Start Rok 2014/2015 Ptaki – władcy przestworzy – zajęcia z pracownikiem Białowieskiego Parku Narodowego

Ptaki – władcy przestworzy – zajęcia z pracownikiem Białowieskiego Parku Narodowego PDF Drukuj Email
wtorek, 28 października 2014 20:59, odsłon: 1470

alt17 października 2014r. grupa „Sarenek” gościła panią Asię Bober – pracownika Białowieskiego Parku Narodowego i mamę Igora. Tematem spotkania były ptaki mieszkające w Puszczy Białowieskiej, ich wygląd, zwyczaje i środowisko życia. Cały tydzień dzieci poznawały ptaki na zajęciach i zbierały informacje zawarte w książkach, czasopismach i albumach przyrodniczych, pani Asia miała okazję sprawdzić czego się nauczyły i czy zapamiętały jak zbudowany jest ptak.

Duże zainteresowanie przedszkolaków wzbudziła prezentacja multimedialna o ptakach puszczańskich, którą przedstawiła pani Asia, opowiadając z wielką pasją o sowach, ich doskonałym słuchu, dzięciołach, ptakach odlatujących na zimę do ciepłych krajów, demonstrując również nagrania ptasich odgłosów. Wszystkie dzieci były bardzo zaskoczone, że w naszej Puszczy Białowieskiej żyje aż ponad 200 przedstawicieli różnych gatunków ptaków.

Nasz gość przygotował też dzieciom bardzo ciekawe eksperymenty, które miały uświadomić małym badaczom jak ptaki radzą sobie zbierając różnorodne pokarmy za pomocą dziobów, które nie maja zębów i jak chwytają swoją zdobycz za pomocą pazurów czy szponów. Doświadczenia wykonane przez dzieci pod kierunkiem pani Asi pobudziły dzieci do „przyrodniczego” myślenia, zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Na zakończenie przedszkolaki z grupy „Sarenek” pokolorowały kredkami „fantastyczne sowy” i wręczyły zaprzyjaźnionej pani przyrodnik – pani Asi Bober, własnoręcznie wykonaną laurkę z podziękowaniem za bardzo ciekawe spotkanie wzbogacające ich  wiadomości na temat ptaków Puszczy Białowieskiej.

Opracowała: J.Ruszuk

NASZE GRUPY 2014-2015