Start Rok 2012/2013 „Rybki” – zajęcia otwarte w grupie I

„Rybki” – zajęcia otwarte w grupie I PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lipca 2013 16:12, odsłon: 2979

0155_mini24 czerwca odbyły się w grupie „Wiewióreczek” zajęcia otwarte. Dzieci oraz nauczycielki grupy zaprosiły rodziców na zajęcia, aby pokazać im jak pięknie i cierpliwie potrafią pracować w przedszkolu. Na zajęciach gościliśmy też z radością naszą Panią Dyrektor – Dorotę Durzyńską.

Zajęcia były prowadzone metodami aktywizującymi: Metodą Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Metodą Edukacji przez Ruch Doroty Dziamskiej oraz metodą opowieści muzyczno – ruchowej.

Na początek dzieciaczki pokazały rodzicom jak doskonale orientują się w schemacie swojego ciała podczas kilku zabaw powitały wszystkie części swojego ciała, warto zaznaczyć, że nikt się nie pomylił.

Po tym krótkim wstępie do sali wszedł niespodziewanie gość. Okazało się, że nazywa się on Pan Rybak i zajmuje się łowieniem ryb. Zainscenizował on wiersz S. Daraszkiewicza „Rybak” recytowany przez panią Ulę. Następnie Pan Rybak „przepytał” dzieci z treści wiersza. Okazało się, że dzieci bardzo uważnie słuchały i znają odpowiedzi na wszystkie pytania. W nagrodę Pan Rybak zaprosił ich na wycieczkę nad jezioro. Przy akompaniamencie pianina dzieci pokonywały różne przeszkody (deszcz, kałuże, las, wiatr, legowisko niedźwiedzia…) aby w końcu dotrzeć do jeziora i złowić rybkę. Dzieci zatańczyły taniec ze swoją zdobyczą, a pani Ula wyłowiła ze stawu jeszcze jedną rybkę – „złotą”! Wszystkie dzieci mogły prosić rybkę o spełnienie jednego życzenia.

Następnie uczyliśmy się rysować fale – palcem w powietrzu, palcem na dywanie, później niebieską kredką na kartce w rytm spokojnej muzyki z filmu „Love story”. Na pięknych błękitnych falach każdy przykleił złowioną w jeziorze rybkę, mamusie i panie podpisały prace, które można podziwiać na tablicy „Wiewióreczek” w holu przedszkola.

Na zakończenie wszyscy dostali nagrody za dobrą pracę: dzieci – naklejki, rodzice – ulotki z informacjami dotyczącymi znaczenia ryb w diecie małych dzieci.

Mamy nadzieję spotykać się w następnym roku częściej na podobnych zajęciach. Do zobaczenia!

Bogusława Wołodkiewicz

Urszula Raczkowska – Filinowicz