Start Rok 2011/2012 Ekologia w wierszu i piosence

Ekologia w wierszu i piosence PDF Drukuj Email
piątek, 13 kwietnia 2012 22:49, odsłon: 3194

0075_miniNajstarsze przedszkolaki z naszej placówki (grupy III, IV i V), w ramach działań ekozespołów, wzięły udział w Festynie Ekologicznym pod hasłem: „Ekologia w wierszu i piosence” zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Przedszkole Nr 5 w Hajnówce.

Najważniejsze cele spotkania to:

• przedstawienie niebezpieczeństw grożących życiu ludzkiemu spowodowanymi zanieczyszczeniem środowiska przyrodniczego;

• znalezienie sposobów na pozbycie się zanieczyszczeń środowiska

• prezentacje wokalne, taneczne i recytatorskie o treściach związanych z w/w tematyką

• popularyzacja Kodeksu Ekologa obu placówek

• rozpowszechnianie wiedzy ekologicznej w szerszym środowisku

• integracja hajnowskich placówek

Na zakończenie uroczystości zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że idee ekologiczne, które z koleżankami z Przedszkola nr 5 propagujemy, pozostawią ślad w wielu sercach i umysłach przyszłych, dorosłych mieszkańców Ziemi.

Jolata Wołkowycka

Przyćmienie