Start Rok 2014/2015 Przedświąteczne sukcesy plastyczne przedszkolaków

Przedświąteczne sukcesy plastyczne przedszkolaków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 grudnia 2014 21:34, odsłon: 1359

altNasze przedszkolaki nie tylko od święta biorą udział w różnorodnych konkursach. Tym razem odniosły szereg sukcesów w dziedzinie plastycznej. Dzieci, z działającego w naszym przedszkolu koła plastycznego „Barwinek”, pod opieką pań Joanny Ruszuk i Jolanty Wołkowyckiej, wzięły udział w Konkursie plastycznym pt. „Tradycje dwunastu wielkich świąt”.

Konkurs odbył się z błogosławieństwem Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski. Organizatorem konkursu była Prawosławna Diecezja Warszawsko-Bielska. Konkurs miał na celu rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci na temat tradycji świątecznych Cerkwii Prawosławnej. Poprzez prace plastyczne konkurs rozpropagował wśród dzieci i młodzieży zainteresowanie tradycją cerkiewną naszego regionu. Konkurs podzielono na etap  dekanalny i diecezjalny. Do konkursu przystąpiły sześciolatki: Nikola Osipczuk, Maria Parfieniuk, Anastazja Gromacka, Jan Ziniewicz i Hanna Leszczyńska.

Praca Hani Leszczyńskiej, ukazująca tradycję kolędowania, została wyróżniona na etapie dekanalnym i zdobyła III miejsce na etapie diecezjalnym. To duże osiągnięcie Hani, która już kilkakrotnie odnosiła sukcesy w konkursach plastycznych.

Drugim ważnym konkursem plastycznym, w którym uzdolnione plastycznie przedszkolaki wzięły udział, był konkurs zorganizowany przez Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Orzeszkowie pt. „Świąteczna kartka bożonarodzeniowa”. Przepiękne, barwne i pomysłowe prace dzieci (zarówno z „Barwinka”, jak i dzieci przygotowanych pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Reduch, Haliny Pawluczuk, Anny Olszewskiej, Urszuli Kiryluk, Urszuli Raczkowskiej-Filinowicz i Bogusławy Wołodkiewicz) urzekły jury konkursu i nasi mali plastycy zajęli czołowe miejsca:

Ula Tokajuk – I miejsce

Paulinka Warsicka – II miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

Marysia Aleksiejuk

Ania Moroz

Gabrysia Brancewicz

Hanna Leszczyńska

Nikola Osipczuk

Wszystkie dzieci biorące udział w obu konkursach otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym zdolnym wychowankom i cieszymy się razem z nimi!

Opracowanie tekstu: Joanna Ruszuk, Eugenia Kazimiruk

NASZE GRUPY 2014-2015