Start Ramowy rozkład dnia

Zasady rekrutacji w roku szkolnym 2015/2016 PDF Drukuj Email
wtorek, 10 marca 2015 08:40, odsłon: 25787

Wszystkie ciekawe świata i chętne nowych wrażeń dzieci serdecznie zapraszamy do hajnowskich przedszkoli samorządowych. Rekrutacja trwa od 10 do 31 marca 2015 roku.

Nasze przedszkola zapewniają wszechstronny rozwój każdego dziecka, dobrze przygotowują do podjęcia nauki w szkole, pobudzają dzieci do kreatywnego myślenia, rozwijają zdolności teatralne, plastyczne, muzyczne, itp., odkrywają talenty i zainteresowania, umożliwiają dzieciom udział w spektaklach teatralnych, konkursach plastycznych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi oraz wycieczkach edukacyjnych.

Zatrudniamy kompetentnych, doświadczonych i życzliwych nauczycieli oraz doskonałych specjalistów (logopedzi, surdopedagog, psycholog, rehabilitant ruchowy, specjalista ds autyzmu), którzy zapewniają każdemu dziecku odpowiedni rozwój, a w razie potrzeby i zaleceń prowadzą również zajęcia dodatkowe wspomagające rozwój dziecka (pomoc psychologiczno - pedagogiczna).

Oferujemy szereg bezpłatnych zajęć dodatkowych, obejmujących zajęcia: z języka angielskiego, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, muzyczne, taneczne, plastyczne, teatralne, ekologiczne, regionalne, zuchy, religię katolicką i prawosławną.

Gwarantujemy bezpieczną i bogato wyposażoną bazę lokalową. Rokrocznie w hajnowskich przedszkolach przeprowadzane są remonty w celu poprawy warunków nauki i pobytu wychowanków. W efekcie tych działań przedszkola są bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne.

Pobyt dziecka w samorządowych przedszkolach może trwać od godziny 6.00 do godziny 17.00, z tym że od godziny 6.00 do godziny 13.00 jest bezpłatny, a od godziny 13.00 naliczana jest opłata, która wynosi 1 zł za godzinę zajęć w czasie przekraczającym czas realizacji podstawy programowej. W skali miesiąca opłata kształtuje się następująco:

- w przypadku pobytu dziecka do godziny 14.00 opłata wynosi 21,00 zł miesięcznie;
- w przypadku pobytu dziecka do godziny 15.00 opłata wynosił 42,00 zł miesięcznie;
- w przypadku pobytu dziecka do godziny 16.00 opłata wynosi 63,00 zł miesięcznie;
- w przypadku pobytu dziecka do godziny 17.00 opłata wynosi 84,00 zł miesięcznie.

Ponadto, zapewniamy dzieciom zdrowe, przygotowywane w placówkach, wyżywienie w formie trzech posiłków dzienne: śniadanie, obiad i podwieczorek - za około 74 zł miesięcznie.

Wszyscy Rodzice, którzy chcą aby ich dzieci uczęszczały do naszych przedszkoli w roku szkolnym 2015/2016 proszeni są o dostarczenie, do dnia 31 marca 2015 r., do wybranego przedszkola wypełnionego wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z załącznikami. Wnioski wraz z załącznikami oraz informacja z najważniejszymi terminami są dostępne poniżej, bądź w przedszkolach.

Zgłoszenia przyjmowane są od dnia 10.03.2015 r. do dnia 31.03.2015 r. w Przedszkolu nr 1 w Hajnówce przy ul. Jagiełły 7, Przedszkolu Nr 2 w Hajnówce przy ul. Warszawskiej 2, w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce przy ul. Rzecznej 3 oraz w Przedszkolu Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi położonym przy ul. Reja 2.

W przypadku przyjęcia mniejszej liczby dzieci od posiadanych miejsc zostanie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca.

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA: