Start Rok 2014/2015 Spotkanie adaptacyjne w grupie najmłodszych przedszkolaków

Spotkanie adaptacyjne w grupie najmłodszych przedszkolaków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 września 2014 15:52, odsłon: 2108

altW sobotnie popołudnie 30.08.2013 r., zgodnie z tradycją , odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia adaptacyjne, na które zostały zaproszone nowo przyjęte dzieci 3 i 4 – letnie wraz z rodzicami. Gości powitała uśmiechnięta Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która przedstawiła personel pracujący w grupie, specjalistów i organizację dnia przedszkolnego. W dalszej części spotkania, odpowiadała również na wszelkie pytania i wątpliwości rodziców.

Celem naszego spotkania było ułatwienie dzieciom przekroczenia progu dom - przedszkole. Podczas zajęć dzieci i ich opiekunowie angażowani byli  w różnorodne formy aktywności. Wspólne muzyczne zabawy, tańce, piosenki, zintegrowały i małych i dużych. Frajdą było smarowanie rączek  farbą i odbijanie ich na kartce.  „Wiewióreczki”otrzymały od Rady Rodziców przyjacielskie przytulanki Żyrafki. Nie zapomnieliśmy także o naszym wężu Marcelu, z którym byliśmy na krótkim spacerku i placu zabaw.
Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu spotkaniu dzieci łatwiej zaadoptują się w przedszkolu, traktując to miejsce jako przyjazne i bezpieczne.

„Najtrudniejszy pierwszy krok,
Za nim innych zrobisz sto,
Najtrudniejszy pierwszy gest,
Przy drugim już łatwiej jest.

Najtrudniejszy pierwszy krok,
Potem łatwo mija rok.
Najtrudniejszy pierwszy dzień
Sam jutro przekonasz się”