Start Rok 2013/2014 Wakacyjne zabawy młodszych przedszkolaków na basenie przy OSiR w Hajnówce

Wakacyjne zabawy młodszych przedszkolaków na basenie przy OSiR w Hajnówce PDF Drukuj Email
środa, 06 sierpnia 2014 22:33, odsłon: 2243

0314_mini18 lipca 2014r. młodsze przedszkolaki z naszego przedszkola, pod opieką nauczycielki Joanny Ruszuk oraz pani Justyny, pani Ali i pani Lucyny, uczestniczyły w zajęciach na basenie miejskim przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Pod fachowym, czujnym okiem ratownika i opiekunek, przedszkolaki korzystały z zabaw w wodzie, które miały je zachęcić do nauki pływania na basenie.

Pływanie wpływa wszechstronnie na rozwój fizyczny dzieci (koryguje wady postawy i hartuje organizm), rozwija emocje i kontakty społeczne przedszkolaków, a zajęcia na basenie są dla nich źródłem radości i ruchu. W czasie tych wakacyjnych zajęć w wodzie można było zaobserwować, jak dzieci cieszą się podczas wspólnych harców z rówieśnikami i jak fantastycznie sobie radzą.
Pływać warto uczyć w każdym wieku, a im młodsze dziecko, to nauka przychodzi łatwiej, bez wysiłku, w formie zabawy. Jest to bardzo popularna forma zajęć ruchowych, a ruch, jak udowadniają badania naukowe, jest jednym z najważniejszych czynników w rozwoju przedszkolaka. Warto więc uczynić wszystko, aby zapewnić swojemu dziecku jak najwięcej możliwości rozwoju sprawności ruchowych. W tym okresie dziecko jest pełne energii, lubi biegać, skakać – jest w „złotym wieku” motoryczności. Najgorszym wyjściem z tej sytuacji jest próba „uspokojenia” dziecka poprzez włączenie mu bajki lub gry komputerowej. Na tym etapie, to nie bajka, ale ruch jest niezwykle ważnym czynnikiem w tworzeniu inteligencji dziecka.
Zachęcamy wszystkich rodziców i dzieci do korzystania z zajęć na hajnowskich pływalniach!

Opracowała: J.Ruszuk

NASZE GRUPY 2013-2014