Start Rok 2013/2014 „Urodziny Marchewki” w grupie Sarenek

„Urodziny Marchewki” w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
niedziela, 11 maja 2014 13:10, odsłon: 2483

0292_miniObchody urodzin marchewki  to część realizowanego w przedszkolu projektu zatytułowanego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem tego spotkania było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców.

Na przykładzie marchewki dzieci określały jej jadalne części i poznawały sposoby wykonania z niej surówki. Po dodaniu jabłuszka wyszedł nam witaminowy smakołyk. Do tego chipsy marchewkowe, wesoła muzyczka i impreza udana. W tym dniu w ubiorach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy. Solenizantkę (w której rolę wcieliła się Nikola) przywitano piosenką „Na marchewki urodziny". Po zdrowym poczęstunku, był czas na zabawy taneczno-ruchowe. Przedszkolaki obiecały, że już zawsze będą zjadać to pyszne warzywo. Pomarańczowo-witaminowo-marchewkowe zajęcia dostarczyły wszystkim dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.

Agnieszka Panasiuk- Kaczoch

NASZE GRUPY 2013-2014