Start Rok 2014/2015 Spotkanie rodziców z Dyrektorem oraz nauczycielkami Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

Spotkanie rodziców z Dyrektorem oraz nauczycielkami Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 lutego 2015 23:00, odsłon: 1693

alt11 lutego nasze przedszkole odwiedziły Panie z Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce – Pani Wicedyrektor mgr Małgorzata Szumarska oraz nauczycielki mgr Joanna Rejent, mgr Ewa Jabłońska i mgr Julita Berent. Celem wizyty było spotkanie z rodzicami dzieci, które we wrześniu 2015 r. zostaną objęte obowiązkiem szkolnym.

Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która powitała wszystkich zebranych i opowiedziała o dobrej i owocnej współpracy naszego przedszkola z Zespołem Szkół Nr 2, jego Dyrekcją oraz nauczycielkami. Pani Dyrektor podkreśliła, że miło jej widzieć tak wielu absolwentów naszego przedszkola w placówce, z którą ściśle i regularnie współpracujemy. Dużą satysfakcję sprawia nam fakt, że absolwenci naszego przedszkola rozwijają swoje talenty oraz osiągają sukcesy w tej placówce. Następnie głos zabrała Pani Wicedyrektor Małgorzata Szumarska. Głównym punktem wizyty było przedstawienie prezentacji multimedialnej o szkole, którą reprezentowali nasi goście. Prezentację tą przygotowali nie wykwalifikowani informatycy, lecz uczniowie gimnazjum Zespołu Szkół Nr 2, a przedstawiła Pani Joanna Rejent. Podczas spotkania rodzice zadawali pytania dotyczące warunków nauki oraz odpoczynku w świetlicy uczniów klas I – III. Nauczycielki oraz Pani Wicedyrektor odpowiadały na nie wyczerpująco. Ponadto nasi goście zaprosili rodziców na „Dzień otwarty” Szkoły Podstawowej Nr 2 – 18 lutego w godzinach 9.40 – 11.30. W czasie odwiedzin rodzice będą mogli zwiedzić szkołę, uczestniczyć w wybranych zajęciach edukacyjnych młodszych klas, a także zasięgnąć porady u psychologa, pedagoga oraz nauczycieli w zakresie gotowości dziecka do podjęcia nauki szkolnej, materiałów edukacyjnych oraz wyprawki ucznia klasy I. Zachęcamy rodziców do skorzystania z tej propozycji.
17 lutego grupy III, IV i V zostały zaproszone wraz z nauczycielkami do szkoły, aby przekonać się, że nie jest to straszne miejsce – lecz przyjazne i radosne. Dzieci usiądą w szkolnych ławkach, słyszą dzwonek, poznają nauczycielki oraz starszych kolegów.

Bogusława Wołodkiewicz

NASZE GRUPY 2014-2015