Start Rok 2014/2015 Ustanawiamy Rekord Guinnessa!!!!!!!!!

Ustanawiamy Rekord Guinnessa!!!!!!!!! PDF Drukuj Email
czwartek, 16 października 2014 20:38, odsłon: 1678

alt30 września 2014r. o godzinie 12:00 dzieci z grup: „Wiewiórek”, „Zajączków”, „Sarenek”, „Jeżyków” i „Żubrów” naszego przedszkola wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu – ustanowieniu Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. To przedsięwzięcie w ramach największego w Polsce programu profilaktyki higieny jamy ustnej - Akademii Aquafresh – miało na celu zwrócenie uwagi na problem próchnicy wśród dzieci. Szacuje się , że w Polsce ponad 90% dzieci może mieć ten problem.

W ramach Akademii Aquafresh i realizowanego programu promocji zdrowia w naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia edukacyjne z dziećmi, mające na celu wytworzenie w nich nawyku regularnego mycia zębów i tym samym zapobieganiu próchnicy, która już u przedszkolakówstanowi znaczący problem.
W dniu ustanowienia Rekordu 30 września br. dzieci były dobrze przygotowane do przeprowadzenia tej akcji, wszystkie miały: szczoteczkę do zębów, pastę do zębów,  kubek na wodę i o godzinie 12:00 z wielkim zapałem i radością przystąpiły do mycia zębów, aby „pobić” wymarzony rekord.Około godziny 12:30 organizatorzy tego wielkiego wydarzenia ogłosili ustanowienie Rekordu. Wzięło w nim udział 257 500 dzieci w przedszkolach na terenie całej Polski. Aby uczcić sukces, nasi „rekordziści” otrzymali pamiątkowe certyfikaty a przedszkole – dyplom z podziękowaniem, który został wyeksponowany w holu przedszkola.
Jesteśmy dumni, ż nasze przedszkole uczestniczyło w tej ogólnopolskiej akcji ustanowienia Rekordu Guinnessa, a rodziców zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami pod hasłem „Pokaż nam swoją pastusiową rodzinkę” w terminie od 3 do 21 listopada 2014r. (szczegóły konkursu na stronie internetowej www.akademia-aquafresh.pl). Zapraszamy!

Komisarz Rekordu Guinnessa Joanna Ruszuk

NASZE GRUPY 2014-2015