tańcem, podkreślającym uroczysty charakter imprezy, rozpoczęły dzieci występ w galowych strojach i podniosłym nastroju. Podobnie jak studniówka dla maturzystów, tak pożegnanie „zerówki” jest dla przedszkolaków wielkim wydarzeniem, które uświetniły tańczącpięknie poloneza.
Mając za wzór przyrodę, gdzie cztery pory roku następują po sobie, dzieci przedstawiły swoje ulubione przedszkolne przeboje i wiersze związane z wiosną, latem, jesienią i zimą, wspominając cały rok spędzony w przedszkolu. Z gracją wykonały również taniec trojak i zimową polkę dając dowód swych tanecznych i wokalnych talentów.
Uroczystość wzbogacił występ nagrodzonego w przeglądach zespołu „Dzwoneczków”, który zaprezentował regionalne piosenki białoruskie.
Na zakończenie uroczystości pani Agata Antoniuk – przedstawiciel rady rodziców, podziękowała paniom nauczycielkom za trud włożony w wychowanie dzieci, a pani dyrektor Dorota Durzyńska pożegnała, w imieniu własnym i nauczycielek, rodziców i życzyła wszystkim abiturientom przedszkola sukcesów w szkole.
Na pamiątkę pobytu w przedszkolu dzieci otrzymały dyplomy i książki. Dla wszystkich były to bardzo podniosłe chwile. Łzy wzruszenia w oczach dzieci, mam i tatusiów utwierdziły nauczycielki w przekonaniu, że warto pracować w tym zawodzie, bo przynosi on ogromną satysfakcję.
Wszystkim „pierwszakom” życzymy udanych wakacji i radości z nauki w szkole!

Rodzicom serdecznie dziękujemy za kilkuletnią, miłą współpracę!

Oprac. J.Ruszuk

NASZE GRUPY 2014-2015