Kolejne zadanie w ramach projektu Sensoryczny Kogel Mogel, czyli…. Dzień Guzika w grupie Żuberków. PDF Drukuj Email
niedziela, 11 grudnia 2022 23:10, odsłon: 399

Grudzień to magiczny miesiąc, w czasie którego przygotowujemy się do nadchodzących świąt. Ale jest to też miesiąc obfitujący w różne święta nietypowe. Jednym z nich jest Dzień Guzika, który obchodzimy 12 grudnia. Data ta może wydawać się nieco zagadkowa, bowiem przypada na 12 dzień 12 miesiąca roku, a guziki liczone są w tuzinach lub grosach, na które przypada 12 sztuk. Przedszkolaki z grupy Żuberków ten dzień świętowały nieco wcześniej, ale i tak był on pełen zabaw i różnych aktywności, bowiem był on połączony z realizacją kolejnego zadania w ramach projektu Sensoryczny Kogel Mogel.

Dla naszych przedszkolaków zostało przygotowane mnóstwo zadań. Dzieci opisywały guziki, następnie wskazywały w jakich częściach garderoby możemy je odnaleźć. Kolejnym zadaniem było odnalezienie ukrytych guzików w masie sensorycznej – tzw. sztucznym śniegu. Było to zadanie, które pobudziło nasz zmysł dotyku. Gdy wszystkie przedmioty zostały odnalezione, Żuberki przystąpiły do przewlekania sznurkiem specjalnie przygotowanych kartonowych sylwet guzików. Kolejnym etapem naszych działań była praca plastyczna, która również została wykonana z wykorzystaniem tytułowych przedmiotów, a pełniły one rolę świątecznych bombek. W ten sposób powstały piękne, guzikowe choinki. Dzięki zabawom przygotowanym na Dzień Guzika, dzieci miały okazję do usprawniania swoich rączek i paluszków, ale przede wszystkim miały okazję do wspólnego działania i integracji w grupie.

Monika Szwarc

Zdjęcia przedstawiają dzieci w czasie zabaw sensorycznych zorganizowanych z okazji Dnia Guzika.