Start Rok 2012/2013 Dzieci z grupy 6-latków integracyjnych włączyły się w obchody Światowego Dnia Wody

Dzieci z grupy 6-latków integracyjnych włączyły się w obchody Światowego Dnia Wody PDF Drukuj Email
czwartek, 28 marca 2013 16:09, odsłon: 2621

0130_miniDzieci z grupy 6-latków integracyjnych włączyły się w obchody Światowego Dnia Wody w ramach, którego dowiadywały się o znaczeniu wody dla człowieka, zwierząt i roślin. Zastanawiały się w jaki sposób możemy oszczędzać wodę,wykonywały różne doświadczenia.

Poznały również obowiązki i zasady jakimi powinien kierować się przyjaciel wody.Następnie złożyły uroczystą przysięgę podczas której obiecały że będą mądrze i oszczędnie używać wody oraz że od tej chwili są przyjacielami wody.

Co to jest moi mili?

W studni - dudni,

W rzece - ciecze,

W stawie - stoi.

Przyjaźń została przypieczętowana kropelką wody namalowaną przez nauczycielki na policzkach dzieci.Na koniec zajęć dzieci zdrowe i dzieci o specjanych potrzebach edukacyjnych wykonały wspólnie prace plastyczną. Podczas jej tworzenia dzieci były pełne zaangażowania, współpracowały ze sobą.Na twarzach dzieci gościł uśmiech i duma z pięknie wykonanej pracy.

Urszula Kiryluk

Marta Kalinowska-Szymańska