Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy Zajączków w „Samarytaninie” PDF Drukuj Email
środa, 28 grudnia 2022 21:37, odsłon: 459

Pięknie ubrana choinka, zapach słodkiego piernika, prezenty, rodziny gwar to tylko kilka rzeczy kojarzących się nam ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to jeden z najpiękniejszych okresów w roku, to czas magiczny, przepełniony radością, wesołym śpiewaniem kolęd. Dla wielu z nas to okres, w którym spotykamy się wspólnie z rodziną przy świątecznym stole. W przedświątecznym pośpiechu często jednak zapominamy, że właśnie relacje z innymi ludźmi są najważniejsze, a nie prezenty jakie znajdziemy pod choinką.

Budując pozytywne relacje społeczne i chęć sprawienia przyjemności występem artystycznym  spowodowały, że przedszkolaki  z grupy „Zajączków”  udały się do Prawosławnego Domu Opieki Społecznej „Samarytanin” w Hajnówce. Podczas spotkania z mieszkańcami domu dzieci zaprezentowały Jasełka, które wywołały u seniorów wzruszenie i radość. Mali aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Wspólnie z pensjonariuszami zaśpiewali kolędę „Niebo i ziemla”.

Po przedstawieniu nasi wychowankowie w imieniu Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej oraz całej społeczności przedszkolnej przekazali  mieszkańcom i pracownikom ośrodka kartki z życzeniami Wesołych Świąt.

Przedszkolaki spotkały się z cudownym przyjęciem w nagrodę za swój występ otrzymały słodkie upominki i zaproszenie do kolejnych odwiedzin.

Wizyta w „Samarytaninie” stworzyła dzieciom okazję aby poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki. Istotnym celem wizyty w Domu Opieki było uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez drobne dobre uczynki na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi ks. Janowi Wołkowyckiemu, pracownikom i podopiecznym Prawosławnego Domu Opieki „Samarytanin” za ciepłe przyjęcie i mile wspólnie spędzony czas.

Justyna Karpiuk

zdjęcia:  Elżbieta Wołkowycka

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Zajączków podczas wystepu - Jasełek w Prawosławnym Domu Opieki "Samarytanin" w Hajnówce.