Start Rok 2012/2013 Osiągnięcia dzieci z grupy IV-sześciolatki

Osiągnięcia dzieci z grupy IV-sześciolatki PDF Drukuj Email
czwartek, 06 czerwca 2013 18:05, odsłon: 2555

Osiągnięcia dzieci z grupy IV- sześciolatki. 0150_mini

Piosenka Białoruska”- eliminacje rejonowe i centralne.

22 maja w Hajnowskim Domu Kultury przedszkolaki z grupy IV zaśpiewały na rejonowych eliminacjach dwie piosenki w języku białoruskim. Jeden z utworów był o bocianie, drugi o wakacjach. Grupę „Dzwoneczki"  tworzą sześciolatki, które już w tym roku opuszczają przedszkole. Po wakacjach, czeka na nich szkoła... Na zakończenie swojej przygody wyśpiewały II miejsce w konkursie rejonowym, a tym samym dostały zaproszenie na eliminacje centralne. 29 maja byliśmy w Bielsku Podlaskim, gdzie na scenie Bielskiego Domu Kultury dzieci zaprezentowały piosenkę wakacyjną i zajęły także II miejsce. Gratulacje!!! Solistką była Aleksandra Wasiluk, która pięknie śpiewała zwrotki, a pozostałe dzieci głośno i wesoło refren. Dodam, że pięknie prezentowały się dzieci w strojach biało-czerwonych. Dziewczynki uroczo wyglądały w opaskach z kwiatkami, a chłopcy dostojnie z czerwoną muchą pod szyją.

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”-eliminacje rejonowe.

Wielu chętnych się zmagało i pięknie recytowało wiersze polskich poetów. W tym roku do konkursu przystąpiło 71 dzieci. Celem konkursu było budzenie wrodzonego talentu dziecka do kreowania własnego świata poprzez żywe mówione słowo. Magdalena Gierasimiuk otrzymała NAGRODĘ, Gabriel Kędyś i Paweł Aleksiejuk otrzymali WYRÓŻNIENIE.

Konkurs recytatorski w języku białoruskim „Роднае слова”-eliminacje centralne

W eliminacjach centralnych II miejsce otrzymała Dorotka Jurczuk, która rozweseliła widownię wierszem „Злосная муха”.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

NASZE GRUPY 2012-2013