Start Rok 2014/2015 Jeżyki na poczcie

Jeżyki na poczcie PDF Drukuj Email
wtorek, 11 listopada 2014 21:22, odsłon: 1363

altW czwartek 6 listopada 2014 r.  przedszkolaki z grupy III – „Jeżyków” wybrały się z odwiedzinami na Pocztę Polską. Celem wycieczki było zapoznanie się z instytucją poczty, pracą urzędników pocztowych oraz listonosza. Przed wyjściem dzieci wykonały laurkę dla wszystkich pracowników poczty.

Na początku wycieczki obejrzeliśmy hol główny, okienka, w których przyjmowane są listy oraz paczki. Dowiedzieliśmy się, że oprócz nadawania i odbierania listów i paczek możemy też kupić lub zaprenumerować czasopisma i gazety. Poznaliśmy również zakres usług pocztowych oraz jakie zadania spełnia ten urząd w naszym życiu. Następnie dzieci zwiedziły pomieszczenia poczty. Największe zainteresowanie wzbudziły stanowiska pracy listonoszy. Każdy z nich ma duży, wygodny fotel oraz półeczki z nazwami ulic, do których wkłada odpowiednie listy. Następnie listy wędrują do torby pana listonosza lub pani listonoszki i dalej wkładane są do naszych skrzynek pocztowych. Na miejscu dzieci mogły przymierzyć ciężką torbę listonosza.
Na zakończenie wycieczki dzieci wręczyły laurkę i zrobiły wspólne zdjęcie w tle logo poczty oraz otrzymały kolorowanki jako drobny upominek od pracowników poczty. Wycieczka okazała się bardzo interesująca i pouczająca, a dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń.

Halina Pawluczuk,  Anna Olszewska

NASZE GRUPY 2014-2015