Start Rok 2014/2015 Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś – zajęcia u Jeżyków

Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś – zajęcia u Jeżyków PDF Drukuj Email
środa, 26 listopada 2014 21:29, odsłon: 2088

alt„Miś jest mały i puchaty, miś jest fajny i kudłaty, miś jest fajny jak ta kula, misia zawsze się przytula. Lecz czasami też tak bywa, że się o nim zapomina. A więc wezmę misia czule i do niego się przytulę”. 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień  Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci z grupy Jeżyków w tym dniu przyniosły do przedszkola swojego ukochanego misia, który czasami był tygrysem, ale był to ulubiony pluszak.

Na początek przedszkolaki wysłuchały historii powstania pluszowego misia, następnie wraz z misiami bawiły się przy piosenkach „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”. Nie zabrakło również konkursów, podczas których zgadywały, z jakich bajek pochodzą utwory muzyczne, jak wyglądają i nazywają się bohaterowie tych bajek oraz zlizywanie miodu z talerzyka bez pomocy rąk. Na moment na uroczystość wpadła Pani Dyrektor, która wraz z dziećmi odtańczyła Taniec Niedźwiedzi. Po udanych tańcach wszyscy odpoczęli przytulając się do swoich ukochanych misi. Na zakończenie dzieci wzorowo zdały test z wiedzy o niedźwiedziu brunatnym, a w nagrodę otrzymały miodek, który wyjadały z talerzyków za pomocą wafelków. Był to bardzo słodki i przytulny dzień w grupie.

Anna Olszewska, Małgorzata Reduch

NASZE GRUPY 2014-2015