Start Rok 2014/2015 Happening z okazji Dnia Wiosny i Dnia Wody

Happening z okazji Dnia Wiosny i Dnia Wody PDF Drukuj Email
niedziela, 29 marca 2015 17:06, odsłon: 1254

altJeszcze nie obchodziliśmy w naszym przedszkolu razem dwóch tak ważnych, kalendarzowych wydarzeń: Dnia Wiosny oraz Międzynarodowego Dnia Wody. W piątek 20 marca, wszystkie przedszkolaki wspólnie wyruszyły z Marzanną – symbolem Zimy oraz z Wodzianką – przedstawicielką Wody. Uroczystą manifestację otworzyła Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która wspólnie z zaproszonym gościem, leśnikiem Tomkiem Olejnickim, przywitała wszystkie zgromadzone przedszkolaki wraz z nauczycielkami.

Żwawym krokiem wyszliśmy z przedszkola niosąc transparenty propagujące wartość wody w życiu człowieka oraz jej oszczędzanie. Podczas przemarszu dzieci rozdawały napotkanym mieszkańcom Hajnówki ulotki pt. „Jak oszczędzać wodę w domu?” – wszyscy bardzo chętnie brali udział w naszej akcji.

Ważnym punktem naszej wiosennej wędrówki był przystanek przy rzece Leśnej, gdzie Pan Tomek Olejnicki, sprawdził czystość wody. Okazało się, że woda płynąca w rzece nie jest tak bardzo zanieczyszczona. Obserwowaliśmy dość przejrzystą barwę wody, charakterystyczną rzeczną roślinność i zaprzyjaźnione kaczki, które są mieszkańcami rzeki Leśnej przez cały rok. Poza tym Pan leśnik opowiedział nam o pierwszych oznakach wiosny. Nasze przedszkolaki również  dużo wiedziały na ten temat, czego dowodem były ich wypowiedzi o przylocie ptaków z ciepłych krajów, pierwszych wiosennych kwiatach, cieplejszych dniach itp.

Na koniec naszego spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały butelkę wody mineralnej, co ciekawe, dzisiejszego dnia woda była wyjątkowo smaczna. To był udany, wiosenno-wodny dzień..

n-lki ze wszystkich grup

NASZE GRUPY 2014-2015