Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Sówek PDF Drukuj Email
wtorek, 06 grudnia 2022 19:30, odsłon: 544

Pasowanie na Przedszkolaka jest jedną najważniejszych uroczystości nowych adeptów przedszkola. To czas gdy maluszki prezentują swoje umiejętności przed swoimi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. 23 listopada w naszym przedszkolu, dzieci z grupy Sówek świętowały to szczególne wydarzenie. W gronie rodzinnym, Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej oraz Pani Wicedyrektor Bogusławy Wołodkiewicz odbyło się wyczekane i od początku roku szkolnego organizowane Pasowanie na Przedszkolaka.

Przedszkolaki zaprezentowały repertuar złożony z tańców, wierszy i piosenek, zdominowanych tematyką jesienną. Oklaski i wzruszenia najbliższych były największą nagrodą dla maluszków.

Jednak to moment pasowania na przedszkolaka był tym najważniejszym i decydującym o kolejnym etapie życia przedszkolnego. Głos w tej sprawie zabrała nasza Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska, która w ciepłych słowach pogratulowała dzieciom wspaniałej prezentacji a wszystkim paniom pracującym w grupie Sówek, znaczących osiągnięć w pracy wychowawczo - dydaktycznej.

Pasowanie, czyli przykładanie ołówkiem – „gigantem” do ramienia dziecka przez Panią Dyrektor, był już tylko formalnością. Dodatkowo wszystkie przedszkolaki otrzymały z rąk pani Wicedyrektor pamiątkowe dyplomy. I żeby tego nie było mało, nasza grupa została obdarowana przez naszą Panią Dyrektor serią książek dla dzieci – klasykami literatury dziecięcej oraz koszem pełnym słodyczy.

I czegóż chcieć więcej? Przedszkolaki dały radę zmierzyć się z nowymi wyzwaniami a czas, który nie czeka a pędzi dalej daje nadzieję na kolejne przedszkolne historie…

Jolanta Wołkowycka

Zdjęcia: Elżbieta Wołkowycka

Zdjęcia przedstawiają uroczystość pasowania na przedszkolka w grupie Sówek. Pierwsze zdjęcia prezentują występ dzieci: recytację wierszy, taniec w kole i w parach. Kolejne zdjęcia ukazują pasowanie dzieci przez panią Dyrektor. Ostatnie zdjęcia to fotografie pamiątkowe: grupowe i rodzinne z danym przedszkolakiem.