Start Rok 2012/2013 Nasze prace z koła ,,Rękodzieła Artystycznego”

Nasze prace z koła ,,Rękodzieła Artystycznego” PDF Drukuj Email
piątek, 05 kwietnia 2013 14:57, odsłon: 2425

0135_miniW ramach realizacji programu własnego pani Agnieszki Zalewskiej, dzieci z grupy zajączków uczestniczyły w czwartych zajęciach plastycznych koła ,,Rękodzieła Artystycznego”. Tematem zajęć były jajka wielkanocne z cekinami. Poprzednio 4-latki wykonali aniołki świąteczne, maski karnawałowe i zwierzątka z masy solnej.

Każde zajęcia, w których dziecko uczestniczy, przyczyniają się do wspomagania jego wszechstronnego rozwoju, doskonalą sprawność manualną, pobudzają wyobraźnię i wrażliwość, co powoduje, że postawa dziecka jest postawą małego artysty. Bezpośredni kontakt ze sztuką wpływa dodatnio na osobowość, a tym samym zaspokaja potrzeby emocjonalne i psychiczne, twórczość dziecka staje się twórczością ekspresyjną.

Członkowie koła ,,Rękodzieła Artystycznego” uczestnicząc w zajęciach wyciszają negatywne emocje i aktywnie angażują się w swoje dzieła. Zajęcia plastyczne są jedyne w swoim rodzaju, gdyż każda wypowiedź artystyczna jest tu prawidłowa. Przeżycia, jakich uczestnicy doznają w toku wykonywania prac plastycznych, wzbogacają ich życiowe doświadczenia. Młodzi twórcy potrafią już zinterpretować temat na swój indywidualny i niepowtarzalny sposób. Wiele rzeczy widzą na nowo oraz umieją przekazać wartości ulotne, trudne do uchwycenia nastroje, emocje i subtelności uczuć. Stosowanie różnych technik plastycznych daje wiele radości i wzbogaca warsztat dziecka.

Dzieci z dużym zaangażowaniem, dokładnością, chęcią wykonują swoje prace i z niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć.

Agnieszka Zalewska

NASZE GRUPY 2012-2013