Sówki na Dziecięcej Komendzie Policji w Hajnówce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 listopada 2023 08:18, odsłon: 316

W dniu 18 października najmłodsza grupa Sówki wybrała się do Dziecięcej Komendy Policji w Hajnówce. Podczas naszej wizyty przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpieczniej. Dzieci słuchały również książki czytanej przez Panią Funkcjonariusz ,,Kicia Kocia zostaje policjantką”. Wszystkie przedszkolaki odcisnęły swój palec na kartce, aby zobaczyć swoje linie papilarne. Następnie same zmięły się w Funkcjonariuszy Policji podczas pamiątkowego zdjęcia.

Na koniec obejrzały również radiowóz policyjny, pożegnały się i wróciły do przedszkola.

Pan Policjant mundur nosi

I porządku wciąż pilnuje.

Rano, w nocy, po południu.

Wszystko zawsze kontroluje.

Czy bezpiecznie jest na drodze?

Czy przepisów nikt nie łamie?

Jeśli ktoś coś złego zrobi.

Pan policjant mandat daje.

,,Pan Policjant” autor nieznany

Luiza Fiedorowicz

Zdjęcia przedstawiają grupę Sówki podczas wycieczki w Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce.