Świątecznym szlakiem muzycznym z artystami z Podlaskiej Filharmonii PDF Drukuj Email
środa, 28 grudnia 2022 21:47, odsłon: 348

Do naszego przedszkola chętnie przyjeżdżają goście, a nasze przedszkolaki chętnie gości przyjmują. Tak właśnie było 13 - go grudnia, kiedy nasze progi przekroczyła grupa czterech muzyków z Filharmonii Podlaskiej. Mocny wokal oraz instrumenty: gitara, flet i kontrabas zapewniły dzieciom ponad pół godziny wspaniałej nauki przez zabawę. Dzieci z każdej grupy wiekowej mogły poznać muzyczne świąteczne zwyczaje z niektórych krajów, m.in. Francji, Ukrainy, Czech, Niemiec, Stanów Zjednoczonych oraz Polski.

Pani, która przepięknie nam wszystkim śpiewała, zaprezentowała kolędy z każdego z tych krajów, śpiewając w tamtejszym ojczystym języku. Dzieci miały także okazję wziąć czynny udział w swego rodzaju przedstawieniu – mogły dopasować bombki w barwach narodowych danego kraju do ich flagi, która była umieszczona na tablicy oraz zrobić girlandę ze świątecznych kartek pocztowych. Dzieci wzięły udział w zabawie z czarnymi węgielkami – symbolem pochodzącym prosto z Czech, który niegrzeczne dzieci z tego kraju mogą znaleźć zamiast prezentu pod choinką, w Polsce jest to rózga i oczywiście mamy nadzieję, że nikt jej pod swoją choinką nie zobaczył. Wszystkie dzieci słuchały i oglądały występ artystów z ogromnym zainteresowaniem i podskakując w rytm muzyki wróciły po nim do swoich sal.

Po tak spędzonym przedpołudniu nie pozostało dzieciom nic innego jak wypatrywać, każdy w swoim domu, szczególnego gościa – Świętego Mikołaja – aby móc kolejny raz poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Małgorzata Lipnicka- Pleskowicz

Op

Zdjęcia przedstawiają występ muzyków z Filharmonii Podlaskiej dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola.