Ćwiczenia ewakuacyjne w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 19 października 2023 18:23, odsłon: 381

Dbając o bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu w dniu 17.10.2023r. zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Założeniem ewakuacji jest ratowanie personelu i dzieci przebywających w budynku przedszkola, przed skutkami zaistniałego zagrożenia spowodowanego pożarem lub  innym zagrożeniem. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.

Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Na określony znak czyli po usłyszeniu sygnału dźwiękowego zgodnie z Procedurą Ewakuacji wszyscy uczestnicy ćwiczenia opuścili sale wyjściami ewakuacyjnymi. Ewakuacja przebiegała bardzo sprawnie. Czas dotarcia pracowników wraz z dziećmi na miejsce zbiórki zajął tylko 3 minuty. Z raportów złożonych przez poszczególne wychowawczynie oddziałów przedszkolnych dla Pani Dyrektor wynikało, że wszyscy zostali ewakuowani. Pani Dyrektor złożyła meldunek o ewakuacji wszystkich przebywających w budynku osób dorosłych oraz dzieci do Pana Michała Rusaka referenta Urzędu Miasta Hajnówka do spraw Obrony Cywilnej.

W ćwiczeniach ewakuacji uczestniczyli także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Po udanej ewakuacji strażacy pokazali naszym przedszkolakom nowoczesny wóz strażacki oraz jego wyposażenie, opowiedzieli o pracy strażaka, a także odpowiedzieli na wiele trudnych pytań.

Justyna Karpiuk

Zdjęcia: Elżbieta Wołkowycka i Monika Olesiuk

Zdjęcia przedstawiają dzieci i pracowników przedszkola podczas ćwieczeń ewakuacyjnych z udziałem strażaków.