Start Rok 2014/2015 O zajączku w 4-latkach

O zajączku w 4-latkach PDF Drukuj Email
niedziela, 28 września 2014 21:24, odsłon: 1696

alt26 września grupa 4–latków - „Zajaczków”,  spotkała się z p. Urszulą Olejnicką, leśnikiem z Nadleśnictwa Browsk, by dowiedzieć się jak najwięcej na temat swego patrona grupowego – zająca. Podczas prezentacji audiowizualnej, przedszkolaki  otrzymały sporą dawkę informacji o nowym bohaterze, których utrwaleniem zajmować się będą cały „zajączkowy rok”.

Nasze przedszkolaki przygotowały dla p. Uli zagadkę muzyczno-ruchową, w której trzeba było rozpoznać nazwy występujących tam zwierząt. Jak się okazało, nie było to trudne zadanie. Były tam oczywiście zające... Co było dalej? Zatańczyliśmy, zaśpiewaliśmy a na koniec kolorowaliśmy zajączka.

Ważne terminy do zapamiętania:
•    Słuchy – uszy zajęcze
•    Skoki – tylne nogi
•    Omyk – ogon
•    Kotlinka  - legowisko

Dziękujemy p. Uli Olejnickiej za niezwykle interesującą lekcję o zajączku a także za przysłowiową „marchewkę”, czyli za nagrody dla każdego dziecka – kredki. Bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie.

J. Wołkowycka

NASZE GRUPY 2014-2015