Finał Zbiórki Żołędzi na polanę żubrową. PDF Drukuj Email
czwartek, 16 listopada 2023 23:03, odsłon: 296

Tegoroczna jesień wyjątkowo obficie obsypała swoimi owocami drzewa dębowe. Pewnie dlatego dzieci i rodzice z naszego przedszkola wykazali większe niż dotychczas zaangażowanie by przynosić zebrane żołędzie do przedszkola. Tak jak co roku wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w „Zbiórce Żołędzi” na polany dla żubrów, którego głównymi organizatorami były Nadleśnictwa: Browsk i Hajnówka. Ponad miesiąc czasu zbierane były żołędzie dla naszych przyjaciół z Puszczy Białowieskiej, by na koniec akcji wszystko zliczyć i podsumować.

Oto wyniki:

·       w zbiórce wzięło udział 34 dzieci i rodziców z naszego przedszkola,

·       zebrano razem 388 kg,

·       największą aktywnością wykazała się grupa Sówek – 13 uczestników.

Nagrodzono:

Tymek  Adamiuk – 140 kg

Kacper Kisielewski – 40 kg

Hania Wrublewska – 33 kg

Aleksander Markowski – 22 kg

Laura Downarowicz – 21,55 kg

Filip Łapiński – 20 kg

Damian Topór – 16 kg

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji a nagrodzonym dzieciom i rodzicom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy również pracownikom Nadleśnictwa Hajnówka (szczególnie Pani Agnieszce Laskowskiej-Ginszt) za koordynację działań i udział w uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród.

Koordynatorki: Jolanta Wołkowycka i Justyna Moroz

Zdjęcia: Barbara Koźluk

Zdjęcia przedstawiają dzieci i panie ze wszystkich grup przedszkolnych podczas uroczystego podsumowania akcji "Zbiórki żołędzi" z udziałem pracowników Nadleśnictwa Hajnówka.