Start Rok 2014/2015 Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek PDF Drukuj Email
niedziela, 17 maja 2015 20:41, odsłon: 2328

altMaj to miesiąc, w którym Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce, szczególnie zaprasza w swoje progi każdego, kto kocha książki i dobrą zabawę. W ramach Tygodnia Biblioteki, korzystając z tej zachęty, przedszkolaki z najstarszej grupy naszego przedszkola razem z panią dyrektor Dorotą Durzyńską i nauczycielkami Joanną Ruszuk i Urszulą Kiryluk, odwiedziły po raz kolejny największą bibliotekę w Hajnówce, aby przekonać się dlaczegowłaśnie warto „Wybrać Bibliotekę” spośród innych miejsc spędzania wolnego czasu.

Jak się okazało było to bardzo atrakcyjne spotkanie ze światem książki…i nie tylko.
Po serdecznym powitaniu przez panią Allę Gryc - dyrektor biblioteki i panie bibliotekarki wszystkie dzieci w skupieniu wysłuchały utworów literatury dziecięcej czytanych przez panią dyrektor biblioteki Allę Gryc, panią dyrektor Dorotę Durzyńską i panie bibliotekarki. Była to też okazja do popularyzacji twórczości naszych hajnowskich, młodych autorek piszących dla dzieci, aby zgodnie z ideą popularyzowaną w bibliotece „Czytanie łączyło pokolenia”.  Pani dyrektor Dorota Durzyńska zaprezentowała bajkę napisaną przez nauczycielkę Anettę Trusiewicz-Kolinko, a pani dyrektor Alla Gryc wiersz o bibliotece autorstwa Zofii Owsieniuk. Dzieci z zapałem recytowały też znane na pamięć fragmenty tekstów lubianych pisarzy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima czytanych przez panie bibliotekarki.
Po tej „duchowej uczcie” każde dziecko zostało odznaczone plakietką „Przyjaciel Biblioteki”, a cała grupa otrzymała prezent – książkę z zabawnymi wierszami o zwierzętach. Dzieci podziękowały za zaproszenie wręczając laurkę i życzyły wielu czytelników w bibliotece.
Na zakończenie dzieci obejrzały wystawę malarstwa hajnowianina pana Mirosława Chilimoniuka pt. Moje Podlasie”, w holu biblioteki. Dzieci z ciekawością przyglądały się obrazom, które pięknie oddają klimat naszego regionu. Była to bez wątpienia dodatkowa atrakcja wycieczki. Starszaki dowiedziały się również, że oprócz książek można w bibliotece obejrzeć prace malarzy, fotografików, spotkać pisarza, a nawet posłuchać muzyki podczas licznych wydarzeń wspierających kreatywne działania mieszkańców Hajnówki.

 

Oprac. J.Ruszuk

 

 


 

 

NASZE GRUPY 2014-2015

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information