Sówki i ich pierwsze zajęcia z Zooterapii PDF Drukuj Email
niedziela, 05 listopada 2023 22:53, odsłon: 311

Zooterapia to terapia rozwijająca pozytywne emocje u dzieci poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzętami. W październiku grupa Sówek po raz pierwszy uczestniczyła w zajęciach z Zooterapii, podczas których dzieci zobaczyły i poznały dwie świnki morskie, którego tego dnia odwiedziły nasze przedszkole. Przedszkolaki tego dnia miały okazję dowiedzieć się czym takie zwierzątka się żywią. Dzieci chętnie współpracowały podczas zajęć, przygotowując pyszne smakołyki dla świnek, a później obserwowały, jak zwierzątka zajadają przygotowane przez nie witaminki.

Słoń ma trąbę, zebra pasy,

Małpka robi wygibasy.

Wielbłąd garba ma, rak – szczypce,

Płetwy są potrzebne rybce.

Ptak ma skrzydła, baran rogi,

A wąż nie ma nawet nogi.

Lis jest rudy, czarny kruk,

Zaś stonoga ma…sto nóg!

Takie różne, tak ich wiele,

Są to nasi przyjaciele.

Lekcja prosta wyciągnięta:

Dbajmy wszyscy o zwierzęta!

,,Zwierzaki” Grzegorz Podgórski

Luiza Fiedorowicz

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sówki podczas pierwszych zajęć z Zooterapii.