Start Rok 2014/2015 Sukcesy naszych przedszkolaków w Konkursie Recytatorskim Prawosławnej Poezji Religijnej

Sukcesy naszych przedszkolaków w Konkursie Recytatorskim Prawosławnej Poezji Religijnej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 grudnia 2014 21:21, odsłon: 1686

alt27 listopada 2014 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyła się X edycja Konkursu Recytatorskiego Prawosławnej Poezji Religijnej pt. „Poezja Źródeł". Konkurs odbywa się z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski. Jego celem było uwrażliwienie dzieci  na piękno poezji religijnej oraz rozwijanie ich zainteresowań i zdolności recytatorskich.

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola: Marysia Aleksiejuk, Ania Moroz, Ula Tokajuk, Anastazja Gromacka, Hania Leszczyńska, Nikola Osipczuk, Marysia Parfieniuk z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do nauki wybranych  wierszy w języku polskim i rosyjskim. Niektórzy po raz pierwszy mogli zaprezentować swoje recytatorskie umiejętności. Jury pod przewodnictwem ks. prot. mgr Mirosława Niczyporuka przyznało:

I miejsce -  Marysia Aleksiejuk i Ania Moroz

II miejsce - Anastazja Gromacka

wyróżnienie - Ula Tokajuk

Nagrodzone dziewczynki jeszcze raz zaprezentowały się przed publicznością podczas Wieczoru Poezji Religijnej, który odbył się 7 grudnia 2014 r. w Hajnowskim Domu Kultury.

Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc a dzieciom życzę kolejnych sukcesów.

Eugenia Kazimiruk

NASZE GRUPY 2014-2015