Niezwykłe miejsce w naszym Przedszkolu - Sala Doświadczeń Świata PDF Drukuj Email
czwartek, 25 stycznia 2024 17:42, odsłon: 209

Niezwykłe miejsce w naszym Przedszkolu - Sala Doświadczeń Świata

Snoezelen, a inaczej Sala Doświadczania Świata jest to specjalnie wyciszone i zneutralizowane kolorystycznie pomieszczenie wyposażone w kolumny wodne, kurtyny światłowodowe, kącik lustrzany, a także w łóżko wodne i szereg innych pomocy dodatkowych takich jak np. projektory.

Nasze Przedszkole ma to szczęście, że kilka lat temu, przy okazji rozbudowy, zostało w taką salę wyposażone i od tamtej pory dzieci uczęszczające do przedszkola mają możliwość korzystania z niej podczas zajęć w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Do tej pory przedszkole miało dwóch certyfikowanych terapeutów metody Snoezelen, ale pod koniec ubiegłego roku jeszcze troje  nauczycieli odbyło szkolenie, które uprawnia ich do prowadzenia zajęć na tejże sali. Dzięki temu teraz więcej dzieci będzie mogło brać udział w organizowanych na tej sali zajęciach.

Jak zobaczycie Państwo na zdjęciach w galerii sala Snoezelen to miejsce, w którym każde dziecko, bez względu na problem z jakim się zmaga, znajdzie „kącik” odpowiedni dla siebie, w którym będzie czuć się dobrze i odkryje w sobie pokłady nowych możliwości. Zabawy kolorowymi światłowodami, dotykanie piorunów na projektorze oraz pływanie na łóżku wodnym do tylko niektóre możliwości jakie niesie za sobą spędzony na tej sali czas. Zobaczcie Państwo sami. Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii przedstawiającej dzieci oraz terapeutów podczas zajęć na Sali Poznawania Świata – Snoezelen.

Opracowała: Małgorzata Lipnicka – Pleskowicz

Zdjęcia: Luiza Fiedorowicz, Katarzyna Culepa, Dorota Durzyńska