Start Rok 2014/2015 „Święto Pluszowego Misia” - zajęcia otwarte w grupie Wiewiórek.

„Święto Pluszowego Misia” - zajęcia otwarte w grupie Wiewiórek. PDF Drukuj Email
wtorek, 02 grudnia 2014 22:42, odsłon: 1458

altCelem naszego spotkania  było między innymi zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce; zapoznanie z elementami  ćw. ruchowych wg metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne oraz  integracja rodziców z przedszkolem. Swoje urodzinki miał Miś, ale my świętowaliśmy także z innymi przytulankami, np. z tygryskami, z panterkami, zeberkami, króliczkami.

Przedszkolaki zaprosiły rodziców do piosenki z ilustracją ruchową  „Niedźwiadek”. Ubaw po pachy, spróbujcie w domku się w to pobawić. Na melodię „ Mam chusteczkę haftowaną” śpiewajcie:
Jedna łapka, druga łapka (podnosimy prawą, potem lewą rękę)
ja jestem niedźwiadek. (pokazujemy na siebie)
Trzecia łapka czwarta łapka (pokazujemy prawą, lewą nogę)
a to jest mój zadek. (klepiemy się po pupie)
Lubię miodek, kocham miodek (masujemy brzuszek prawą, lewą ręką)
Wybieram go pszczółkom (pokazujemy wybieranie miodu)
Jedną łapką, drugą łapką (podnosimy  prawą, lewą rękę)
Albo piję rurką. (naśladujemy picie rurką).

Podziwialiśmy  taniec dzieci w parach do piosenki „ Ja Cię pocałuję”, a następnie nasi goście wykazali się zdolnościami podczas zabawy ze śpiewem „”Ja mam misia””. W między czasie mały quiz „Co wiem o misiach?” Na pytanie Co lubią jeść misie ? Odpowiedź była prosta i postanowiliśmy sprawdzić jak smakuje miodek, który tak bardzo uwielbia Kubuś Puchatek. Kilku śmiałków bawiło się w „Wyjadanie miodku”, które polegało na jak najszybszym zjedzeniu miodu z talerzyka tylko za pomocą języka, bez pomocy rąk. Wiele radości sprawiły także konkursy sprawnościowe. „Przejście misiów leśną ścieżką” – mama Lenki i Mikołaja, oraz tata Nikoli i Maćka poradzili sobie z tym bez problemu, co wskazuje, że są wysportowani, lub są łakomczuchami, gdyż na mecie czekało na nich misiowe ciasteczko. Ooo, nie tak łatwo natomiast, mieli zawodnicy, którzy „misiową łapką „zbierali wykałaczki. Zabawne było rysowanie misia z zawiązanymi oczami  wg instruktażu prowadzącej. Jeśli macie ochotę spróbować, to proszę bardzo, podajemy tekst:

On uwielbia się objadać-wiesz to nie od dziś!
Rysujemy duże koło, już brzuszek ma miś.
Teraz głowa: mniejsze kółko. Ależ jesteś zuch!
Małe oczy, buzia, nosek, to następny ruch.
A na koniec cztery łapki-zrób to tak jak ja.
Nie zapomnij też o uszach, miś je także ma.

Troszeczkę zmieniliśmy zabawę „Stary niedźwiedź”. U nas śpiochem był Tygrys- tata Zuzi. W dalszej kolejności  odbyły się ćwiczenia „razem” metodą W.Sherborne:„Rowerek”, „Taczki”,  „Tunel” oraz  „Kołyska”- relaksacja przy muzyce, tulenie się i kołysanie na boki.
Na zakończenie wyłoniliśmy  spośród rodziców zwycięzcę  konkursu: „Najfajniejsze pluszakowe przebranie”. Z pomocą mamy Kuby, ustaliliśmy,że jest to mama Tygrysica i jej córeczka Sara oraz tata Niki i Gabrysia. Za milusińskie przebranie  upominek  otrzymała  nasza pani Lusia.
Nagrody ufundował Dyrektor Parku Wodnego w Hajnówce, Pan Mirosław Chilimoniuk. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
Wszystkie pluszaki małe i duże zasłużyły na poczęstunek „Małe co nieco".
Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor. Dziękujemy rodzicom za przybycie i mamy nadzieję, że „do następnego razu... „.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch  i Iwona Gierasimiuk

NASZE GRUPY 2014-2015