Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
niedziela, 14 kwietnia 2024 05:51, odsłon: 160

Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu

Pięknym, słonecznym dniem do naszego przedszkola przyszła WIOSNA. Na jej powitanie, wyruszyły dzieci para za parą, ze wszystkich grup przedszkolnych: Sówek, Wiewiórek, Zajączków, Żuberków, Sarenek, Jeżyków i Lisków. Tradycyjny korowód prowadziła kukła Marzanny a tuż za nią dzieci z gałązkami udekorowanymi kolorową bibułą, balonikami i proporczykami z symbolami wiosny.

Przedszkolaki jak co roku przespacerowały się okolicznymi uliczkami, „zablokowały” na chwilę ruch uliczny przy hajnowskim rondzie, symbolicznie zanurzyły zimową pannę – Marzannę w rzece Leśnej i z radosnymi  okrzykami: „Witaj Wiosno!” powróciły do przedszkola.

Na pamiątkę powitania nowej pory roku powstała również praca plastyczna pt. „Pani Wiosna”, która została sklejona z małych fragmentów (kapelusza, bluzki, spódnicy, torebki, butów, łąki, bukietu i włosów) stworzonych przez dzieci i panie ze wszystkich grup.

Cieszymy się bardzo z naszej wspólnej, patchworkowej Pani Wiosny, tym bardziej, że codziennie nas wita w wejściu do przedszkola. Z nadejścia wiosny oczywiście też…

Jolanta Wołkowycka

Zdjęcia: Elżbieta Wołkowycka

Zdjęcia przedstawiają  wiosenny przemarsz  przedszkolaków z kukłą Marzanny ulicami miasta Hajnówki.