Czerwony Kapturek i sesja fotograficzna. PDF Drukuj Email
wtorek, 06 grudnia 2022 22:44, odsłon: 480

Teatrzyk kukiełkowy łączy w sobie wiele dziedzin twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, plastykę. Dzieci obserwowały występ lalek teatralnych, zwanych kukiełkami. Bajka wszystkim dobrze znana przypomniała najważniejsze swoje przesłanie, aby być ostrożnym i nie ufać nieznajomym. Przedszkolaki po wysłuchaniu bajki i obejrzeniu teatrzyku kukiełkowego „Czerwony Kapturek” miały sesje fotograficzną. Dziewczynki się wystroiły w błyskotki, robiły fryzury aby pięknie wyglądać. Chłopcy, niektórzy nawet pod krawatem elegancko pozowali.

Wszystkie dzieci zrobiły zdjęcia w scenerii zimowo - świątecznej, taką pocztówkę, hmmmm... może dla świętego Mikołaja? Bo to już ten czas, że jesteśmy grzeczni, słuchamy pań i rodziców, czekamy na prezenty...

Ps. Jakby ktoś miał ochotę w domku zrobić swój spektakl, to super. Zabawa w teatr rozwija spostrzegawczość i pamięć. Kukiełki możemy wykonać niemalże ze wszystkiego np. skarpetki nie do pary. Wystarczy przyszyć do nich oczka z guzików albo namalować je flamastrami. Z plastikowych sztućców, drewnianych łyżek tez powstają cudne kukiełki. Można również  narysować, pokolorować, wyciąć i przykleić na patyczek. A dla leniuszków opcja zaangażowania gotowych lalek  i pluszaków.

Agnieszka Prokopiuk

Zdjęcia: Jolanta Wołkowycka

Na zdjęciach widzimy dzieci podczas spektaklu oraz sesji fotograficznej. Na kolejnych zdjęciach prezentują się grupy przedszkolne.