Start Rok 2014/2015 Wycieczka do piekarni „Podolszyńscy”.

Wycieczka do piekarni „Podolszyńscy”. PDF Drukuj Email
wtorek, 28 października 2014 21:42, odsłon: 1412

alt23 października dzieci z grupy „Jeżyków” wybrały się na wycieczkę do piekarni „Podolszyńscy”. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba oraz poznanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska, jak wygląda piekarnia od środka.  A w piekarni wszystko było ciekawe: misy na ciasto, pojemnik z mieszadłem, ogromna patelnia do smażenia pączków oraz maszyna do krojenia pieczywa.

Obejrzały również sklep, w którym sprzedawane są różne rodzaje chleba i bułeczek. Na koniec dzieci podziękowały i wręczyły laurkę oraz  zostały obdarowane słodkim upominkiem – świeżo upieczonym pączkiem. Było interesująco i pachnąco. Do przedszkola dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.Serdecznie dziękujemy właścicielom i pracownikom piekarni „Podolszyńscy” za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Nauczycielki z grupy Jeżyków

NASZE GRUPY 2014-2015