Walentynkowe zabawy w Sali Doświadczeń Świata – Snozelen PDF Drukuj Email
czwartek, 14 marca 2024 19:14, odsłon: 290

Walentynkowe zabawy w Sali Doświadczeń Świata – Snozelen

Walentynki to wyjątkowy dzień dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki tego typu dniom możemy wspierać rozwój dziecka poprzez wiele kreatywnych działań. Warto pokazać dzieciom, że okazywanie uczuć jest dobre i ważne nie tylko przez jeden dzień w roku, ale przez cały rok. Bo to, co naprawdę się liczy to życzliwość, sympatia i szacunek okazywany drugiemu człowiekowi.
W tym wyjątkowym dniu dzieci mogły doświadczyć ciekawych zajęć takich jak: zajęcia relaksacyjne poprzez masaż gąbeczkami w kształcie serca, masaż stóp i dłoni. Dzieci także segregowały serca kolorami od najmniejszego do największego, układały gąbeczki w wieżę, przyklejały na kolumnę wodną wyznaczoną ilość serc, pływały na łóżku wodnym, które zamieniło się w morze serc. Bawiły się także tablica szpilkową, która daje możliwość odtwarzania kształtów poprzez odciskanie.
Dzień walentynkowy można zaliczyć z pewnością do bardzo udanego. Były to zajęcia pełne miłych i sympatycznych wrażeń.

Opracowała: Luiza Fiedorowicz

Zdjęcia: Dorota Ewelina Durzyńska i Luiza Fiedorowicz

Zdjęcia przedstawiają dzieci bawiące się podczas zajęć w Sali Doświadczeń Świata - Snozelen