Start Rok 2014/2015 ,,Dzwoneczki” na III Pikniku z „Białorusem”.

,,Dzwoneczki” na III Pikniku z „Białorusem”. PDF Drukuj Email
środa, 20 maja 2015 21:09, odsłon: 4093

W dniu 15 maja 2015 r. dzieci z naszego zespołu muzyczno-tanecznego uczestniczyły po raz pierwszy w imprezie zorganizowanej przez Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego. Zaprezentowaliśmy dwie piosenki i taniec. Było to dla dzieci ogromne przeżycie, występ w plenerze, widownia pełna młodzieży, rodzice, dyrektorzy szkół i przedszkoli. Każdy starał się jak potrafił najlepiej. Mimo niewielkiego załamania pogody udało nam się ładnie zaprezentować.

Publiczność doceniła nasz wysiłek muzyczno–taneczny, dobór repertuaru oraz wygląd nagradzając oklaskami. Organizatorzy obdarowali nas słodyczami. Kultywowanie kultury mniejszości narodowej białoruskiej stało się  już naszą tradycją, dlatego też jeśli tylko możemy prezentujemy swoje umiejętności przy różnych okazjach. Mamy też możliwość poznawania innych zespołów jak na przykład z Przedszkola Nr1.
Repertuar, który zaprezentowaliśmy zgromadzonej publiczności już wcześniej spodobał się Jury Konkursu Białoruskiej Piosenki podczas eliminacji rejonowych, gdzie zajęliśmy II miejsce, a także później podczas eliminacji centralnych w Bielsku Podlaskim, gdzie zajęliśmy III miejsce.

Świetłana Oleszow i Krystyna Czurak

NASZE GRUPY 2014-2015