Start Rok 2014/2015 ,,Co widzisz pod lupą ? ”- zajęcia badawcze w grupie ,,Sarenek”

,,Co widzisz pod lupą ? ”- zajęcia badawcze w grupie ,,Sarenek” PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 22:59, odsłon: 1328

altW dniu 10.10.2014r. dzieci z grupy ..Sarenek” poznawały właściwości ziaren zbóż: pszenicy, owsa, żyta, jęczmienia i kukurydzy. Wnikliwie oglądały nasiona pod lupą i dostrzegły, że ziarna różnią się od siebie wielkością, kształtem i kolorem. Dowiedziały się też, iż z wyżej wymienionych zbóż produkuje się mąkę, a następnie wypieka się różnego rodzaju pieczywo. Przypomniały sobie też proces wypiekania w piekarni zaobserwowany podczas wycieczki w dniu 09.10.2014r.

Wypowiedzi dzieci utwierdziły mnie w przekonaniu,że warto organizować wycieczki i zajęcia badawcze, gdyż tylko bezpośrednia obserwacja różnego rodzaju zjawisk i przedmiotów zostawia trwały efekt w ich pamięci. Na koniec zajęć dzieci wykonały ,,zaczarowane obrazki” z różnego rodzaju nasion i przypraw.

Krystyna Czurak

NASZE GRUPY 2014-2015